Sparing z Notecianką

• autor: redakcja, 2010-03-11 20:06
Miało być spotkanie ligowe z Nielbą Wągrowiec, a będzie towarzyskie z Notecianką Pakość. Sparing ten odbędzie się jutro o godzinie 16:00 na boisku przy Gimnazjum w Janikowie.

Ogólną charakterystykę Notecianka Pakość pisaliśmy już przed pierwszym tegorocznym sparingiem. Przypomnijmy tylko, że pakoski zespół prowadzony przez byłego piłkarza Unii – Michała Nadolskiego gra w trzeciej lidze i zajmuje w niej 15. miejsce. Barwy Notecianki reprezentują także byli zawodnicy naszego klubu: Marcin Ciesielski, a także wychowankowie: Krzysztof Misiąg, Krzysztof Wiśniewski, Mateusz Szabelski oraz Błażej Babiarz, Erwin Woźniak. Ponadto w Pakości grają gracze, którzy byli kiedyś przymierzani do janikowskiej drużyny: Mikołaj Bednarek, Bartłomiej Delekta, Patryk Kurowski i Błażej Babiarz.

Unici przygotowani byli aby rozegrać ligowy mecz we Wągrowcu. Nikt nie spodziewał się, że będą mieli okazję do rewanżu po styczniowej potyczce. W Unii każdy z zawodników pali się do gry i będzie do dyspozycji trenera. Warto dodać, że w Noteciance miał grał kiedyś Dominik Jelonek. Pakoski klub interesował się w przeszłości Tomaszem Wawrzyniakiem.

Historia poprzednich sparingów z Notecianką:
+ 11.10.2005, Unia - Notecianka 13:0 (Bilski 3, Gnegne 3, Bzdęga 2, Przysiuda 2, Abbott 1, M. Kaźmierczak 1, Rasić 1)
+ 02.02.2008, Unia - Notecianka 2:1 (Szabelski, Tarnowski - Nadolski)
+ 23.01.2010, Unia - Notecianka 1:2 (Krzywicki – Nadolski, Jarzyński)

Razem: 3 mecze, 2 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka, bramki: 16-3.