Już jutro: Unia - Jarota!

• autor: redakcja, 2010-03-19 19:45
W ciągu kilku ostatnich długich miesięcy zawodnicy odpoczywali, trenowali, rozgrywali sparingi... Już jutro staną do walki o ligowe punkty, które mają pomóc w utrzymaniu drugiej ligi dla Janikowa. Piłkarze naszej Unii podejmą na własnym boisku piątą w tabeli Jarotę Jarocin. Początek spotkania o godzinie dwunastej. Przypomnijmy, że jesienią w Jarocinie nasi gracze przegrali 1:3.

Aby przeczytać całą zapowiedź jutrzejszego meczu kliknij na "więcej".
JKS Jarota Jarocin prowadzony jest niezmiennie od 2006 roku przez Czesława Owczarka. W obecnym sezonie jego drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 33. punktów (9 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki). Jarota strzelił 31 bramek i stracił 21. Najskuteczniejszym strzelcem ekipy z Jarocina jest Szymon Matuszewski, który zdobył sześć goli. W Jarocie doszło do kilku transferów. Nie były to jednak poważne roszady w składzie. Przyszło czterech piłkarzy, a odeszło pięciu. Za największą stratę uważa się przejście Macieja Manelskiego do Ruchu Radzionków. Wzmocnieniem można określić pozyskanie Adama Łągiewki z pierwszoligowej Stali Stalowa Wola.

Nasi piłkarze palą się do gry. Nikt nie był zadowolony, gdy PZPN przełożył pierwsze dwie wiosenne kolejki. Wreszcie w sobotę dojdzie do rywalizacji o punkty. Nikt z naszych zawodników nie narzeka na urazy. Poza kadrą meczową znaleźli się wychowankowie: Maciej Sirko, Marcin Zaleski i Mariusz Gabrych. Ten ostatni rozegrał dzisiaj spotkanie towarzyskie w juniorach, którzy pokonali Noteć Inowrocław 3:1. Nie wiadomo jeszcze jaką jedenastką Unia rozpocznie mecz. Raczej pewne jest, że w bramce zagra Radosław Hołubiec, który w latach 2007-2009 był podstawowym golkiperem Jaroty.

Od kilku dni nasi piłkarze trenowali na głównej płycie stadionu przy ulicy Głównej 40. Na jednym z treningów z zespołem ćwiczył junior młodszy - Dawid Porszke, który jest bramkarzem.

Przy okazji informujemy, że grający jesienią w Unii Rafał Jarzombek - w rundzie wiosennej będzie zawodnikiem MLKS Woźniki. Jest to klub grający w częstochowskiej lidze okręgowej. Zajmuje w niej trzecie miejsce.

Poprzednie mecze Unii z Jarotą:
+ 05.09.2007, Unia – Jarota 4:1 (Bekas 2, Mrvaljević, Marciniak – Manelski), trzecia liga
+ 09.02.2008, Jarota – Unia 0:0, sparing
+ 20.04.2008, Jarota – Unia 0:0, trzecia liga
+ 27.07.2008, Jarota – Unia 0:0, druga liga
+ 08.11.2008, Unia – Jarota 1:1 (Tarnowski – Smektała), druga liga
+ 21.02.2009, Jarota – Unia 2:2 (Idzikowski, Hercog – R. Kaźmierczak, Ślifirczyk), sparing
+ 23.08.2009, Jarota -- Unia 3:1 (Pacyński, Matuszewski, Stefaniak - Krzywicki), druga liga

Razem: 7 spotkań, 1 zwycięstwo, 5 remisów, 1 porażka, bramki: 8-7.