dzisiaj: 11333, wczoraj: 13014
ogółem: 28 991 992

Nigdy nie spadnie, Unia nigdy nie spadnie!

• autor: redakcja, 2010-03-20 14:44
Nigdy nie spadnie, Unia nigdy nie spadnie! Tak śpiewali nasi piłkarze po dzisiejszym meczu z Jarotą Jarocin. Unia Janikowo pokonała wielkopolską drużynę 2:0 (0:0). Obie bramki dla biało-niebieskich strzelił najlepszy strzelec zespołu - Marcin Krzywicki!

UNIA JANIKOWO - JAROTA JAROCIN 2:0 (0:0)

1:0 - 70' Marcin Krzywicki
2:0 - 89' Marcin Krzywicki

UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński, Mądrzejewski (90+1' Hulisz) - Nowosielski, Ślifirczyk, Dettlaff (71' Jagielski) - Krzywicki (90' Komsta).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Wawrzyniak, Lisiecki, Jelonek.

JAROTA: Brzostowski - Oczkowski, Grabarek, Piróg, Śliwa - Pacyński, Idzikowski, Matuszewski, Czabański (65' Skokowski) - Juracki, Łagiewka (75' Danielak).

Rezerwowi - nie zagrali: Szybiak, Majusiak, Skowron.

Sędziowie: Maciej Mikołajewski oraz Paweł Łapkowski, Piotr Maczalski i Maciej Kaczmarek (wszyscy z Lubuskiego ZPN).

Po zejściu z boiska Marcina Dettlaffa, który doznał lekkiego urazu kapitanem Unii był Łukasz Ślifirczyk.

Zapraszamy także do obejrzenia pokazu slajdów wykonanego przez Przemysława Powała:

Polecamy też zobaczenie skrótu meczu oraz zdobyte bramki:
ww6.tvp.pl/6983,20100320965659.strona

SZCZEGÓŁOWY ZAPIS MECZU W "WIĘCEJ".

NA STRONIE ZNAJDUJE SIĘ TAKŻE GALERIA ZDJĘĆ. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA!
Boiskowe wydarzenia - ''akcja po akcji'':

8' Po złej interwencji Damiana Cupera na bramkę Unii strzał oddał zawodnik Jaroty Jarocin. Piłka otarła się o naszego obrońcę i wyszła na rzut rożny, po którym goście oddali niecelne uderzenie.
11' Róg dla Unii. Dośrodkowanie Pawła Mądrzejewskiego na głowę naszego zawodnika, ale piłka wychodzi poza boisko.
14' Świetny odbiór Grzegorza Brzezińskiego. Podanie do Piotra Nowosielskiego, który odegrał Marcinowi Dettlaffowi. Kapitan Unii zagrał do Marcina Krzywickiego. Napastnik naszego klubu oddał podkręcony strzał z narożnika pola karnego obok bramki na wysokości jednego metra.
16' Strzał Mądrzejewskiego z rzutu wolnego z około 30. metrów obok okienka bramki Jaroty.
21' Po rogu Jaroty nad bramką z główki strzelał Krzysztof Czabański. W następnej akcji Unia zagroziła gościom. Po wybiciu naszego bramkarza, Nowosielski wyprzedził w polu karnym przeciwnika po czym zgrał do Łukasza Ślifirczyka, który z ostrego kąta przestrzelił.
23' Nowosielski próbował minąć golkipera Jaroty, jednak on uprzedził "Małego" wślizgiem, po którym piłka wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera Mądrzejewskiego i próba strzału Jakuba Poznańskiego. Sytuację wyjaśnił piąstkując Dariusz Brzostowski, ale faulował go Ślifirczyk.
28' Radosław Hołubiec uratował Unię przed utratą bramki! Po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu popisał się bowiem kapitalną interwencją przy strzale Adama Łagiewki z dość bliskiej odległości. Sytuację wyjaśnili obrońcy janikowskiej drużyny.
30' Mądrzejewski za faul na połowie rywala otrzymał żółtą kartkę.
31' Piękna akcja Unii. Rajd Krzywickiego zakończony wbiciem piłki w pole karne, ale na posterunku byli obrońcy Jaroty.
32' Strzał Mądrzejewskiego z wolnego wysoko nad bramką.
37' Po aucie dla gości znakomita okazja strzelecka. Jacek Pacyński spudłował będąc w polu karnym na idealnej pozycji.
40' Wolny Jaroty z dalekiej odległości - piłka obok bramki.
41' Po aucie i akcji Unii - Nowosielski zagrał do Mądrzejewskiego, który technicznie strzelił nad bramką.
42' Za kopnięcie w twarz Ślifirczyka - Dawid Piróg otrzymał żółtą kartkę. Akcja toczyła się na połowie Jaroty.
44' Po wolnym rozegranym na krótko między Mądrzejewskim, a Brzezińskim - Krzywicki po minięciu rywala strzelił niecelnie zza pola karnego.
45' Wolny Mądrzejewskiego, po którym obrońca Jaroty główką wybił na rożny.
45+1' Róg wykonywał Dettlaff... Piłka bezpośrednio trafiła w poprzeczkę! Mogliśmy prowadzić po przerwy...

47' Krzywicki w pole karne dograł do Ślifirczyka. Zawodnik, który wrócił do Unii z Polonii Bytom uderzył zbyt lekko. Piłka odbita o obrońcę Jaroty wyszła na rożny. Dośrodkowanie Mądrzejewskiego, po którym główką popisał się Poznański. Bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, ale sytuację zdążyli opanować defensorzy z Jarocina.
49' Strzał Mądrzejewskiego zza pola karnego bronił bramkarz. Następnie uderzenie Krzywickiego po podaniu "Pawlaka" zostało zablokowane.
50' Czabański otrzymał żółtą kartkę za zatrzymanie Ślifirczyka.
51' Wolny dla Unii. Mądrzejewski w pole karne - obrońca głową wybija. Do piłki doszedł Krzywicki, który z narożnika uderzył w boczną siatkę.
53' Pacyński fatalnie przymierzył zza pola karnego.
55' Paweł Ettinger dalekim wykopem uruchomił Nowosielskiego i Krzywickiego. Ten drugi uderzył wprost w wychodzącego bramkarza gości.
58' Strzał Szymona Matuszewskiego zza pola karnego niespodziewanie trafił w słupek! Piłka po tym mocnym uderzeniu po odbiciu od bramki wyszła za boisko.
62' Strzał Jaroty niepewnie bronił Hołubiec. Po odbiciu piłki przez naszego bramkarza wycofał ją gracz gości, a kolejnie nastąpił strzał. Całość wyjaśniła obrona Unii. Było groźnie...
68' Piotr Skokowski z rzutu wolnego z daleka strzelił nad bramką.
70' Mądrzejewski nie zdecydował się na strzał z około 17. metrów, tylko podał do Krzywickiego. Napastnik Unii zwlekał z uderzeniem. W końcu minął zawodnika Jaroty i po przełożeniu sobie piłki w pięknym stylu posłał ją do siatki strzelając pod poprzeczkę! 1:0!
81' Skokowski nad poprzeczką uderzył z dystansu.
84' Zawodnik Jaroty będąc w polu karnym niecelnie przymierzył i od bramki zaczynał Hołubiec.
89' Idealnie podanie Brzezińskiego górą do Krzywickiego na prawą stronę, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Jaroty. Popularny "Krzywy" pięknym strzałem z około piętnastu metrów zdobył drugą bramkę dla Unii! Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze o słupek! 2:0!
90+2' Żółta kartka dla Skokowskiego.
90+3' Strzał na tzw. wiwat Jaroty. Piłka przelatuje nad bramką. Po wybiciu przez Hołubca sędzia zakończył mecz.

Po ciężkim meczu zdobywamy trzy bardzo ważne punkty. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Jednak to Jarota mógł prowadzić, gdyż nie wykorzystał dwóch idealnych sytuacji. Najpierw pięknie interweniował Hołubiec. Następnie gracz gości spudłował. Druga połowa należała już do Unii. Dwie piękne bramki zdobył Krzywicki. Jest on bez wątpienia bohaterem całego spotkania. Jednak na wyróżnienie zasługuje cały zespół! Barwo Unia!

Na konferencji prasowej trener gości - Czesław Owczarek pogratulował wygranej drużynie Unii. Powiedział także, że dzisiejszy mecz był wielką niewiadomą, gdyż oba zespoły zagrały w tym roku po raz pierwszy o ligowe punkty. Szkoleniowiec Jaroty wyraził też nadzieję, że Unia będzie odbierać punkty sąsiadom jego drużyny w tabeli.

Z kolei trener Unii - Tomasz Mazurkiewicz nie krył zadowolenia z trzech punktów. Szkoleniowiec Unii przyznał, że w przerwie jeszcze bardziej zmobilizował swoich piłkarzy, którzy na drugą połowę wyszli przy wyniku 0:0 wyszli z myślą tylko o zwycięstwie. Trener mówił także o wierze w utrzymanie oraz o tym, że myśli już o najbliższym meczu z Zawiszą w Bydgoszczy.