dzisiaj: 461, wczoraj: 12442
ogółem: 52 219 119

Dramat Unii w Bydgoszczy

• autor: redakcja, 2010-03-27 14:06

Nasi piłkarze w Bydgoszczy przeżyli dramat przegrywając z Zawiszą 0:5 (0:3). Wszyscy mają nadzieję, że Unia jak najszybciej pozbiera się po tej porażce i pokaże w najbliższą sobotę o wiele lepszy futbol podczas spotkania z Elaną Toruń.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - UNIA JANIKOWO 5:0 (3:0)

1:0 - 7' Filip Jagielski (samobójcza)
2:0 - 25' Jacek Kosmalski
3:0 - 31' Andrzej Rybski
4:0 - 87' Sergio Batata
5:0 - 90+1' Jacek Magdziński

UNIA: Hołubiec - Brzykcy (82' Wawrzyniak), Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński, Mądrzejewski (69' Hulisz) - Nowosielski, Ślifirczyk, Jagielski (66' Komsta) - Krzywicki (74' Lisiecki).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Sirko, Jelonek.

Kapitanem Unii był Paweł Mądrzejewski, a po jego zejściu z boiska Paweł Ettinger.

ZAWISZA: Witan - Stefańczyk, Łukaszewski, Midzierski, Warczachowski - Tarnowski, Dąbrowski, Piętka (55' Magdziński), Kosmalski (75' Podgórski) - Rybski (67' Batata), Sobczak (79' Szal).

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej"...

1' Akcja Piotra Nowosielskiego mogła zakończyć się bramką, lecz prawoskrzydłowy Unii próbował podawać w polu karnym do Grzegorza Brzezińskiego. Następnie w kolejnej akcji Marcin Krzywicki z narożnika szesnastki uderzył minimalnie niecelnie. Wydawało się, że Unia może przeciwstawić się Zawiszy.
7' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Jacka Kosmalskiego piłkę do własnej siatki skierował Filip Jagielski, który próbował uprzedzić stojącego za nim Andrzeja Rybskiego. Bramkarz Unii skapitulował po raz pierwszy w tym meczu, jednak mógł zachować się lepiej przy próbie wyłapania wrzutki - 1:0.
11' Do próbie dośrodkowania Kosmalski trafił w poprzeczkę naszej bramki.
12' Rajd Krzywickiego. W dobrej sytuacji w pola karnym popularny "Krzywy" wyszedł z piłką za linię końcową.
13' Rafał Pętka za faul na Łukaszu Ślifirczyku w środkowej części boiska dostał żółtą kartkę.
15' Zamieszania pod bramką Zawiszy nie wykorzystali piłkarze Unii. Powinien być remis. Niestety nasi gracze tylko mieli aut.
21' Powinno być 2:0 dla Zawiszy. Po rzucie z autu, Radosław Hołubiec minął się z piłką, a Marcin Tarnowski nie trafił do pustej bramki.
25' Piłka wybita przez bramkarza gospodarzy przeszła Pawła Ettingera i dopadł do niej Kosmalski, który w sytuacji sam na sam pokonał Hołubca strzałem w długi róg - 2:0.
26' Strzał Kosmalskiego broni bramkarz Unii. Zawisza dominował na boisku.
31' Faul Brzezińskiego i rzut wolny dla Zawiszy. Bezpośredni strzał uderzył w poprzeczkę i odbił się o ziemię. Niektórzy już widzieli piłkę w siatce. Niefortunnie interweniował Hołubiec, a w zamieszaniu najlepiej zachował się Andrzej Rybski głową pokonując bramkarza - 3:0.
32' Żółta kartka dla Marcina Brzykcego.
33' Z wolnego Kosmalski wrzucił do Tarnowskiego. Tym razem skuteczna interwencja naszego bramkarza i był rzut rożny.
34' Po rożnym strzał piłkarza Zawiszy - minimalnie obok.
38' Słaby strzał Pawła Mądrzejewskiego. Piłka przeszła obok bramki.
42' Jakub Poznański ukarany żółtą kartką za dyskusje przed wolnym dla Unii. Z wolnego Mądrzejewski uderzył w mur.

52' Piękny strzał zza pola karnego Krzywickiego obroniony przez bramkarza. Jagielski zamiast dobijać przyjął piłkę i po minięciu jednego z zawodników stracił ją.
53' Niecelny strzał Tarnowskiego.
54' Krzywicki z rzutu wolnego uderzył w mur.
59' Za faul na Brzezińskim Tarnowski ujrzał żółtą kartkę.
60' Marcin Sobczak z pięciu metrów przestrzelił!
61' Po wrzutce w pole karne dobrą interwencją popisał się Hołubiec.
67' Po rzucie wolnym strzał Krzywickiego obronił Andrzej Witan. Następnie Jacek Kosmalski ujrzał żółty kartonik.
68' Piękna akcja Krzywickiego zakończona strzałem w polu karnym. Po obronie Witana piłka wyszła na róg.
73' Hołubiec bronił strzał z wolnego.
78' Wolny dla Zawiszy - ponownie broni bramkarz Unii.
79' Gol dla Zawiszy zdobyty główką, jednak strzelec był na spalonym. Za protesty gracz z Bydgoszczy ujrzał żółtą kartkę.
85' Hołubiec skutecznie interweniował po strzale z rzutu wolnego.
87' Sergio Batata strzałem po ziemi z około 20. metrów umieścił piłkę w siatce przy samym słupku bramki - 4:0. Asystę zaliczył Cezary Stefańczyk.
90+1' Po wspaniałej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu, Jacek Magdziński tylko dostawił nogę i strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 5:0.

Niestety... po raz kolejny nie sprostaliśmy Zawiszy, po raz kolejny nie zdobyliśmy też bramki przeciwko temu zespołowi. Może gdyby w 1' to Unia objęła prowadzenie mecz ten mógłby wyglądać inaczej...? A może gdyby nie szybko stracona bramka (w dodatku samobójcza) wynik byłby całkiem inny? Teraz to tylko gdybanie, które nic nie da. Dać może jedynie jak najszybsze pozbieranie się po tym spotkaniu i zwycięstwo z Elaną Toruń.

Pozostałe wyniki były dosyć korzystne dla naszej drużyny, tak więc - UNIA WALCZYMY DO KOŃCA!