Arcyważny mecz z Elaną!

• autor: redakcja, 2010-04-02 00:17

To będzie jedno z najważniejszych wiosennych spotkań naszej drużyny. W derbach województwa kujawsko-pomorskiego piłkarze Unii Janikowo zmierzą się z Elaną Toruń. Oba klubu walczą o utrzymanie się w drugiej lidze zachodniej. W chwili obecnej bliżej celu są zawodnicy z miasta Kopernika. Jednak już w sobotę biało-niebiescy mogą znacznie zbliżyć się do lokalnego rywala. Początek meczu o godzinie szesnastej w Janikowie. Jesienią Unia wygrała 2:0.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

TKP Elana Toruń prowadzony przez Dariusza Durdę zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że wcześniej szkoleniowcem torunian był Wiesław Borończyk Natomiast trenerem bramkarzy jest były golkiper Unii – Leszek Lisecki. Żółto-niebiescy mają 17 punktów. Elana wygrała 4 razy, pięć zremisowała i 12 przegrała. Strzeliła 17 goli, a straciła ich 33. Najlepszym strzelcem torunian jest Łukasz Grube, który ma cztery bramki. Warto dodać, że w Elanie gra Adam Młodzieniak. Pomocnik ten kiedyś przez siedem i pół roku grał w Unii. Oprócz niego, w barwach tego klubu gra Łukasz Drwięga, który w przeszłości był testowany w Janikowie. Jeżeli chodzi o zimowe transfery Elany to drużyna Durdy została osłabiona. Jednak mimo odejścia m.in. Aleksandra Atanackovicia Toruń zdobył cztery punkty na wiosnę. Pokonał 1:0 Ślęzę Wrocław i zremisował 0:0 z Turem Turek. Do TKP przyszło wielu graczy z regionu. Wyjątkiem jest natomiast pozyskanie Daniela Onyekachiego.

Unici po porażce z Zawiszą Bydgoszcz bardzo potrzebują punktów. Trener Tomasz Mazurkiewicz nie będzie mógł skorzystać z Tomasza Wawrzyniaka, który po zderzeniu z Tomaszem Warczachowskim w ostatnim meczu doznał kontuzji kolana. Nie zagra też były zawodnik Elany – Marcin Dettlaff. Kapitan Unii nadal zmaga się z urazem, choć ostatnio próbował trenować indywidualnie. Wczoraj indywidualnie ćwiczył Jakub Poznański, który jednak będzie do dyspozycji szkoleniowca.

Po razu drugi z rzędu przeciwko swojemu byłemu klubowi zagra Damian Cuper. Obrońca ten był zawodnikiem zarówno Zawiszy jak i Elany.

Unia ostatnio ciężko trenowała. Wszystkim marzą się trzy punkty zdobyte w meczu z Elaną. Ostatnio na treningu odbyła się gierka wewnętrzna. Trener korzystał z trzech zawodników juniorów starszych: Norberta Karpińskiego, Huberta Pochylskiego i Kacpra Bujaka.

Historia spotkań Unii z Elaną:
LIGA
+ 07.09.02, Unia – Elana 2:0 (Kuczyński, Rosiak)
+ 19.04.03, Elana – Unia 2:1 (Hanczewski, Świderek – Kuczyński)
+ 04.09.04, Unia – Elana 1:2 (T. Ciesielski – Thiede [s], J. Maćkiewicz)
+ 16.04.05, Elana – Unia 0:1 (Gnegne)
+ 10.09.05, Unia – Elana 2:1 (Mateusz Nowaczyk, Krysiak – Cieśliński)
+ 15.04.06, Elana – Unia 1:3 (R. Warczachowski – Njoku, M. Kaźmierczak, Kretkowski)
+ 27.10.07, Unia – Elana 0:0
+ 31.05.08, Elana – Unia 0:1 (Filipek)
+ 06.08.08, Elana – Unia 0:1 (Nowosielski)
+ 14.03.09, Unia – Elana 3:1 (Ślifirczyk, Kalinowski, R. Kaźmierczak – Grube)
+ 02.09.09, Elana – Unia 0:2 (Ettinger, Krzywicki)

PUCHAR
+ Wiosna 2005, Elana – Unia 1:3 /karne/ (Abbott, Thiede, Krysiak)

TOWARZYSKO
+ Zima 2004, Unia – Elana 1:4 (Klepczarek)
+ Zima 2007, Unia – Elana 1:0 (Kubisz)
+ Zima 2007, Unia – Elana 4:2 (Rasić, Kubisz, Kalinowski, Nowosielski)
+ Lato 2007, Elana - Unia 0:3 (Filipek 2, Tarnowski)
+ Zima 2008, Unia – Elana 0:1 (Nowaczyk)

Razem: 17 spotkań, 12 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, bramki: 29-15.

Przy okazji informujemy, że dzisiaj zostaną rozegrane dwa mecze ligowe drużyn młodzieżowych. Juniorzy starsi zagrają z Cuiavią Inowrocław, a młodsi z Orlętami Aleksandrów Kujawski. W tym pierwszym zespole wystąpią: Maciej Sirko (jedna połowa), Marcin Zaleski i Mariusz Gabrych. Oba mecze są na wyjeździe.