Ważny bój z Polonią Słubice

• autor: redakcja, 2010-04-09 18:53

Jutro o godzinie szesnastej rozpocznie się wyjazdowy mecz Unii Janikowo z Polonią Słubice. Dla podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza będzie to ważny bój o bardzo potrzebne trzy punkty. Miejmy nadzieję, że biało-niebiescy do Janikowa wrócą z całą zdobyczą, a także wyprzedzą w tabeli przynajmniej dwie drużyny. Przypomnijmy, że jesienią, kiedy to Unitów prowadził Zbigniew Kieżun padł remis 1:1.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”…

Polonia Słubice zajmuje 11. miejsce w tabeli. Ma 27 punktów (siedem zwycięstw, sześć remisów, dziewięć porażek). Drużyna ta zdobyła 22. bramki, a straciła 33. Polonię prowadzi Tomasz Wichniarek. Wcześniej trenerem słubickich piłkarzy był Marek Czerniewski. W ostatniej kolejce Polonia Słubice przegrała z Turem Turek 0:2. Najlepszym strzelcem ekipy Wichniarka jest Paweł Posmyk. Napastnik ten strzelił osiem goli. W Słubicach gra były piłkarz Unii – Robert Gaca, który w Janikowie występował jesienią 2006 roku na zapleczu ekstraklasy. Zimą w biało-niebiesko-czerwonych doszło do wielu zmian kadrowych. Odeszło sporo piłkarzy, a także pojawiły się nowe nazwiska. W Polonii gra kilku bardzo doświadczonych zawodników, w tym sześciu Brazylijczyków. Wspomniany wcześniej Gaca, a także Tomasz Laskowski – bramkarz przeciwko Unii nie zagrają z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Unia po remisie z Elaną Toruń nie może być w dobrych humorach. Nasi piłkarze marzą o jak najszybszej rehabilitacji i komplecie punktów w meczu z Polonią. Warto dodać, że w Słubicach grał kiedyś Łukasz Ślifirczyk. Ostatnio trener Tomasz Mazurkiewicz miał spory ból głowy. Przed meczem z Elaną kontuzjowany był Tomasz Wawrzyniak. Jakub Poznański z powodu kontuzji opuścił boisko w trakcie meczu. Będzie jednak do dyspozycji szkoleniowca. Tak samo jak wracający do intensywnych treningów Marcin Dettlaff. Na grypę żołądkową w środę narzekali z kolei: Paweł Ettinger i Marcin Krzywicki. Oboje jednak od czwartku trenowali z zespołem na pełnych obrotach. Dzisiaj indywidualnie ćwiczył Mariusz Gabrych, który ucierpiał w meczu juniorów starszych. Na zajęciach zabrakło natomiast kontuzjowanego Marcina Zaleskiego.

Unici w środę odbyli gierkę wewnętrzną. Szansę pokazania się trenerowi dostali janikowscy juniorzy: Radosław Kosicki i Hubert Pochylski. Oraz ponownie Mateusz Kaczmarek.

Dotychczasowe mecze Unii z Polonią Słubice:
+ 09.08.2008, Unia – Polonia 1:0 (Mysiak)
+ 21.03.2009, Polonia – Unia 1:2 (Okińczyc – R. Kaźmierczak, Mysiak)
+ 05.09.2009, Unia – Polonia 1:1 (Krzywicki – Posmyk)

Razem: 3 mecze, 2 wygrane, 1 remis, bramki: 4-2.