Mecz z wiceliderem

• autor: redakcja, 2010-04-20 19:30

Jutro dojdzie do spotkania ostatniej w tabeli Unii Janikowo i wicelidera rozgrywek Zagłębia Sosnowiec. Mecz ten rozpocznie się o godzinie szesnastej. Przypomnijmy, że jest to zaległy pojedynek dwudziestej kolejki piłkarskiej drugiej ligi zachodniej. Jesienią w Sosnowcu gospodarze wygrali 1:0.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

Zagłębie Sosnowiec SA jest wiceliderem i jednym z faworytów do awansu do pierwszej ligi. Zawodnicy Piotra Pierścionka mają 44. punkty na koncie (13 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek). Zagłębie strzeliło 33 bramki, a straciło 13. Najskuteczniejszymi strzelcami czerwono-zielono-białych są napastnicy, którzy mają po pięć goli – Michał Filipowicz i Marcin Lachowski. Ten pierwszy podczas ostatniego sparingu (Zagłębie grało dwa sparingi w czasie żałoby narodowej) złamał rękę, jednak przyjedzie do Janikowa i będzie gotowy do gry. Warto dodać, że jednym ze sparingpartnerów sosnowieckiej drużyny była Cracovia Kraków (1:1). Przeciwko Unii nie zagra Hubert Jaromin (kontuzja), a także Rafał Pietrzak (kadra).

Niestety, ale Unii do jutrzejszego meczu przystąpi znacznie osłabiona. Z powodu kontuzji nie zagra Marcin Dettlaff i Łukasz Ślifirczyk. Ten drugi urazu doznał na piątkowym treningu. Kontuzję wciąż ma wychowanek Marcin Zaleski. Całe szczęście, że w pełni sił jest już Marcin Brzykcy, który także na treningu ucierpiał w jednym ze starć.

Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze zrobią wszystko, żeby punkty zostały w Janikowie.

Historia spotkań Unii ze Zagłębiem Sosnowiec:
+ 09.09.2006, Zagłębie - Unia 3:0 (Folc 2, Hosić) - II liga ogólnopolska
+ 21.04.2007, Unia - Zagłębie 1:2 (Kubisz - Prymula, Berensztajn) - II liga ogólnopolska
+ 20.09.2008, Unia -Zagłębie 2:3 (Mysiak 2 - Myśliwy 3) -II liga zachodnia
+ 02.05.2009, Zagłębie - Unia 0:0 - II liga zachodnia
+ 08.08.2009, Zagłębie – Unia 1:0 (Bodziony) – II liga zachodnia

Razem: 5 mecze, 0 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, bramki: 3-7.