dzisiaj: 1129, wczoraj: 11232
ogółem: 51 966 680

Porażka ze Zagłębiem Sosnowiec

• autor: redakcja, 2010-04-21 18:54

Wysoką porażką zakończyło się dzisiejsze spotkanie Unii Janikowo ze Zagłębiem Sosnowiec. Przyjezdni pewnie pokonali gospodarzy 4:0 (4:0). Hat-trickiem popisał się Michał Filipowicz, a jedną bramkę strzelił Sławomir Pach. Losy meczu mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej, ale przy statnie 0:1 rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Mądrzejewski. Na konferencji pomeczowej wszyscy równo stwierdzili, że wynik nie odzwierciedla boiskowych wydarzeń. Praktycznie przez większą część meczu padał silny deszcz.

UNIA JANIKOWO - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:4 (0:4)

0:1 - 3' Michał Filipowicz
0:2 - 29' Sławomir Pach
0:3 - 39' Michał Filipowicz
0:4 - 44' Michał Filipowicz

W 8 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Mądrzejewski (Mateusz Prus obronił).

UNIA: Hołubiec - Brzykcy (46' Lisiecki), Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński (68' Wawrzyniak), Mądrzejewski - Nowosielski, Hulisz, Jagielski (46' Komsta) - Krzywicki (85' Jelonek).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Sirko, Gabrych.

ZAGŁĘBIE: Prus - Bednar, Marek, Hosić, Pajączkowski - Szatan (71' Ryndak), Kłus (64' Flejterski), Pach (46' Lilo), Lachowski (46' Bodziony) - Myśliwy, Filipowicz.

Rezerwowi - nie zagrali: Bensz, Balul. Łuczywek.

KLIKNIJ NA "WIĘCEJ".

Przed meczem minutą ciszy uczczono ofiary tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Piłkarze obydwóch drużyn, a także sędziowie na rękawach mieli czarne opaski.

Zapis wydarzeń boiskowych 'akcja po akcji':

2' Dwa rzuty rożne dla Unii Janikowo wykonywane przez Pawła Mądrzejewskiego nie przyniosły efektu.
3' Kontraatak po tym drugim rożnym. Bramkarz wyłapał piłkę i uruchomił Krzysztofa Myśliwego, który dograł do Michała Filipowicza. Damian Cuper nie dogonił napastnika gości, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów uderzył przy samym słupku z 18 metrów. Co ciekawe piłka nawet nie dotknęła siatki, bo odbiła się o słupek podtrzymujący siatkę i wypadła z bramki. Na początku pewni, że piłka znalazła się w bramce nie byli nawet zawodnicy Zagłębia - 0:1.
6' Róg dla Zagłębia - niecelna główka Marcina Lachowskiego.
7' Marcin Krzywicki w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał z dość ostrego kąta wybronił Mateusz Prus i był rzut rożny.
8' Po dośrdokowaniu z rzutu rożnego sędzia wskazał na jedenasty metr, gdyż według niego jeden z naszych piłkarzy był trzymany za koszulkę - rzut karny dla Unii. Mądrzejewski uderzył w środek bramki, a Prus instynktownie obronił odbijając piłkę przed siebie.
14' Za symulacje faulu po interwencji Pawła Ettingera przed polema karnym - Myśliwy otrzymał żółtą kartkę.
21' Z około 17. metrów po akcji prawą stroną strzał Myśliwego przeszedł nad bramką.
24' Filipowicz ukarany żółtą kartką za dyskusje po odgwizdaniu spalonego.
25' Radosław Hołubiec wyłapał groźne wbicie w pole karne i ubiegł Filipowicza.
26' Lachowski próbował uderzyć przewrotką, ale nieczysty strzał złapał Hołubiec.
29' Dośrodkowanie z lewej strony Adriana Pajączkowskiego. Bramkarz Unii został na lini bramkowej, a piłka przeszła na prawą stronę. Myśliwy zgrał do Tomasza Szatana, ale Hołubiec po jego strzale interweniował nogą. Dobitkę na bramkę zamienił Sławomir Pach, który uderzył z pola karnego bardzo silnie pod poprzeczkę. Ofiarnie wybijać próbował jeszcze Marcin Brzykcy, ale piłka znalazła się w siatce - 0:2.
32' Rajd Brzykcego zatrzymany na 17. metrze.
33' Strzał Szatana z około 5. metrów obronił bramkarz nogą.
34' Strzał Sebastiana Hulisza zza pola karnego bardzo niecelny. W następnej akcji Unii Krzywicki wywalczył rzut rożny. Po krótkim wykonaniu Zagłębie przeprowadziło kontrę.
35' Strzał zawodnika Zagłębia Sosnowiec. Pewny chwyt Hołubca.
39' Uderzenie Hulisza z 17. metrów po ziemi znakomicie obronił Prus przerzucając piłkę na górną siatkę i był tylko rzut rożny. Niestety, ale zamiast bramki dla Unii - po kontrze to Zagłębie strzeliło gola. Filipowicz dostał podanie od Vladmira Bednara i po wyjściu sam na sam z bramkarzem Unii uderzył z około 20. metrów pod poprzeczkę w sam środek bramki - 0:3.
41' Lachowski z 5. metrów uderzył niecelnie.
42' Błąd Brzykcego - wrzutka w pole karne, gdzie groźny strzał Filipowicza zablokował Cuper i był rzut rożny, po którym zawodnik Zagłębia znalazł się na pozycji spalonej.
44' Koronkowa akcjia Zagłębia. Piłka jak po sznurku krążyła między nogami przyjezdnych. Ostatecznie dośrodkowanie Bednara z prawej strony na bramkę strzałem z 5. metrów zamienił Filipowicz kompletując hat-tricka.
45+1' Strzał Szatana po rykoszecie wyszedł na róg.

50' Hulisz w polu karnym przerzucił do Mądrzejewskiego, który uderzył główką, ale strzał ten wyłapał Prus.
52' Dwa strzały Krzysztofa Bodzionego zza pola karnego. Pierwszy trafił w poprzeczkę, a drugi był bardzo niecelny i przeszedł obok bramki.
54' Fatalny strzał Hulisza zza pola karnego.
55' Bodziony będąc przed szesnastkę uderzył około dziesięć metrów nad bramką.
57' Adam Lisiecki wrzucił w pole karne, ale piłkę wślizgiem wybił Dariusz Kłus. Mógł być samobój, ale ostatecznie piłka wyszła na rzut rożny.
58' Po rogu strzał z główki w boczną siatkę oddał Ettinger.
64' Strzał Piotra Nowosielskiego został zablokowany przez Adriana Marka i Unia miała tylko korner.
66' Strzał Grzegorza Brzezińskiego był niecelny.
74' Mądrzejewski próbował wkręcić z rzutu rożnego, ale piłka wyszła poza boisko.
75' Krzywicki po rajdzie lewą stroną dograł w pole karne do Hulisza, który minął się z piłką, a strzał z 15. metrów Tomasza Wawrzyniaka po ziemi był niecelny.
77' Fatalne nieporozumienie przy rzucie wolnym podczas rozegrania między Mądrzejewskim, Nowosielskim, Huliszem i Krzywickim. Ostatecznie ten ostatni niecelnie uderzył na bramkę Prusa.
78 Róg dla Unii - Zagłębie wyjaśniło sytuację.
79' Krzywicki dostał piłkę po błędzie Zagłębia. Minął bramkarza przy końcowej linii i uderzył z ostrego kąta. Piłkę z linii bramkowej wybił obrońca przyjezdnych.
80' Nowosielski dośrodkował z rożnego do Ettingera. Jego strzał obronił Prus.
81' Krzywicki uderzył w boczną siatkę.
84' Filipowicz uderzył nad bramką Hołubca.
86' Strzał z około 35. metrów na bok sparował bramakrz Unii.
87' Piękny strzał Mądrzejewskiego z 20. metrów przeszedł nad bramką.

Niestety, ale przegraliśmy spotkanie z jednym z faworytów do awansu. Piłkarze Zagłębia mieli dziś zabójcze kontry. Szkoda, że rzutu karnego nie wykorzystał Mądrzejewski. Może gdyby nie to, wynik meczu byłby całkiem inny. Różnica czterech bramek nie pozostawia jednak złudzeń, komu należały się dzisiaj trzy punkty.

Ciekawostką jest fakt, że ostatnie spiotkanie Unii ze Zagłębiem w Janikowie miało w sobie bardzo podobny scenariusz. Wówczasesny bramkarz Zagłębia - Maciej Gostomski obronił rzut karny Piotra Nowosielskiego, a hat-trickiem popisał się Krzysztof Myśliwy. Jak się okazuje historia lubi się powtarzać.

Z powodu wyjazdu na mecz Zawiszy Bydgoszcz z Czarnymi Żagań udziału w konferencji prasowej odmówił trener gości – Piotr Pierścionek. W jego zastępstwie pojawił się kapitan zespołu – Marcin Lachowski.

Napastnik gości nie krył zadowolenia z wysokiego zwycięstwa jego drużyny. Lachowski stwierdził jednak, że mecz ten mógłby potoczyć się całkiem inaczej, gdyby wykorzystany rzut karny dla Unii. Powiedział on też, że bardzo młody zespół z Janikowa nie zagrał słabego spotkania. Dodał również, że nikt nie spodziewał się wygranej Zagłębia aż czterema bramkami.

Z kolei trener Unii – Tomasz Mazurkiewicz powiedział, że ma nadzieję na to, że jego drużyna wyciągnie odpowiednie wnioski z tego spotkania, a zdobyte doświadczenie wykorzysta podczas pozostałych meczów. Szkoleniowiec naszej drużyny nie obwinia Pawła Mądrzejewskiego za niewykorzystany rzut karny.

Trener Mazurkiewicz zapytany o kontuzjowanych zawodników powiedział, że Marcin Dettlaff dzisiaj był w Gdańsku na badaniach i to od nich zależy od kiedy wróci do treningów. Natomiast na temat Łukasza Ślifirczyka wypowiedział się, że prawdopodobnie zostanie on jeszcze zaoszczędzony na najbliższy mecz w Tychach, a na boisko wybiegnie w kolejnych spotkaniach, gdyż jest on nam bardzo potrzebny.