dzisiaj: 2882, wczoraj: 12002

Powalczyć w Tychach

• autor: redakcja, 2010-04-23 21:15

Unia Janikowo musi jak najszybciej zapomnieć o porażce ze Zagłębiem Sosnowiec i skoncentrować się tylko na jutrzejszym meczu w Tychach. Nasi piłkarze muszę postarać się o zdobycz punktową, jeżeli chcą opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Mecz 27. kolejki z GKS-em rozpocznie się o godzinie szesnastej.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na „więcej”.

GKS Tychy prowadzony jest przez trenera Mirosława Smyłę. Jego podopieczni zajmują 6. miejsce w tabeli. Po dziesięciu zwycięstwach, dziewięciu remisach i czterach porażkach mają na koncie 39. punktów. GKS zdobył 30 bramek, a stracił ich 22. Najskuteczniejszym strzelcem tyszan jest Tomasz Kasprzyk, który ma osiem goli. W poprzedniej serii spotkań piłkarze GKS-u zaledwie zremisowali 1:1 z Elaną w Toruniu tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu po rzucie karnym.

Trener Unii – Tomasz Mazurkiewicz nie będzie mógł skorzystać z Marcina Dettlaffa i Łukasza Ślifirczyka. Pozostali piłkarze są zdolni do gry. W kadrze meczowej oprócz wspomnianej dwójki nie znaleźli się wychowankowie: Maciej Sirko, Marcin Zaleski i Mariusz Gabrych.

Mecze Unii z GKS-em zawsze są dla naszej drużyny bardzo ciężkie. Janikowianie ani razu nie potrafili pokonać zespołu z Tych.

Dotychczasowe mecze obydwóch zespołów:
+ 15.10.2008, GKS - Unia 0:0
+ 31.05.2009, Unia - GKS 0:1 (Ankowski)
+ 16.09.2009, Unia – GKS 2:4 (Poznański, Mądrzejewski – Kasprzyk 2, Bizacki, Wania)

Razem: 3 mecze – 0 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, bramki: 2-5.