Porażka z Nielbą Wągrowiec

• autor: redaktor, 2010-04-28 20:33

Niestety nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki. Nielba Wągrowiec pokonała Unię Janikowo 2:0 (0:0). Prowadzenie dla gospodarzy w 60. minucie zdobył Eivinas Zagurskaskas. Wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił Jacek Figaszewski. Warto odnotować, że przy bezbramkowym remisie sędzia nie uznał bramki dla Unii strzelonej przez Piotra Nowosielskiego.

NIELBA WĄGROWIEC – UNIA JANIKOWO 2:0 (0:0)

1:0 – 60’ Eivinas Zagurskas
2:0 – 87’ Jacek Figaszewski

NILEBA: Wosicki - Halaburda, Kotarski, Bartkowiak (73’ Żołądź), Klawiński, Figaszewski, Zagurskas, Królak, Sarbinowski (75’ Olszak), Gryszczyński (46’ Wrzeszcz), Błażejewski (46’ Szyszka).

UNIA: Hołubiec – Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper – Brzeziński, Mądrzejewski (88’ Jelonek) – Lisiecki (63’ Jagielski), Hulisz (73’ Komsta), Nowosielski – Krzywicki (90’ Sirko).

Rezerwowi – nie zagrali: Buzała, Wawrzyniak.

Sędziował: Jacek Grzybek (Gdynia).

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

W pierwszej połowie doszło do kontrowersyjnej decyzji sędziego. Piotr Nowosielski po podaniu Sebastiana Hulisza oddał strzał, a piłka po rękach bramkarza Nielby wpadła do siatki. Niestety, ale arbiter boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. W kolejnej akcji popularny „Mały” minął jednego z rywali i wychodził sam na sam z Jackiem Wosickim. Został zatrzymany jednak przez miniętego defensora gospodarzy, ale ujrzał żółtą kartkę, gdyż według sędziego symulował faul.

W drugiej części spotkania kilka strzałów naszych piłkarzy bez problemów wybronił Wosicki. W 60’ Eivinas Zagurskas po koronkowej akcji Nielby uderzeniem z 15. metrów nie dał szans Radosławowi Hołubcowi. Janikowianie natychmiast chcieli wyrównać. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem po jednej z kontr Jacek Figaszewski strzałem z 25. metrów ustalił wynik spotkania. Bramkarz Unii był zasłonięty i miał znikome szanse na skuteczną interwencję.

Warto zaznaczyć, że podczas meczu z Nielbą w drugoligowej drużynie Unii zadebiutował wychowanek naszego klubu - Maciej Sirko.