Czy będzie rewanż za jesienną klęskę?

• autor: redakcja, 2010-04-30 18:12

Czy będzie rewanż za jesienną klęskę? Takie właśnie pytanie zadają sobie nasi kibice przed jutrzejszym meczem z Czarnymi Żagań. Początek tego spotkania o godzinie szesnastej w Janikowie. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie Unia przegrała w Żaganiu 0:5.

Aby przeczytać kliknij na „więcej”…

MKS Czarni Żagań w ligowej tabeli zajmują dziewiąte miejsce. Podopieczni Zbigniewa Smółki zgromadzili 37 punktów (9 zwycięstw, 10 remisów, 6 porażek). Czarno-biali strzelili 35 goli, a stracili 29. W ostatniej kolejce pokonali w Toruniu Elanę 3:1. Najskuteczniejszym strzelcem żagańskiej drużyny jest Paschal Obinna Ekwueme, który ma na koncie dziewięć bramek, czyli tyle samo co Marcin Krzywicki – najskuteczniejszy snajper Unii. Jednak Ekwueme zimą odszedł z Żagania i został zawodnikiem Olimpii Grudziądz. Tym samym śladem w okienku transferowym podążył Mateusz Trochimowicz. Mimo tych dwóch największych strat, Czarni wzmocnili się przede wszystkim Khady’m Kazadi-Leonowiczem z Pogoni Szczecin, Markiem Traczem z LZS Ligota Turawska, a także Grzegorzem Manią ze wspomnianej wcześniej Elany. Warto dodać, że Tracz zdobył bramkę dla Odry Opole w meczu z Unią (2:3 – porażka Unii) jesienią w 2006 roku. Z kolei Leonowicz w sezonie 2007/2008 był czołowym obrońcą Floty Świnoujście, a w Janikowie został ukarany czerwoną kartką. Jutro w barwach Czarnych nie zagra raczej Marcin Wróbel, który ma złamany nos.

Dla Unii każdy kolejny mecz jest „meczem o życie”. Wszyscy janikowianie marzą o jutrzejszym zwycięstwie nad Czarnymi i zmazaniu plamy po jesiennej porażce 0:5. Mecze z żagańską drużyną zawsze są dla nas bardzo ciężkie. Jeszcze nigdy nie zyskaliśmy kompletu punktów z tym rywalem. Do gry jutro gotowy będzie już Łukasz Ślifirczyk. Nadal w Gdańsku kontuzję leczy Marcin Dettlaff.

Bilas meczów Unii z Czarnymi:
+ 08.10.2008, Czarni – Unia 1:1 (Dziopa – Gikiewicz)
+ 16.05.2009, Unia – Czarni 1:1 (Nowosielski – Wolak)
+ 19.09.2009, Czarni – Unia 5:0 (Ekwueme 2, Chrobot, Wierzbicki, Jarzombek [samobójcza])

Razem: 3 mecze, 0 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 2:7 ________________________________________________
Ponadto informujemy, że w niedzielę na boisku przy Gimnazjum w Janikowie swoje mecze z BKS-em Bydgoszcz rozegrają:
- trampkarze (godzina 10:00)
- młodzicy (godzina 12:00)