dzisiaj: 5583, wczoraj: 12794
ogółem: 28 922 844

Zrewanżowali się!

• autor: redakcja, 2010-05-01 18:48

W dzisiejszym spotkaniu Unici pewnie pokonali zespół Czarnych Żagań. Już do przerwy nasi piłkarze prowadzili 3:0 po dwóch celnych trafieniach Marcina Krzywickiego, który na koncie ma już łącznie jedenaście goli oraz pierwszej bramce w tym sezonie Sebastiana Hulisza. W drugiej części spotkania kontaktowego gola zdobył Marek Tracz z rzutu karnego po faulu Jakuba Poznańskiego, ale kropkę nad "i" postawił powracający po kontuzji Łukasz Ślifirczyk. Unici odnoszą ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie, brawo!

UNIA JANIKOWO - CZARNI ŻAGAŃ 4:1 (3:0)

1:0 - 24' Marcin Krzywicki (asysta Adam Lisiecki)
2:0 - 35' Sebastian Hulisz (asysta Damian Cuper)
3:0 - 42' Marcin Krzywicki (asysta Adam Lisiecki)
3:1 - 68' Marek Tracz (karny)
4:1 - 81' Łukasz Ślifirczyk (asysta Marcin Krzywicki)

UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński, Mądrzejewski (75' Ślifirczyk) - Lisiecki (72' Jagielski), Hulisz (84' Wawrzyniak), Nowosielski - Krzywicki (90' Komsta).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Sirko, Jelonek.

Po zejściu Mądrzejewskiego kapitanem drużyny był Nowosielski.

CZARNI: Buchla - Gajowy, Sudoł (67' Szczur), Galuś, Leonowicz (46' Gad) - Hajdanowicz, Małecki, Tracz, Mania (58' Żebrowski) - Janus, Kwiatkowski (46' Wróbel).

Rezerwowy - nie zagrał: Rzepecki.

ZDJĘCIA Z MECZU:

Szczegółowy opis spotkania znajduje się w "więcej"...

Zapis wydarzeń boiskowych – „akcja po akcji”:

1’ Paweł Mądrzejewski uderzał z wolnego z dość dalekiej odległości i strzał bez problemów wybronił bramkarz.
3’ Róg dla Unii – Mądrzejewski na krótko do Piotra Nowosielskiego, który natychmiast odegrał i strzał tego pierwszego przeszedł nad poprzeczką.
5’ Wykop Radosława Hołubca, po którym z pierwszej piłki z dość ostrego kąta obok bramki uderzył Marcin Krzywicki.
7’ Piękna akcja Unii. Mądrzejewski na krótko wykonał rzut wolny podając do Sebastiana Hulisza, który natychmiast dograł do wychodzącego w pole karne Marcina Brzykcego. Uderzenie prawego obrońcy naszego zespołu wybronił bramkarz, a Krzywicki nie zdążył aby skierować piłkę do siatki i był rzut rożny. Dośrodkowanie Mądrzejewskiego, po którym piłkę do bramki ręką posłał Brzykcy. Szał radości na stadionie przerwał gwizdek arbitra i żółta kartka dla Brzykcego, który nie zagra w następnym meczu.
12’ Nowosielski sfaulował Khady’ego Kazadi’ego-Leonowicza. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucili Czarni, każdy minął się z futbolówką, po czym nastąpił strzał z ostrego kąta, ale na szczęście tylko w boczną siatkę bramki Hołubca.
13’ Groźną akcję Czarnych powstrzymał Damian Cuper. Chwilę później po składnej akcji gości, jeden z nich główką uderzył nad bramką.
17’ Piękna akcja Unii, a konkretnie Nowosielskiego, Mądrzejewskiego i Hulisza. Po szybkiej wymianie piłek ten pierwszy był na spalonym.
18’ Strzał Nowosielskiego w polu karnym zablokowany. Następnie wrzutka w pole karne Czarnych i róg dla Unii, ale bez efektu.
24’ Adam Lisiecki idealnie dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę Krzywickiego, który posłał piłkę w samo okienko bramki. Bramkarz nawet nie drgnął – 1:0!
25’ Wolny dla Czarnych – Hołubiec pewnie piąstkuje.
26’ Nowosielski faulowany na 16. metrze, ale sędzia nie zauważył i nie było nawet rzutu wolnego.
27’ Piękna akcja biało-niebieskich. Z lewej strony boiska piłkę wymienili Krzywicki, Mądrzejewski i Cuper, który dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę źle przyjął Hulisz.
28’ Było groźnie… Paweł Ettinger zbyt wysoko wybił w polu karnym Unii, a interwencyjnego Hołubca faulem powstrzymał piłkarz Czarnych.
29’ Za faul w środkowej części boiska na Krzywickim żółtą kartkę „zarobił” Tomasz Gajowy.
32’ Piękny strzał Mądrzejewskiego z rzutu wolnego. Piłkę zmierzającą w okienko znakomicie wyłapuje Karol Buchla. Po chwili wypadł mu z rąk, ale zdążył ją ponownie chwycić.
34’ Wolny dla Czarnych. Szybkie rozegranie na lewą stronę, ale złe dośrodkowanie.
35’ Cuper przebiegł z piłką kilkanaście metrów mijając kilku rywali, zostawił piłkę Huliszowi, który w polu karnym przedarł się przez dwóch gości i strzałem po ziemi w długi róg strzelił swojego pierwszego gola podczas gry w Unii – 2:0!
36’ Niecelny strzał z daleka zawodnika Czarnych.
38’ Cuper zbyt lekko uruchomił Krzywickiego, który mógł wyjść sam na sam z bramkarze, ale ubiegł go obrońca.
39’ Dośrodkowanie z wolnego Mądrzejewskiego i główka Jakuba Poznańskiego przeszła nad poprzeczką.
40’ Konrad Hajdanowicz niecelnie uderzył po ziemi zza pola karnego.
42’ Mądrzejewski dograł do Lisieckiego, który wychodził na czystą pozycję. Wychowanek Unii poczekał za Krzywickim, któremu po chwili idealnie podał. Supersnajper biało-niebieskich będąc w polu karnym płaskim strzałem w długi róg pokonał Buchlę – 3:0! Na stadionie wielka euforia!
44’ Mądrzejewski zaatakował pressingiem i był od krok wyjścia na czystą pozycję.
45’ Krzywicki lobem próbował zaskoczyć bramkarza. Tym razem obronił.
45+1’ Żółtą kartką ukarany został Marek Tracz za faul na Grzegorzu Brzezińskim.

53’ Dobra akcja Unii – Nowosielski powstrzymany w polu karnym.
54’ Krzywicki dograł do Nowosielskiego. Uderzenie „Małego” zostało obronione, a gol po dobitce Mądrzejewskiego nie został uznany, gdyż „Pawlak” był na spalonym.
57’ Obrona Hołubca przy groźnym strzale przyjezdnych.
58’ Wolny dla gości. Dośrodkowanie na róg główką wybił Ettinger. Po kornerze nad poprzeczką uderzył Michał Sudoł.
59’ Nowosielski dośrodkowuje w pole karne, gdzie piłki nie przyjmuje Krzywicki.
63’Krzywicki znów próbował lobem zaskoczyć bramkarza. Piłka przeszła nad bramką.
64’ Nowosielski po długim rajdzie fatalnie próbował strzelić nad bramkarzem.
65’ Sudoł za zatrzymanie akcji Unii ręką dostał żółtą kartkę. Z wolnego wrzucał Mądrzejewski, piłka przeszła wszystkich, niespodziewanie trafiła do Ettingera, który nieczysto trafił.
67’ Faul w polu karnym Poznańskiego przy samej linii końcowej. Rzut karny dla gości.
68’ Tracz pewnie posłał piłkę do siatki strzelając w lewą stronę – 3:1.
69’ Piękny popis Brzezińskiego. Środkowy pomocnik Unii po przyjęciu piłki na klatkę piersiową uderzył minimalnie obok bramki.
70’ Jakub Małecki za faul na Krzywickim zobaczył żółtą kartkę. Strzał z wolnego Mądrzejewskiego przeszedł nad bramką.
72’ Wyjście Hołubca z bramki – strzał Czarnych z ostrego kąta. Na posterunku był jednak Ettinger wybijając z linii bramkowej na róg.
73’ Piotr Galuś ukarany żółtą kartką.
74’ W polu karnym Unii było groźnie. Pierw Hołubiec broni wybiciem na rzut rożny, korner rozegrany na krótko, po którym Galuś główką strzela obok.
77’ Żółta kartka dla Hulisza za wybicie piłki po gwizdku.
78’ Brzykcy po wolnym Czarnych główką wybił na róg. Po dośrodkowaniu zawodnicy Czarnych mijają się z piłką…
80’ Łukasz Ślifirczyk do Nowosielskiego, a on chciał dograć na czystą pozycję do Krzywickiego, jednak akcję wślizgiem przerwał zawodnik gości – róg dla Unii. Dośrodkowanie Filipa Jagielskiego, a nad bramką główką strzelał Poznański.
81’ Po otrzymani piłki do Krzywickiego – Ślifirczyk zdecydował się na strzał po ziemi zza pola karnego. Piłka przy samym słupku wpadła do bramki – 4:1!
86’ Krzywicki dograł do Nowosielskiego, ale ten nie opanował piłki i doszedł do niej Brzeziński. Środkowy pomocnik Unii zamiast strzelać to wrzucił do Krzywickiego zbyt mocno, by napastnik mógł coś z tym zrobić.
87’ Strzał w polu karnym Unii bronił Hołubiec.
88’ Michał Wróbel będąc w polu karnym uderzył w boczną siatkę.
90’ Nowosielski z wolnego – nad bramką.
90+1’ Nowosielski wyszedł sam na sam z bramkarzem. Piękny strzał „Małego” Buchala przerzucił nad poprzeczką.
90+4’ Strzał Czarnych zatrzymany na bocznej siatce.

Mogliśmy zobaczyć piękny mecz w wykonaniu naszych piłkarzy. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na wielkie uznanie. Jednak teraz przyszedł już czas na mobilizacje na kolejny mecz ze Ślęzą. Będzie to następny bardzo ważny pojedynek. A więc… do boju Unici!