Do Wrocławia po zwycięstwo…

• autor: redakcja, 2010-05-07 15:35

Do Wrocławia po zwycięstwo w najbliższą sobotę wybierają się nasi piłkarze. Mimo tego, iż Ślęza jest na ostatnim miejscu w tabeli nie można jej lekceważyć. Przypomnijmy, że jesienią Unia przegrała 1:2. Początek jutrzejszego meczu o godzinie siedemnastej. Warto dodać, że obie drużyny w ostatniej kolejce wygrały swoje pojedynki.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

Podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza, który zimą zastąpił na stanowisku trenera PTS Ślęza Wrocław Jerzego Szalińskiego w ostatniej kolejce wygrali w Turku z tamtejszym Turem 2:1. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego. Jednak mimo wygranej w Wielkopolsce Ślęza nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, które przez poprzednie miesiące należało do Unii. Żółto-czerwono-czarni zgromadzili do tej pory 19 punktów i za wszelką cenę będą chcieli wyprzedzić janikowian. Ślęza wygrała pięć spotkań, cztery zremisowała i siedemnaście przegrała. Bilas bramkowy wrocławskiej drużyny to 24-39. Najskuteczniejszym strzelcem Ślęzy jest Daniel Onyekachi, który ma sześć goli i zimą odszedł do Elany Toruń. Barwy naszego najbliższego rywala reprezentuje m.in. Mateusz Jaskólski, który latem w 2006 roku przebywał na testach w Janikowie, a także doświadczony obrońca – Zbigniew Wójcik. Ten z kolei w przerwie sezonu 2006/2007 mógł przejść do Unii z Zawiszy Bydgoszcz S.A., który wówczas wycofał się z rozgrywek. Przeciwko Unii być może nie zagra Mohamed Donzo, który ostatnio doznał kontuzji.

Każdy w Janikowie marzy o kolejnym zwycięstwie biało-niebieskich. Pewne jest to, że trener Tomasz Mazurkiewicz będzie musiał zmienić skład w porównaniu do meczu z Czarnymi Żagań. Do Wrocławia z powodu siódmej żółtej kartki nie pojedzie bowiem Marcin Brzykcy. Ponownie nie zagra Marcin Dettlaff, który ćwiczy indywidualnie, a od poniedziałku wznowi treningi z całą drużyną. Niewykluczone, że kapitan Unii zagra w najbliższą środę i pomoże w utrzymaniu w kolejnych spotkaniach.

Kibice po raz kolejny liczą na gole Marcina Krzywickiego. Napastnik Unii jest w fenomenalnej formie. Jak informuje jeden z drugoligowych portali popularny „Krzywy” już teraz ma kilka ofert z innych klubów.

Poprzednie mecze Unii ze Ślęzą Wrocław:
+ 18.04.2009, Ślęza – Unia 0:1 (Filipek)
+ 26.09.2009, Unia – Ślęza 1:2 (Nowosielski – Kowal, Pruchnicki)

Do statystyk nie został wliczony mecz Unii z Gawinem Królewska Wola.

Przy okazji informujemy, że nie będzie walkowera na korzyść Jaroty Jarocin w meczu z Górnikiem Polkowice (0:1), w związku z nieregulaminową zmianą.