Z trzema punktami z Wrocławia!

• autor: redakcja, 2010-05-08 19:05

Unia wykonała plan, jakim było zwycięstwo w meczu ze Ślęzą Wrocław. Janikowianie już w pierwszej minucie zdobyli bramkę po strzale Łukasza Ślifirczyka. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie biało-niebieskich. W 79' gola wyrównującego zdobył Robert Piwowar, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Miejscowi nacieszyli się jednak bramką zaledwie kilka minut. Po jednym z rzutów rożnych mocnym strzałem popisał się Filip Jagielski i w 83' Unia wyszła na prowadzenie, którego nie dała już sobie odebrać do końca spotkania.

ŚLĘZA WROCŁAW - UNIA JANIKOWO 1:2 (0:1)

0:1 - 1' Łukasz Ślifirczyk
(asysta: Paweł Mądrzejewski)
1:1 - 79' Robert Piwowar
1:2 - 83' Filip Jagielski (asysta: Jakub Poznański)

ŚLĘZA: Paukszt - Kątny, Wójcik, Tarasiewicz, Bordulak, Jaskólski (78' Piwowar), Rejmer (46' Duraj - 86'), Kaczmarek, Kowal, Synowiec, Brusiło.

UNIA: Hołubiec - Lisiecki, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński, Mądrzejewski (90' Sirko) - Hulisz (28' Komsta), Ślifirczyk, Nowosielski - Krzywicki (82' Jagielski).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Gabrych, Jelonek.

Sędziował: Artur Aluszyk.

W kadrze meczowej oprócz Marcina Brzykcego i Marcina Dettlaffa zabrakło także Tomasza Wawrzyniaka, który się rozchorował.

Spotkanie dla naszej drużyny rozpoczęło się znakomicie. Już w niespełna pierwszej minucie dośrodkowanie Pawła Mądrzejewskiego z rzutu wolnego (faulowany był Grzegorz Brzeziński) na bramkę strzałem z główki zamienił Łukasz Ślifirczyk. Chwilę po tym bardzo dobrą okazję zmarnowała Ślęza, kiedy to w sytuacji sam na sam górą był Radosław Hołubiec. Już w 28' Sebastiana Hulisza zastąpił Bartosz Komsta. Wychowanek Noteci Inowrocław zmagał się z problemami żołądkowymi. Unia mogła podwyższyć prowadzenie, ale Piotr Nowosielski nie wykorzystał jednej okazji, a później bramka Marcina Krzywickiego w 37' nie została uznana ze względu na spalony. Następnie gra toczyła się głównie w środku pola i na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie gospodarze za wszelką cenę chcieli wyrównać. Kilkakrotnie znakomicie bronił Hołubiec. Swoje szanse miał też Unia. Żółtą kartkę za próbę wymuszania faulu otrzymał Ślifirczyk. Po jednej z wrzutek z rzutu rożnego w 79'  wprowadzony minutę wcześniej Robert Piwowar strzelił główką upragnioną bramkę dla Ślęzy i było 1:1. Unia z kolei pokazała swój charakter zdobywając bramkę na siedem minut do końca. Po dośrodkowaniu Nowosielskiego z rzutu rożnego w piłkę nieczysto trafił Jakub Poznański i spadła ona pod nogi Filipa Jagielskiego, który w piękny sposób z dość ostrego kąta strzałem z prawej nogi w długi róg zapewnił biało-niebieskim trzy punkty! Warto dodać, że przez ostatnie cztery minuty gospodarze grali w dziesiątkę gdyż czerwoną kartkę zobaczył Jan Duraj (za dyskusje z sędzią).

Na wielkie słowa uznania zasłużył sobie cały zespół. Biało-niebiescy zagrali konsekwentnie, a także nie podłamali się po stracie bramki na 1:1. Znakomity nos do zmian wykazał trener Tomasz Mazurkiewicz wprowadzając Filipa Jagielskeigo, który chwilę po wejściu zdobył gola. Bardzo dobry mecz rozegrał także Radosław Hołubiec. Bramkarz Unii kilkakrotnie bronił stuprocentowe okazje Ślęzy.

Unia awansoała na 16. miejsce w tabeli. Na dzień dzisiejszy spadają trzy ostatnie drużyny, gdyż po wczorajszej kolejce w I lidze Podbeskidzie Bielsko-Biała znalazło się w strefie spadkowej.

Ponieważ mecz transmitowany był w Internecie na żywo - zapraszamy do oceniania naszych piłkarzy.