Wyjazd do Słubic

• autor: redakcja, 2010-05-11 18:21

Jutro odbędzie się zaległy mecz 25. kolejki piłkarskiej drugiej ligi zachodniej. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Zarówno Polonia Słubice, jak i nasza Unia w tym roku uzbierała trzynaście punktów. Biało-niebiescy są w bardzo dobrych humorach i miejmy nadzieję, że w takich samych wrócą do Janikowa. Początek spotkania o godzinie siedemnastej.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”…

Polonia Słubice zajmuje 10. miejsce w tabeli. Ma 36 punktów (dziesięć zwycięstw, sześć remisów, jedenaście porażek). Drużyna ta zdobyła 27. bramki, a straciła 39. Polonię prowadzi Tomasz Wichniarek. Wcześniej trenerem słubickich piłkarzy był Marek Czerniewski. W ostatniej kolejce Polonia Słubice wygrała z Olimpią Grudziądz 2:1. Piłkarze ze Słubic wygrali trzy ostatnie mecze! Najlepszym strzelcem ekipy Wichniarka jest Paweł Posmyk. Napastnik ten strzelił osiem goli. W Słubicach gra były piłkarz Unii – Robert Gaca, który w Janikowie występował jesienią 2006 roku na zapleczu ekstraklasy. Zimą w biało-niebiesko-czerwonych doszło do wielu zmian kadrowych. Odeszło sporo piłkarzy, a także pojawiły się nowe nazwiska. W Polonii gra kilku bardzo doświadczonych zawodników, w tym sześciu Brazylijczyków. Pod znakiem zapytanie w jutrzejszym meczu stoi występ Ireneusza Marcinkowskiego i Marcelo Barbosa de Oliveira.

Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza od wczoraj przygotowują się pod kątem środowego meczu w Słubicach. Do zajęć z drużyną wrócił już Marcin Dettlaff i Tomasz Wawrzyniak. Kapitan Unii kontuzji nabawił się 10 kwietnia, kiedy po powrocie z wyjazdu na mecz w Słubicach, który nie odbył się ucierpiał na treningu. Miał więc ponad miesięczną przerwę. Teraz jest już do dyspozycji trenera, jednak nie wiadomo czy będzie w kadrze meczowej na jutrzejszy mecz. Do gry gotowy jest też Marcin Brzykcy, który ostatnio pauzował za kartki.

Dotychczasowe mecze Unii z Polonią Słubice:
+ 09.08.2008, Unia – Polonia 1:0 (Mysiak)
+ 21.03.2009, Polonia – Unia 1:2 (Okińczyc – R. Kaźmierczak, Mysiak)
+ 05.09.2009, Unia – Polonia 1:1 (Krzywicki – Posmyk)

Razem: 3 mecze, 2 wygrane, 1 remis, bramki: 4-2.