dzisiaj: 427, wczoraj: 12002

Trzecie zwycięstwo z rzędu!

• autor: redakcja, 2010-05-12 17:04

Trzeci mecz z rzędu wygrali piłkarze Unii Janikowo! Biało-niebiescy tym razem pokonali na wyjeździe Polonię Słubice 2:1 (1:0). Dwie bramki dla naszych zawodników strzelił Marcin Krzywicki. Natomiast honorowego gola dla gospodarzy trafił Piotr Charzewski.

POLONIA SŁUBICE - UNIA JANIKOWO 1:2 (0:1)

0:1 - 18' Marcin Krzywicki (asysta: Jakub Poznański)
0:2 - 58' Marcin Krzywicki (asysta: Grzegorz Brzeziński)
1:2 - 87' Piotr Charzewski

POLONIA: Laskowski – Ailton, Gaca, Steinke, Ninković – Posmyk, Jamaica (61' Felipe), Charzewski, Pietrzak (56' Marcelo), Haftkowski - Sikora.

UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński, Mądrzejewski (75' Hulisz) - Lisiecki (60' Jagielski), Ślifirczyk, Nowosielski (90+1' Jelonek) - Krzywicki (87' Komsta).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Sirko.

Do Słubic nie pojechał jednak m.in. Marcin Dettlaff. Przypomnijmy, że kapitan Unii niedawno wznowił treningi po ciężkiej kontuzji. W autokarze zabrakło także m.in. Tomasza Wawrzyniaka, który jest po chorobie.

Biało-niebiescy już od pierwszych minut zaatakowali gospodarzy. Po jednym ze zamieszań w polu karnym nie zdołali jednak oddać strzału na bramkę Polonii. W 8' groźny strzał Piotra Charzewskiego bardzo dobrze wybronił Radosław Hołubiec. Po tej akcji wiatr w żagle złapali miejscowi, którzy jednak nie potrafili stworzyć sobie kolejnych okazji strzeleckich. Unia z kolei wychodziła z kontrami i w ten sposób starała się zagrodzić bramce Polonii. I udało się to uczynić w 18' minucie. Na rajd zdecydował się Jakub Poznański, który minął kilku piłkarzy Polonii, znalazł się w polu karnym i niespodziewanie dla obrońców gospodarzy podał do świetnie ustawionego Marcina Krzywickiego, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do pustej bramki. Dogodne sytuacje do podwyższenia mieli jeszcze: Adam Lisiecki, Łukasz Ślifirczyk i Piotr Nowosielski, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie i Unia schodziła do szatni przy prowadzeniu 1:0.
Po przerwie Unia zadała kolejny cios gospodarzom. W 58' po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krzywicki. Tym razem supersnajper janikowian skorzystał z asysty Grzegorza Brzezińskiego, ograł z łatwością obrońców Polonii i strzałem z nieco ponad 20. metrów pokonał Tomasza Lasowskiego. Nasi gracze mogli strzelić kolejne gole. Kilkakrotnie dobrze strzelał bardzo aktywny Nowosielski, ale jego strzały bronił bramkarz. Kiedy do końca meczu pozostały jeszcze trzy minuty honorowego gola dla Polonii strzelił Charzewski.

Biało-niebiescy pokazali kolejny raz, że są w znakomitej formie. Co prawda, nasi piłkarze nie awansowali o żadne miejsce w tabeli, ale zminimalizowali straty punktowe do Tura Turek, a także zrównali się punktami z Miedzią Legnica.

Znakomicie bronił Hołubiec. Linią obrony doskonale kierował Poznański. Po boku pomocy rewelacyjnie szarżował Nowosielski, a w ataku popis dał Krzywicki.

Kolejny mecz już w sobotę o godzienie siedemanstej. Do Janikowa przyjedzie Tur Turek. W spotkaniu z powodu siódemj żółtej kartki nie zagra Piotr Nowosielski.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego serwisu Polonia.Słubice.pl.