dzisiaj: 853, wczoraj: 12002
ogółem: 28 930 116

Remis z Turem Turek

• autor: redakcja, 2010-05-15 20:14

Po bardzo emocjonującym meczu piłkarze Unii Janikowo tylko zremisowali z Turem Turek 1:1 (0:1). Biało-niebiescy szybko stracili bramkę. Już w 3. minucie prowadzenie dla gości zdobył Robert Kowalczyk. Wyrównał w 62. minucie Łukasz Ślifirczyk strzałem z rzutu karnego. Ponownie nie obyło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziego, który nie uznał dwóch bramek strzelonych przez naszą drużynę. Po meczu zawodnicy Unii zostali nagrodzeni brawami przez janikowską publiczność za walkę i zaangażowanie na boisku.

UNIA JANIKOWO - TUR TUREK 1:1 (0:1)

0:1 - 3' Robert Kowalczyk
1:1 - 62' Łukasz Ślifirczyk (karny)

UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński, Mądrzejewski (84' Komsta) - Lisiecki (76' Hulisz), Ślifirczyk, Jagielski (69' Dettlaff) - Krzywicki.

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Wawrzyniak, Sirko, Jelonek.

TUR: Kręt - Ziółkowski, Niedźwiedź, Chrzanowski (46' M. Kowalczyk), Paczkowski - Sędziak (88' Bartosiewicz), Łazar (72' Hirsz), Imbirowicz, Przybylski - R. Kowalczyk (65' Kalu), Bieniek.

Rezerwowi - nie zagrali: Woźniak, Izydorczyk, Grabowski.

Więcej informacji, a także szczegółowy zapis minutowy oraz opis konferencji prasowej znajdziecie w "więcej"...

3’ Pierwsza akcja zakończyła się bramką dla Tura. Robert Kowalczyk poradził sobie ze środkowymi obrońcami Unii: Jakubem Poznańskim i Pawłem Ettingerem i posłał górną piłkę z około pięciu metrów w długi róg bramki – Radosław Hołubiec bez szans – 0:1.
4’ Jacek Paczkowski za faul na Adamie Lisieckim został ukarany żółtą kartką.
5’ Unia wykonywała po tym faulu rzut wolny z wysokości pola karnego. Paweł Mądrzejewski w pole karne, ale do piłki nie doszedł Ettinger.
6’ Groźna wrzutka w pole karne Marcina Krzywickiego. Nikt nie zdołał zamknąć tego dośrodkowania.
7’ Damian Sędziak uderzył z ostrego kąta minimalnie nad bramką Unii.
10’ Uniści protestowali, gdyż uważali, że jeden z zawodników Tura dotknął piłki ręką w polu karnym – arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki dla naszych piłkarzy.
11’ Strzał zza pola karnego doskonale bronił Hołubiec.
12’ Dobra akcja Unii – Łukasz Ślifirczyk wymienił piłkę z Marcinem Brzykcym po prawej stronie boiska, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu.
13’ Lisiecki z narożnika pola karnego oddał kąśliwy strzał, lecz piłka minęła bramkę Tura.
15’ Filip Jagielski pięknie dośrodkował w pole karne, gdzie obrońca wybił główką na rzut rożny. Unia szybko rozpoczęła: Mądrzejewski wymienił piłkę ze Ślifirczykiem po czym dośrodkował – Uniści minęli się z piłką, ale dopadł do niej Ettinger strzelając w boczną siatkę.
19’ Błąd Damiana Cupera w ostatniej chwili wślizgiem w polu karnym naprawił Poznański. Mieliśmy róg dla Tura Turek.
22’ Krzywicki zza pola karnego strzela na bramkę, lecz broni bramkarz. W odpowiedzi z około osiemnastu metrów uderzenia jednego z zawodników Tura wybronił Hołubiec.
24’ Kowalczyk za ciągnięcie Poznańskiego za koszulkę dostał żółtą kartkę.
25’ Po rogu Unii Krzywicki uderzył niecelnie z około ośmiu metrów z dość ostrego kąta.
26’ Ponownie Krzywicki. Tym razem Dawid Kręt przepięknie wybronił przerzucając piłkę nad bramką.
36’ Rzut rożny dla Tura. Dariusz Imbirowicz główką uderzył nad bramką.
37’ Strzał zawodnika gości przeszedł obok bramki.
40’ Uderzenie Przemysława Ziółkowskiego było zbyt wysokie, aby zaskoczyć bramkarza Unii.
42’ Ślifirczyk uderzył w pole karne, ale piłkę wyłapał Kręt.
43’ Krzywicki w szesnastce gości lobem próbował zaskoczyć bramkarza, ale ten w ostatniej chwili wyłapał piłkę zmierzającą w okienko bramki. Była idealna szansa by wyrównać.
45+2’ Krzywicki zgrał z klatki piersiowej do Mądrzejewskiego. Kapitan Unii przymierzył jednak fatalnie.
45+3’ Do wrzutki Ślifirczyka z ledwością doszedł Jagielski, który nie zdołał jednak dobrze opanować piłki.

50’ Zawodnik Tura zagrał piłkę ręką w środku boiska, ale sędzia tego nie zauważył. Goście natychmiast przeprowadzili akcję po której oddali niecelny strzał.
51’ Pod dośrodkowaniu w pole karne Tura bramkarz gości złapał piłkę po czym przekroczył z nią linię bramkową (zdaniem m.in. jednego z fotoreporterów). Uniści podnieśli ręce w geście triumfu, ale arbiter nie wskazał na środek dyktując dla gości rzut wolny… Nie wiadomo o co chodziło sędziemu (być może o to, że blisko bramkarza stał Ślifirczyk). Powinien być remis… Unia nie załamała się jednak i walczyła dalej.
52’ Ślifirczyk ukarany żółtą kartką.
53’ Poznański wślizgiem wybił na róg – bez efektu dla gości.
54’ Żółta kartka dla Brzykcego za faul. Artur Łazar z wolnego uderzył obok bramki.
56’ Piękna akcja Unii. Ostatecznie Krzywicki pada w polu karnym, ale tym razem nie było żadnego przewinienia ze strony gości.
57’ Ettinger zbyt krótko zagrał do Hołubca. Natychmiast do piłki ruszył napastnik gości, ale bramkarz Unii uratował zespół przed utratą bramki!
58’ Akcja Tura – fatalna wrzutka. Grę wznowiła Unia.
59’ Lisiecki dograł do Krzywickiego. Najlepszy napastnik Unii z ostrego kąta zdecydował się na strzał, który wybronił bramkarz. Był rożny dla naszego zespołu.
60’ Było groźnie po rożnym dla Unii. Ostatecznie strzał Jagielskiego został zablokowany.
61’ Ślifirczyk wpadł w pole karne, gdzie został powalony na ziemię przez bramkarza, który ujrzał żółtą kartkę. Sędzia odgwizdał rzut karny dla Unii.
62’ Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Uderzenie Ślifirczyka w lewą stronę  po ziemi było bardzo precyzyjne. Bramkarz wyczuł strzał, ale nie zdołał sięgnąć piłki – 1:1! Na stadionie zapanowała euforia!
66’ Po wolnym Mądrzejewskiego strzał Krzywickiego wybijają obrońcy gości.
71’ Po strzale Krzywickiego mieliśmy róg dla Unii.
73’ Dośrodkowanie Mądrzejewskiego w pole karne z rzutu wolnego. Po zamieszaniu piłka trafia do Ettingera, a później do siatki – Unia cieszy się z bramki, a arbiter odgwizduje spalonego! Kolejna wielka wątpliwość podczas tego meczu.
74’ Unia jeszcze protestowała podczas gdy wspaniałą interwencją popisał się Hołubiec!
75’ Za faul na Maxwellu Kalu żółtą kartkę ujrzał Ettinger.
76’ Krzywicki po pięknym rajdzie lewą stroną wywalczył róg, po którym oddał strzał. Po uderzeniu Unia ponownie miała korner.
80’ Brzykcy wrzucił w pole karne, a Ślifirczyk trącił piłkę w kierunku bramki – kolejny róg dla Unii…
81’ Za faul na Kalu tym razem kartką koloru żółtego ukarany został Cuper.
84’ Kalu strzela nad bramką Hołubca.
87’ Strzał Sebastiana Hulisza niecelny.
88’ Uderzenie Kalu w piękny sposób wybronił Hołubiec.
90+3’ Żółta kartka dla Piotra Bienika za faul na Krzywickim.
90+4’ Po tym faulu rzut wolny wykonywał Marcin Dettlaff. Do piłki doszedł Krzywicki, który strzelił nad bramką.

Na konferencji prasowej trener Tura Turek Piotr Zajączkowski był zadowolony z jednego punktu zdobytego przez jego zespół, a także stwierdził, że Unia pokazała bardzo dobry futbol. Dodał też, że życzy naszej drużynie utrzymania. Z kolei trener Tomasz Mazurkiewicz stwierdził, iż dziesięć punktów w ostatnich czterech meczach to bardzo dobry rezultat. Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenie, to trener Unii był troszkę zawiedziony dzisiejszym remisem, choć powiedział, że może on być bardzo ważny w końcowym rozrachunku i dać Unii utrzymanie. Żaden z trenerów nie chciał wypowiedzieć się na temat pracy sędziów.

Biało-niebiescy po raz kolejny, mimo tego, iż nie wygrali, pokazali charakter i zaangażowanie. Brawa należą się wszystkim naszym piłkarzom. Szkoda tylko, że do poziomu widowiska, które stworzyły obie drużyny nie potrafili dostosować się sędziowie… No cóż, byli oni uważnie obserwowani przez obserwatora, który miejmy nadzieję wyciągnie odpowiednie wnioski.

Przed nami kolejny mecz już w środę. Do Janikowa zawita zespół Rakowa Częstochowa. Dziś nikt nie wypadł ze składu na kolejne spotkanie za kartki. Trener Tomasz Mazurkiewicz do dyspozycji będzie miał już Piotra Nowosielskiego, a więc DO BOJU BIAŁO-NIEBIESCY!