Mecz o życie!

• autor: redakcja, 2010-05-21 14:34

Jutrzejszy mecz z Lechią Zielona Góra będzie bez wątpienia spotkanie o życie dla naszej drużyny. Miejmy nadzieje, że Unia wespnie się na wyżyny swoich umiejętności i w pojedynku z niepokonaną od siedmiu kolejek Lechią zainkasuje upragnione trzy punkty. Początek meczu w Janikowie o godzinie siedemnastej.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”…

KS Lechia Zielona Góra jest rewelacją wiosennych rozgrywek. W ostatnich siedmiu meczach podopieczni Rafała Murawskiego odnieśli sześć zwycięstw i jeden remis. W ostatniej kolejce rozgromili faworyta do awansu – Zagłębie Sosnowiec 3:0!. Lechia zajmuje 13. miejsce (33 punkty – bramki 27-47). W sumie wygrali 9 meczów, 6 zremisowali i 15 przegrali. Najskuteczniejszym strzelcem Lechii jest Wojciech Okińczyc. Ma dziewięć goli.

Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza po ostatnim meczu mogą być załamani. Muszą jednak zrobić wszystko, by druga liga została w Janikowie. Jutro trener Unii będzie mógł wystawić prawie najsilniejszy skład, gdyż nikt nie pauzuje za kartki, a na kontuzje narzeka Damian Cuper, który dziś trenował indywidualnie. Jutro zapadnie decyzja czy zagra z Lechią. Około dwutygodniowej przerwy w intensywnych treningach spodziewać się może z kolei Mariusz Gabrych. Wychowanek Unii ma problemy z plecami.

Historia spotkań Unii z Lechią Zielona Góra:
+ Lechia – Unia 0:0
+ Unia – Lechia 2:2 (Mysiak 2 – Sucharek, Dorniak)
+ Lechia – Unia 2:1 (Dmochowski 2 – Tykor |samobójcza)|