dzisiaj: 2603, wczoraj: 12002
ogółem: 28 931 866

Zatrzymali rozpędzoną Lechię!

• autor: redakcja, 2010-05-22 16:55

Unia Janikowo stanęła na wysokości zadania i pokonała Lechię Zielona Góra 2:0 (2:0), skutecznie przerywając znakomitą passę zielonogórzan. Bramki strzelili: w 27' Marcin Brzykcy (asysta Piotra Nowosielski) i w 40' Łukasz Ślifirczyk (asysta Marcin Krzywicki). Obaj popisali się celnymi "główkami".

UNIA JANIKOWO - LECHIA ZIELONA GÓRA 2:0 (2:0)

1:0 - 27' Marcin Brzykcy
2:0 - 40' Łukasz Ślifirczyk

UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński (80' Hulisz), Mądrzejewski - Lisiecki (74' Jagielski), Ślifirczyk (58' Dettlaff), Nowosielski - Krzywicki (90+1' Komsta).

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Wawrzyniak, Jelonek.

LECHIA: Dobroliński - Sucharek (69' Haraś), Głowania, Kojder, Tyktor - Topolski, Zawadzki, Okińczyc, Mendes - Małecki (73' Dorniak), Duchnowski (60' Kaczorowski).

Rezerwowi - nie zagrali: Korczyński, Kolouszek, Szymański, Podwyszyński.

Sędzia główny: Tomasz Tobiański (Tczew)
Sędzia asystent I: Jakub Filipczyk (Gdańsk)
Sędzia asystent II: Dariusz Bohonos (Gdańsk)
Sędzia techniczny: Przemysław Bzowski (Gdańsk)

Zapraszam do oglądania fotografii z dzisiejszego spotkania....

Szczegółowy opis spotkania w 'więcej'...

2' Rzut rożny wykonywał Piotr Nowosielski. Piłka po jego dośrodkowaniu trafiła do Marcina Krzywickiego. Jego zablokowany strzał dobił Jakub Poznański. Bramkarz popisał się instynktowną obroną, ale piłkę zdołał jeszcze uderzyć Marcin Brzykcy. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od linii bramkowej. Ależ było zamieszanie w polu karnym Lechii!
6' Wojciech Okińczyc po ziemi uderzył zza pola karnego. Piłka minęła bramkę Unii.
8' Sędzia podyktował rzut wolny za faul na Krzywickim. Sam poszkodowany uderzył na bramkę, ale za wysoko.
10' Rożny dla Lechii rozegrany "na krótko". Po chwili wrzutka w pole karne i niecelna "główka "gości.
12' Nowosielski zacentrował z rzutu rożnego wprost na głowę Brzykcego, ale piłka przeszła obok bramki.
13' Michał Zawadzki z autu wyrzucił do Michała Kojdera, który strzelił nad bramką.
14' Łukasz Ślifirczyk idealnie dograł do Nowosielskiego. "Mały" w polu karnym mając przed sobą tylko bramkarza trafił w jego nogi. Uniści mieli tylko rzut z autu.
15' Po dośrodkowaniu z wolnego, zawodnik Lechii oddał strzał z pięciu metrów. Bez problemów obronił Radosław Hołubiec.
17' Krzywicki po przyjęciu piłki uderzył z narożnika pola karnego, ale jego strzał wybronił Rafał Dobroliński.
23' Rafał Duchnowski wyprzedził Poznańskiego i groźnie uderzył nad poprzeczką będąc w polu karnym.
26' Piękna akcja Unii. Krzywicki "piętką" odegrał Nowosielskiemu. Jego strzał z osiemnastu metrów został zablokowany.
27' Adam Lisiecki wywalczył rzut rożny. Piłkę ustawioną w narożniku boiska dośrodkował Nowosielski. W polu karnym "główką" popisał się Brzykcy. Jego strzał zatrzymał się na słupku, ale piłka odbiła się od jego wewnętrznej strony i przekroczyła linię bramkową nie dotykając siatki. Ofiarnie interweniował jeszcze bramkarz przyjezdnych, ale mimo wygarnięcia przez niego piłki sędzia wskazał na środek boiska - 1:0.
28' Damian Cuper wrzucił z lewej strony do Ślifirczyka. Ten będąc w polu karnym wycofał do Krzywickego, który strzelił obok.
37' Faul Brzykcego przed narożnikiem pola karnego. Strzał Lechii z wolnego nad poprzeczką.
38' Nowosielski po rajdzie dograł do Pawła Mądrzejewskiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
40' Lisiecki idealnie dograł do Krzywickiego. Snajper Unii wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne wprost na główkę Ślifirczyka - 2:0!
42' Hołubiec nie dał się zaskoczyć lobem pewnie łapiąc piłkę.
45+1' Zawadzki z wolnego uderzył nad bramką.

47' Mądrzejewski dograł prostopadle do Krzywickeigo, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał fatalny strzał.
53' Krzywicki znów otrzymał piłkę od Mądrzejewskiego i wyszedł na czystą pozycję. Tym razem uderzył w krótki róg, ale wybronił Dobroliński.
55' Złe wybicie bramkarza Lechii i Grzegorz Brzeziński z połowy boiska zdecydował się na strzał, który był niecelny.
56' Po wielkim zamieszaniu w polu karnym Unii bardzo dobrze wybronił Hołubiec.
57' Podanie od Brzezińskiego otrzymał Mądrzejewski i uderzył z daleka z pierwszej piłki po ziemi, ale wybronił bramkarz.
60' Artur Małecki uderzył, ale wybronił bramkarz. W następnej akcji po faulu na Nowosielskim kartkę ujrzał Mirosław Topolski.
64' Krystian Głowania oddał niecelny strzał.
66' Marcin Dettlaff dośrodkował z wolnego, ale nikt nie zamknął sytuacji.
70' Z dość dalekiej odległości uderzył Topolski, ale wybronił Hołubiec.
72' Strzał Mądrzejewskiego zablokowali goście.
82' Krzywicki znakomicie odebrał piłkę obronie gości i wystawił ją Nowosielskiemu. Jego strzał wybronił bramkarz!
86' Rajd Poznańskiego i wejście w pole karne w pięknym stylu, ale niestety stoper Unii uderzył nad bramką.
88' Okińczyc z siedemnastu metrów uderzył po ziemi. Strzał obronił Hołubiec.
90+3' Nowosielski podał do Mądrzejewskiego, który dograł do Dettlaffa. Ten ostatni stojąc przed bramkarzem oddał strzał, ale instynktownie obronił golkiper.

Po meczu można powiedzieć, że Unia nadal żyje, ale musi zmobilizować się na następne bardzo ważne spotkania. Na szczęście nikt nie odpadł ze składu za kartki, ale kontuzji pleców nabawił się Ślifirczyk. Miejmy nadzieję, że "Śliwa" zagra już w środę w Legnicy.

Na konferencji prasowej trener gości Maciej Murawski pogratulował zwycięstwa Unii, stwierdził, że pobytu w Janikowie nie będzie miło wspominał, a także powiedział, iż mecz był brutalny, choć Unia zagrała bardzo dobrze i to ona zasłużyła na wygraną.

Zadowolenia z wyniku nie krył trener Tomasz Mazurkiewicz. Zmartwiła go jedynie kontuzja Ślifirczyka.