dzisiaj: 5486, wczoraj: 11408
ogółem: 51 959 805

Unia przegrała mecz o życie...

• autor: redakcja, 2010-05-26 17:51

Dramatycznym wynikiem zakończył się jeden z najważniejszych meczów dla Unii w tym sezonie. Nasz zespół przegrał w Legnicy z tamtejszą Miedzią 0:1 (0:0). Zwycięską bramkę dla gospodarzy strzelił Maciej Orłowski w 53'.

MIEDŹ LEGNICA - UNIA JANIKOWO 1:0 (0:0)

1:0 - 53' Marcin Orłowski

MIEDŹ: Stamenkovic - Żółtowski, Kucharzak, Cissé, Pilarski (77' Kłak) - Musiałowski, Bakrač (71' Piotrowski), Spaczyński, Garuch, Łysak (66' Ogórek) - Orłowski

UNIA: Hołubiec - Brzykcy, Poznański, Ettinger, Cuper - Brzeziński (23' Dettlaff), Mądrzejewski (76' Hulisz) - Lisiecki (64' Jagielski), Ślifirczyk, Nowosielski - Krzywicki.

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Wawrzyniak, Komsta, Jelonek.

W 23' z powodu kontuzji stawu skokowego boisko opuścić musiał Grzegorz Brzeziński.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Unia jednak zagrała zbyt bojaźliwie. Stwarzała też sobie niewiele sytuacji strzeleckich. Pierwszy raz zagroził bramce Miedzi Marcin Krzywicki, który uderzył silnie z rzutu wolnego, ale jego strzał wybronił bramkarz. W odpowiedzi strzał Marcina Garucha wyłapał Radosław Hołubiec. Potem bramkarz Unii znów był w roli głównej. Z powodzeniem wybronił strzał Michała Żółtkowskiego, uderzenie  Patryka Sobczyńskiego trafiło w słupek. Unia zagroziła z kolei strzałem Łukasza Ślifirczyka. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.
Niestety w drugiej połowie znaczną inicjatywę mieli gospodarze, którzy grali bez pięciu zawodników z podstawowego składu. Raz groźnie uderzył Piotr Kucharzak, ale pięknie bronił Hołubiec. W 53' jeden z Unistów ręką zatrzymał akcję Miedzi. Po rzucie wolnym piłkę głową w polu karnym precyzyjnie do bramki posłał Marcin Orłowski.W odpowiedzi w stuprocentowej sytuacji poślizgnął się Piotr Nowosielski i Unia nadal przegrywała. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć. Raz bronił Hołubiec, a raz piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

W kolejnym meczu - z Ruchem Radzionków - pauzować za kartki będzie najlepszy strzelec Unii - Marcin Krzywicki.