O utrzymanie z przyszłym pierwszoligowcem

• autor: redakcja, 2010-06-05 11:40

Osłabieni, ale bardzo zmotywowani przystąpią jutro do arcyważnego meczu piłkarze Unii Janikowo. Przeciwnikiem biało-niebieskich na drodze do utrzymanie ligowego bytu będzie Ruch Radzionków, który przyszły sezon zagra w pierwszej lidze. Początek jutrzejszego spotkania o godzinie siedemnastej w Janikowie. Warto dodać, iż jeżeli spełnią się wszystkie warunki, nasza drużyna już jutro może zapewnić sobie utrzymanie w drugiej lidze zachodniej.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”…

KS Ruch Radzionków prowadzony przez Rafała Góraka parę kolejek temu zapewnił sobie awans do pierwszej ligi. Piłkarze żółto-czarnych zgromadzili 70 punktów (20 zwycięstw – najwięcej w lidze, 10 remisów, 2 przegrane – najmniej w lidze). Cidry strzelili 53 gole (najwięcej w lidze razem z Zawiszą). Stracili natomiast 22. bramki. W swoim ostatnim zaległym meczu zremisowali u siebie z Elaną Toruń 1:1. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu Ruchu jest  Piotr Gierczak (10 goli).

Unia za wszelką cenę chce zrewanżować się za klęskę z jesieni. Wtedy to nasi piłkarze prowadząc 1:0 przegrali aż 1:6. Przypomnijmy, że mecz kończyliśmy w dziesiątkę, gdyż przy naszym prowadzeniu boisko opuścić musiał Jakub Poznański, który ujrzał czerwoną kartkę. O zwycięstwo w jutrzejszym meczu także nie będzie łatwo. Za kartki pauzować będzie najlepszy strzelec Unii – Marcin Krzywicki. Z powodu kontuzji nie zagra raczej Grzegorz Brzeziński. Ponadto na drobne urazy narzekali: Damian Cuper, Maciej Buzała i Paweł Ettinger. W spotkaniu juniorów kontuzji nabawił się Filip Jagielski i trenuje indywidualnie.

Jesienny mecz z Ruchem:
RUCH RADZIONKÓW – UNIA JANIKOWO 6:1 (0:1)

0:1 - 42' Piotr Ruszkul
1:1 - 61' Sebastian Gielza
2:1 - 65' Marek Suker
3:1 - 68' Marcin Dziewulski
4:1 - 75' Marek Suker
5:1 - 85' Piotr Giel
6:1 - 90+2' Marek Suker

Warunki, które muszą się spełnić, żeby Unia utrzymała się w drugiej lidze zachodniej jutro, czyli przed ostatnią kolejką:

1. Utrzymanie Podbeskidzia Bielsko-Biała w I lidze
Dzisiejsze mecze:
- Flota Świnoujście – Podbeskidzie-Bielsko Biała (2x)
- Pogoń Szczecin – Wisła Płock (1x)
- Górnik Łęczna – Dolcan Ząbki (1)

2. Porażka GKS Jastrzębie z Ruchem Wysokie Mazowieckie.
3. Zwycięstwo Sokoła Aleksandrów Łódzki z LKS Nieciecza.
4. Porażka Elany Toruń z Zawiszą Bydgoszcz.
5. Zwycięstwo Unii z Ruchem Radzionków.