dzisiaj: 129, wczoraj: 12442
ogółem: 52 218 787

Katastrofa - o krok od spadku!

• autor: redakcja, 2010-06-06 19:02

Katastrofalnym wynikiem zakończyło się spotkanie w ramach 33. kolejki pomiędzy Unią a liderem, Ruchem Radzionków. Walcząca o utrzymanie nasza drużyna przegrała aż 2:5 i jest już jedną nogą w III lidze, gdyż Elana zremisowała u siebie z Zawiszą 0:0 i wyprzedziła nas w tabeli. Bramki dla naszego zespołu strzelili Adam Lisiecki i Jakub Poznański.

UNIA JANIKOWO - RUCH RADZIONKÓW 2:5 (0:2)

2:5 - 74' Martin Matus

UNIA: Hołubiec - Brzykcy (80' Jelonek), Poznański, Ettinger, Cuper - Hulisz, Mądrzejewski (77' Komsta) - Lisiecki, Ślifirczyk (90+2' Gabrych), Dettlaff (87' Sirko) - Nowosielski.

Rezerwowi - nie zagrali: Buzała, Zaleski.

RUCH: Adamek - Trzcionka, Wiśniewski, Zioło, Łapuch - Gierczak, Mak, Paweł Giel, Mielec (75' Foszmańczyk) - Przybecki (81' Kowalski), Gielza (70' Matus).

Rezerwowi - nie zagrali: Kiełpin, Piotr Giel, Jarka.

Sędziowie (Zachodniopomorski ZPN):
- Artur Aluszyk (główny)
- Konrad Aluszyk (liniowy)
- Marek Pluta (liniowy)
- Jarosaw Bińskowski (techniczny - Mazowiecki ZPN)

Ostatnia kolejka II ligi będzie decydująca. Unia jedzie do Gdyni, by walczyć z Bałtykiem, natomiast Elana zagra na wyjeździe w  Zielonej Górze z Lechią. Unia nie może przegrać, Elana nie może wygrać. Unia utrzyma się w przypadku wygranej z Bałtykiem, przy jednoczesnej przegranej bądź remisie Elany z Lechią. Unia może też zremisować, jednak wtedy Elana musi przegrać. Wtedy przy równoczesnej liczbie punktów wyprzedzimy zespół z Torunia (lepszy bilans spotkań bezpośrednich).

KLIKNIJ NA ''WIĘCEJ''!

4' Po akcji Piotra Nowosielskiego Łukasz Ślifirczyk uderzył na bramkę, ale jego strzał został zablokowany.
5' Pierwszy rzut rożny dla Unii - dośrodkowanie Pawła Mądrzejewskiego nie przyniosło efektu. Następnie, po kolejnej akcji kolejny korner dla biało-niebieskich.
6' Nowosielski dośrodkował z rożnego. Piłkę wybił bramkarz gości, a Mądrzejewski uderzył z dystansu nad bramką.
8' Adam Lisiecki dograł w pole karne do Ślifirczyka. "Śliwa" wywalczył róg dla Unii. W następnej akcji Marcin Dettlaff wrzucił, Lisiecki głową podał do Ślifirczyka, który niecelnie uderzył główką.
11' Potężny strzał Marcina Trzcionki zza pola karnego - bardzo dobrze z okienka bramki wyłapał Radosław Hołubiec.
12' Jakub Poznański wślizgiem w polu karnym uratował Unię przed utratą bramki, gdyż jeden z napastników wyprzedził Damiana Cupera.
13' Piękna akcja Unii. Nowosielski przerzucił na prawą stronę do Dettalffa, który zgrał do Ślifirczyka - ten z pierwszej piłki będąc w polu karnym mocno uderzył nad bramką.
16' Groźną kontrę gości zatrzymał Cuper.
17' Nowosielski do Ślifirczyka - ten uderzył w polu karnym będąc przed wychodzącym bramkarzem, a piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca gości. Sędzia odgwizdał jednak faul na golkiperze, a po protestach ukarał Ślifirczyka żółtą kartką.
20' Ślifirczyk w polu karnym z lewej strony wrzucił do Dettlaffa, który główką uderzył nad bramką.
22' Lisiecki dograł do Mądrzejewskiego, który podał do Nowosielskiego. "Mały" zamiast strzelać w polu karnym to próbował dograć, ale w szesnastce gości nikogo już nie było.
23' Po akcji Marcina Brzykcego i Dettlaffa - Ślifirczyk padł w polu karnym.
25' Cuper na lewo do Nowosielskiego, który wyprzedził Jacka Wiśniewskiego na 50. metrze i pobiegł z piłką praktycznie sam na sam z bramkarzem. "Małemu" pokazał się jeszcze Ślifirczyk, ale zdecydował się on na wejście w pole karne, po czym źle się zachował i sytuację wyjaśniła obrona.
30' Paweł Ettinger wyjaśnił sytuację gości i zagrał do Lisieckiego. Wychowanek Unii natychmaist oddał piłkę Nowosielskiemu, który wrzucił w pole karne do Ślifirczyka, ale jego główkę wyłapał bramakrz. W następnej akcji bez krycia pozostał Sebastin Gielza, ale fatalnie uderzył nad bramką.
32' Lisiecki wywalczył róg dla Unii.
34' Faulowany był Mądrzejewski na wysokości pola karnego. Z wolnego dośrodkował Nowosielski, a piłkę główką nad bramką posłał Ettinger.
35' Jeden z graczy Ruchu minął Brzykcego i będąc w polu karnym uderzył, ale wybronił Hołubiec.
36' Rajd Nowosielskiego i niecelny strzał z 16. metrów! Powinna być bramka dla Unii...
39' Dwa rożne Ruchu nie przyniosły efektu.
42' Wrzutka po akcji z prawej strony i główka Gielzy znalazła drogę do bramki. Golkiper Unii nie sięgnął piłki - 0:1.
43' Kolejna akcji prawą stroną. Hołubiec wychodził, ale ostatecznie się cofnął, a Adrian Mielec dograł do Mateusza Maka, który dostawił nogę i strzelił do pustej bramki - 0:2.
45' Strzał Maka broni Hołubiec.

47' Gielza po starciu z Poznańskim symulował faul w polu karnym za co ujrzał żółtą kartkę.
48' Nowosielski wrzucił w pole karne, gdzie Lisiecki fatalnie uderzył z pierwszej piłki.
50' Złe wybicie Hołubca, po czym dośrodkowanie w pole karne Unii i niecelna główka Ruchu.
51' Złe przyjęcie Poznańskiego i strzał Gielzy przeszedł nad bramką.
52' Nowosielski na lewą stronę podał do Dettlaffa. Ten wrzucił do Ślifirczyka, który przyjął i uderzył, ale strzał wyszedł na rzut rożny. Dośrodkowanie kapitana Unii - Dettlaffa i celna główka Lisieckiego - 1:2.
56' Rajd Mądrzejewskiego, który podał do Nowosielskiego. "Mały" będąc sam na sam z bramkarzem strzelił zbyt lekko i Piotr Adamek wybronił! Szybka kontra gości - Ettinger zostawia piłkę Hołubcowi, który w polu karnym fauluje Gielzę - żółta kartka dla bramakrza Unii.
57' Rzut karny: Hołubiec rzucił się w prawą stronę, a strzał Gielzy po ziemi wylądował w siatce po przeciwnej stronie - 1:3.
59' Ależ szybka odpowiedź Unii - Nowosielski dośrodkował z rożnego - Lisiecki zgrał piłkę głową pod nogi Poznańskiego, który strzelił na 2:3.
60' Po rogu Ruchu Unia przeprowadziła kontrę. Cuper po rajdzie podał do Dettlaffa, który przerzucił na lewą stronę do Ślifirczyka. Niestety jego strzał był niecelny.
61' Groźną akcję gości wyjaśnił Ettinger - róg dla Ruchu.
62' Mielec dośrodkował z rogu na głowę Wiśniewskiego, ale jego strzał był niecelny.
63' Niezdecydowane wyjście bramkarza Unii i bramkę w sytuacji sam na sam zdobywa Miłosz Przybecki - 2:4.
65' Mielec uderzył z narożnika pola karnego, ale paradą na róg wybił Hołubiec. Kolejnie wrzutka z kornera, główka i Hołubiec piąstkuje na następny rożny.
66' Wrzutka w pole karne Unii. Nieczysto wybił Mądrzejewski, a strzał Wiśniewskiego przeszedł nad bramką.
73' Lisiecki uderzył z daleka, ale jego strzał wybronił bramkarz i był tylko róg.
74' Nowosielski dośrodkowuje z rożnego. Piłkę zyskuje Poznański i wychodzi z nią pod sam narożnik, gdzie na skutek próby wywalczenia rożnego traci piłkę i goście idą z kontrą. Zabójczy rajd lewą stroną Wiśniewskiego i dogranie do Martina Matusa przed pole karne, który strzałem pod poprzeczkę strzela na 2:5 - bramkarz Unii nawet nie drgnął.
75' Mądrzejewski z daleka uderzył obok bramki.
85' Sytuacja Lisieckiego, ale źle trafił w piłkę w polu karnym i zagrał ręką.
88' Cuper był bliski zdobycia bramki samobójczej. Piłka po jego wybiciu minęła okienko bramki.
90+2' W rozgrywkach drugoligowych zadebiutował Mariusz Gabrych.

W czasie konferecnji prasowej trener Unii - Tomasz Mazurkiewicz przyznał, że drużynie zabrakło determinacji w walce o utrzymanie się w drugiej lidze. Jedank nie wszystko stracone - jeśli wiara czyni cuda, my wierzymy, że się uda!