Jeśli wiara czyni cuda...

• autor: redakcja, 2010-06-08 19:02

Jeśli wiara czyni cuda, my wierzymy, że się uda – z takimi nadziejami śledzić losy swojej ukochanej drużyny będą prawdziwi kibice Unii. Już jutro biało-niebiescy zagrają wyjazdowe spotkanie z Bałtykiem Gdynia. Mecz ten zostanie rozegrany na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby. Początek pojedynku o życie zaplanowany jest na godzinę siedemnastą. O tej samej porze rozpocznie się inny bardzo ważny mecz mający wpływ na dalsze losy Unii – Lechia Zielona Góra zagra z Elaną Toruń. Tego dnia wszyscy będziemy trzymać kciuki za zielonogórzan. Przypomnijmy jeszcze, że jesienią Unia zwyciężyła z Bałtykiem 2:1.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

SKS Bałtyk Gdynia zajmuje 11. miejsce w tabeli. Piłkarze byłego trenera Elany Toruń – Piotra Rzepki mają na koncie 41 punktów. Biało-niebiescy z Gdyni zwyciężyli w dziesięciu spotkaniach, zremisowali w jedenastu, a w dwunastu schodzili z boiska pokonani. Zdobyli 44 bramki, a stracili o dziesięć mniej. W ostatniej kolejce Bałtyk bezbramkowo zremisował w Turku z tamtejszym Turem. Najskuteczniejszym strzelcem gdynian jest mający dwanaście goli Dariusz Kudyba. Warto dodać, iż bramki Bałtyku strzeże niedoszły gracz Unii – Michał Chamera.

Piłkarze Unii wiedzą, że nawet jeśli wygrają mogą nie utrzymać się w drugiej lidze. Poniżej prezentujemy możliwe warianty jutrzejszych spotkań, które sprawią, że Unia się utrzyma. W innych przypadkach w lidze pozostanie Elana:

- zwycięstwo Unii / remis Elany = utrzymanie Unii
- remis Unii / porażka Elany = utrzymanie Unii
- zwycięstwo Unii / porażka Elany = utrzymanie Unii

Po pauzie za kartki do składu wróci najlepszy strzelec drużyny – Marcin Krzywicki. Poza tym po kontuzji w pełni sił jest już Filip Jagielski. Niestety, tym razem za nadmiar kartek pauzować będzie musiał Łukasz Ślifirczyk, a Adam Lisiecki doznał kontuzji kolana. Ponadto na lekki uraz narzeka Damian Cuper. Oprócz tego z powodów osobistych nie zagra Mariusz Gabrych.

Warto dodać, że kapitan Unii – Marcin Dettlaff przed obecnym sezonem był na liście życzeń włodarzy Bałtyku.

Informujemy też, że dzisiaj z zespołem trenował bramkarza trampkarzy - Piotr Łabuszyński i ponownie Przemysław Kędziora, który będzie ćwiczył z pierwszą drużyną przez najbliższy czas.

Ciekawostką jest fakt, iż przez ostatnie dni w Janikowie indywidualnie trenował Paweł Kaczmarek z Korony Kielce.

Historia gier Unii z Bałtykiem Gdynia:
+ 14.10.2000, Bałtyk – Unia 3:1, III liga (Przybylski, Niezgoda 2 – Nadolski)
+ 16.05.2001, Unia – Bałtyk 4:1, III liga (M. Wiśniewski, Kot 2, Kuczyński – Niezgoda)
+ 02.03.2008, Unia – Bałtyk 1:1, sparing (Ślifirczyk – Kudyba)
+ 31.10.2009, Unia – Bałtyk 2:1, II liga (Dettlaff, Jagielski – Kudyba)

Razem: 4 mecze, 2 wygrane, 1 remis, 1 przegrany, bramki: 8-6.