Piotr Nowosielski opuszcza Unię Janikowo

• autor: redakcja, 2010-06-10 17:44

Piotr Nowosielski jest pierwszym piłkarzem, który opuszcza Unię Janikowo po sezonie 2009/2010. Piłkarz ten będzie grał w Olimpii Grudziądz. Popularny „Mały” barwy naszego klubu reprezentował przez cztery lata.

Piotr Nowosielski do Unii został ściągięty przed sezonem 2006/2007. Wówczas przychodzący do Janikowa ze Zdroju Ciechocnnek  trener Maciej Bartoszek wziął ze sobą tego piłkarza, który wtedy miał osiemnaście lat. Razem z Unią popularny "Mały" przygotowywał się do rozgrywek trzeciej ligi, a gdy okazało się, że po wycofaniu się Kani Gostyń - biało-niebiescy zostali drugoligowcami. W ten sposób przed Nowosielskim narodziła się szansa pokazania się na zapleczu Ekstraklasy. Na debiut "Mały " nie musiał długo czekać, bo zagrał w inauguracyjnym spotkaniu Unii z Lechią Gdańsk. Od tego już momentu można bezapelacyjnie powiedzieć, że Nowosielski stał się ulubieńcem janikowskich kibiców. Pierwszą bramkę dla Unii zdobył w meczu piątej kolejki z Odrą Opole w 55 minucie, zaraz po wejściu na boisku. Niestety, ale Piotr Nowosielski razem z resztą piłkarzy nie zdołali utrzymać drugiej ligi dla Janikowa i Unia spadła do trzeciej klasy rozgrywkowej. Po spadku okazało się, że młodzieżowiec naszego klubu znalazł się w kręgu zainteresowań m. in. Arki Gdynia i to właśnie do Trójmiasta pojechał na testy. Mimo tego zdecydował się zostać w Janikowie i nadal grać w naszym klubie. W sezonie 2007/2008 na dobre już zadomowił się w pierwszej jedenastce naszej ukochanej drużyny. W zimowej przerwie został zaproszony na konsultacje do Legii Warszawa. Jednak w klubie ze stolicy nie podpisał kontraktu. Dzięki temu w znacznym stopniu przyczynił się do awansu Unii do drugiej ligi zachodniej. Po sezonie był na celowniku GKS Bełchatów, który występuje w Młodej Ekstraklasie. Został jednak w Janikowie i pod okiem Zbigniewa Kieżuna zajął dziesiąte miejsce w lidze. Latem w 2009 roku z Unii zaczęły się masowe odejścia czołowych zawodników. "Mały" nie zdecydował się na opuszczenie Janikowa i po kilku kolejkach na jakiś czas stał się kapitanem drużyny. Zimą podjął rozmowy z Olimpią Grudziądz. Transfer został jednak odłożony, a Nowosielski spadł z Unią do trzeciej ligi. Teraz za darmo przechodzi do Grudziądza. Przez te wszystkie lata "Mały" grał z numerem '9'. Występował jako uniwersalny ofensywny pomocnik i napastnik. Jednak najlepsze mecze rozegrał na prawej pomocy. To właśnie z rajdów po tej stronie boiska i z pięknych bramek kibice zapamiętają go pozytywnie.

Warto dodać, że razem z Nowosielskim w barwach Olimpii będą grać inni byli piłkarze Unii - Rafał Rogalski i Piotr Ruszkul, którzy już wcześniej odeszli z Janikowa do Grudziądza.

Piotr NOWOSIELSKI w MLKS Unia Janikowo - mecze ligowe:

2006/2007 - 28 meczów / 3 gole - spadek do III ligi
2007/2008 - 29 meczów / 4 gole - awans do II ligi zachodniej
2008/2009 - 25 meczów / 5 goli - utrzymanie w II lidze zachodniej
2009/2010 - 30 meczów / 2 gole - spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

RAZEM: 112 meczów i 14 goli.

Piotrowi dziękujemy za poświęcenie, wkład w swoją grę, zostawienie zdrowia na boisku i godne reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo przez ostatnie cztery sezony. Życzymy mu również wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz wiele sukcesów w dalszej karierze. Mamy również nadzieję, na szybkie spotkanie na piłkarskim szlaku.