Jutro turniej piłkarski

• autor: redakcja, 2010-06-11 16:26

W goryczy po spadku do trzeciej ligi, a także w mundialowym cieniu jutro w Pakości nasi piłkarze zagrają w turnieju. Biało-niebiescy rywalować będą z miejscową Notecianką i Zawiszą Bydgoszcz. Początek o godzinie szesnastej.

Kliknij na "więcej" i przeczytaj całość.

Klub Sportowy Notecianka im. Mariana Malinowskiego Pakość, bo tak brzmi pełna nazwa kujawskiego klubu powstał w 1951 roku. Ma barwy biało-niebieskie. Podopieczni byłego piłkarza Unii – grającego trenera Michała Nadolskiego, który kiedyś był także przymierzany do roli szkoleniowca w Janikowie zajęli w trzeciej lidze 10. miejsce i od nowego sezonu będą ligowym rywalem naszej drużyny. W Pakości grają m.in. byli piłkarze Unii – Marcin Ciesielski, Krzysztof Wiśniewski, Mateusz Szabelski i także juniorzy z Janikowa – Błażej Babiarz i Erwin Woźniak. Oprócz tego w składzie Notecianki są testowani kiedyś w naszym mieście – Bartłomiej Delekta i Roger Babiarz. Najlepszym strzelcem Notecianki w minionym sezonie był Arkadiusz Nowicki – 7 goli.

WKS Zawisza Bydgoszcz sezon miał nieudany. Podopieczni Mariusza Kurasa zajęli 4. miejsce w drugiej lidze zachodniej. W Zawiszy gra Tomasz Warczachowski, Marcin Kozłowski, Marcin Tarnowski (byli zawodnicy Unii), a także Artur Gajewski, Rafał Piętka i Tomasz Szczepan (byli przymierzani kiedyś do Unii). W minionym sezonie najlepszym strzelcem Zawiszy był Marcin Sobczak. Miał osiem goli.

Unia wciąż pogrążona jest w smutku. Mimo to zagra w turnieju na rzecz powodzian i dla chorej córki byłego piłkarza Notecianki. W spotkaniach udziału nie weźmie Piotr Nowosielski, który odszedł do Olimpii Grudziądz. Nie zagra też Łukasz Ślifirczyk, który ostatnio nie trenuje ponieważ pojechał do Warszawy na USG. W naszym składzie kontuzjowani są nadal: Maciej Buzała, Adam Lisiecki i Grzegorz Brzeziński.

Także w Unii są piłkarze, którzy grali kiedyś w Noteciance i w Zawiszy. Barwy Pakości reprezentował Dominik Jelonek, a Zawiszy: Jakub Poznański, Damian Cuper, Lisiecki i Marcin Zaleski (juniorzy), Brzeziński, Paweł Ettinger i Marcin Krzywicki. Ponadto przymierzany do Notecianki był Tomasz Wawrzyniak, a do Zawiszy Paweł Mądrzejewski i Sebastian Hulisz.

Historia poprzednich spotkań z Notecianką:
+ 11.10.2005,Unia-Notecianka 13:0 (Bilski 3, Gnegne 3, Bzdęga 2, Przysiuda 2, Abbott 1, M. Kaźmierczak 1, Rasić 1)-sparing
+ 02.02.2008, Unia-Notecianka 2:1 (Szabelski, Tarnowski-Nadolski)–sparing
+ 23.01.2010, Unia – Notecianka 1:2 (Krzywicki – Nadolski, Jarzyński) – sparing

+ 12.03.2010, Unia – Notecianka 2:1 (Krzywicki, Dettlaff – Szot) – sparing

Historia poprzednich spotkań z Zawiszą:
+ 10.03.2001, Zawisza – Unia 0:1 [później walkower 0:3] – III liga
+ 14.04.2001, Unia – Zawisza 2:1 [później walkower 3:0] (M. Wiśniewski, Tarnowski – Adrian) – III liga
+ 26.07.2003, Zawisza – Unia 2:3 (Krysiak, Młodzieniak, Rosiak) - sparing
+ 07.02.2004, Unia – Zawisza 5:2 (Pacholski 2, Bajdziak 2, Kuczyński) – sparing
+ 13.10.2004, Zawisza – Unia 1:3 (Tomczuk – Woźniak, T. Ciesielski, Thiede) – puchar
+ 09.02.2005, Zawisza – Unia 2:1 (Klimek, Łożyński – Wojciechowski) – sparing
+ 13.02.2008, Zawisza – Unia 1:1 (Dah – Kalinowski) – sparing
+ 12.10.2008, Unia – Zawisza 0:2 (Bajera, Szal) – II liga
+ 23.05.2009, Zawisza – Unia 0:0 – II liga
+ 29.08.2009, Unia – Zawisza 0:3 (Szczepan, Maziarz, Szal), II liga
+ 27.03.2010, Zawisza – Unia 5:0 (Jagielski – samobójcza, Kosmalski, Rybski, Batata, Magdziński) – II liga

Informujemy też, że dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji.

Licencje otrzymały następujące II-ligowe kluby:
- Zawisza Bydgoszcz,
- Olimpia Grudziądz,
- Bałtyk Gdynia,
- Nielba Wągrowiec

Kolejne posiedzenie odbędzie się 17 i 18 czerwca. Przypomnijmy, że w przypadku nie otrzymania licencji przez jakiś klub, w lidze utrzyma się najwyżej sklasyfikowany spadkowicz. Problem w tym, że nie do końca wiadomo ile ostatecznie spadło drużyn (na tę chwilę dwie).