Podsumowanie rozgrywek młodzieżowych

• autor: redakcja, 2010-06-24 21:49

Niedawno piłkarskie zmagania w sezonie 2009/2010 zakończyły janikowskie drużyny młodzieżowe. Najwyższa więc pora na podsumowanie minionego roku w wykonaniu Orlików, Młodzików, Trampkarzy oraz Juniorów Młodszych i Starszych.

Aby przeczytać całe podsumowanie kliknij na „więcej”.

ORLICY

W pierwszym meczu sezonu trenerem Orlików był Dariusz Zarembski. Jednak bardzo szybko obowiązki szkoleniowca najmłodszej drużyny Unii objął Roman Pietrala. I to właśnie jemu należy przypisać sukces, jakim jest pierwsze miejsce w lidze Orlików. Młodzi Uniści (rocznik 2000 i 1999) wygrali większość meczów, gdyż zremisowali jeden i nie doznali żadnej porażki. Łącznie zdobyli ponad sto bramek, a najlepszym strzelcem okazał się Sebastian Pluciński, który strzelił aż 70 goli. 27 trafień zaliczył Patryk Perliński, a 16 – Natan Zniszczol.

MŁODZICY

Młodzicy w sezonie 2009/2010 mieli aż trzech trenerów. Znaczną część rundy jesiennej to praca z zespołem Zbigniewa Bakalarskiego. Został on zastąpiony pod koniec jesieni przez Jacka Łukomskiego. Jednak zespół ten do rundy rewanżowej całkowicie przygotował Jacek Michniewski, który jest bardzo dobrym szkoleniowcem młodzieży.

Przy zespole młodzików warto zatrzymać się nieco dłużej, gdyż w bardzo silnej lidze zajął on bardzo dobre – trzecie miejsce w tabeli. Mistrzem został bydgoski Zawisza, a drugie miejsce zajął Lider Włocławek.
Na uznanie zasłużyło przede wszystkim dwóch zawodników. Michał Borecki – król strzelców ligi wojewódzkiej, zdobywca 27. goli i Paweł Radaszewski, rewelacyjny kreator gry, który mimo młodego wieku (1997 rocznik) wyróżnia się silnym strzałem z dalekiej odległości.

Zarówno Borecki, jak i Radaszewski obecnie przebywają w Gródku nad Dunajcem, gdzie z kadrą K-PZPN przygotowują się do Mistrzostw Polski rocznika 1997 im. Kazimierza Górskiego.

Na pochwałę zasługuje też bramkarz młodzików – Tomasz Woźniak, który w tym sezonie kilkakrotnie bronił też w drużynie trampkarzy i juniorów młodszych.

TRAMPKARZE

Zespół ten jesienią prowadzony był przez Zbigniewa Bakalarskiego, a pod koniec 2009 roku posadę trenera trampkarzy objął Jacek Łukomski. Cel, jakim było utrzymanie się w rozgrywkach wojewódzkich został osiągnięty. Najlepszym strzelcem zespołu był zdobywca 14. bramek – Piotr Łabuszyński.

JUNIORZY MŁODSI

Juniorzy młodsi przez kilka pierwszych kolejek podobnie, jak i starsi byli trenowani przez Jana Plewę. Jednak później szkoleniowcem juniorskich ekip Unii był już Dariusz Zarembski. Jego młodsi podopieczni zajęli pierwsze miejsce w grupie spadkowej Ligi K-PZPN. Zdobyli 46 punktów (bramki 65-67). Najlepszym strzelcem był Przemysław Kędziora, który już dziś zgłasza aspiracje do kadry seniorów.

JUNIORZY STARSI

Starsi podopieczni Dariusza Zarembskiego do ostatniej kolejki walczyli o uniknięcie spadku z ligi wojewódzkiej. Ostatecznie udało się to po zgromadzeniu 22. punktów – czyli 13. miejscu w tabeli. Nasi gracze zdobyli 54 bramki, a stracili aż 90. Najskuteczniejszym snajperem okazał się Daniel Kędziora.