dzisiaj: 819, wczoraj: 12002

Unia rozpoczęła przygotowania

• autor: redakcja, 2010-07-06 19:39

Dzisiaj odbył się pierwszy trening Unii Janikowo przed sezonem 2010/2011. Trener Tomasz Mazurkiewicz miał do dyspozycji siedemnastu piłkarzy.

Z drugoligowej kadry z zeszłego sezonu trenowało ośmiu zawodników: Tomasz Wawrzyniak, Sebastian Hulisz, Adam Lisiecki, Maciej Sirko, Filip Jagielski, Marcin Brzykcy, Marcin Zaleski i Mariusz Gabrych.

Na zajęciach pojawiło się także dziewięciu piłkarzy, którzy będą obserwowani przez najbliższy czas pod kątem gry w trzecioligowej Unii.

W ciągu najbliższych dni do Janikowa przyjeżdżać będą kolejni gracze, którzy mogliby wzmocnić naszą drużynę. Klub poszukuje przede wszystkim napastnika.

Dotąd wiadomo było, że w Unii na pewno nie zagrają tacy piłkarzy jak: Piotr Nowosielski, Łukasz Ślifirczyk i Marcin Krzywicki. Do tej trójki dołączył dzisiaj Radosław Hołubiec. Bramkarz ten ze względów zdrowotnych postanowił rozstać się z futbolem.

Hołubiec przyszedł do naszego klubu w przerwie sezonu 2009/2010 z Unii Swarzędz. W biało-niebieskich barwach rozegrał piętnaście spotkań na poziomie drugiej ligi, w których na boisku spędził 1350 minut. Ujrzał też trzy żółte kartki. Grał z numerem „23”. Radosławowi dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia i życzymy pomyślności w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

W treningu nie uczestniczyli zawodnicy, którzy byli dotąd wypożyczeni z innych klubów: Jakub Poznański, Marcin Dettlaff, Damian Cuper, Grzegorz Brzeziński i Paweł Ettinger. W Janikowie zabrakło też Pawła Mądrzejewskiego, który stara się o angaż w Elanie Toruń. Zajęć nie wznowili dziś także wychowankowie Unii: Maciej Buzała, Bartosz Komsta i Dominik Jelonek.

W ciągu najbliższych szesnastu dni nasi piłkarze rozegrają cztery mecze:
- 10.07 (sobota), godzina 11:00, Unia – Luboński FC (mecz w Janikowie)
- 14.07 (środa), Unia Janikowo – Cuiavia Inowrocław
- 17.07 (sobota), Unia Janikowo – Notecianka Pakość
- 21.07 (środa), Unia Janikowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (Puchar Polski)

Po pucharowym spotkaniu ze Świtem biało-niebiescy rozegrają jeszcze trzy sparingi.