Pierwszy sparing

• autor: redakcja, 2010-07-09 19:31

Już jutro zespół MLKS Unia Janikowo rozegra swój pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Rywalem podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza będzie Luboński FC. Mecz odbędzie się w Janikowie, początek o godzinie jedenastej.

Luboński FC powstał 3 marca 1943 roku. Ma barwy niebiesko-białe. Mieści się w Luboniu. Występuje na co dzień w czwartej lidze wielkopolskiej w grupie północnej. W minionym sezonie zespół prowadzony przez Jarosława Szubę uplasował się na szóstym miejscu w tabeli. W zbliżającym się sezonie Luboński FC ma zamiar awansować do trzeciej ligi.

Dzisiaj na treningu trener Tomasz Mazurkiewicz miał do dyspozycji siedemnastu piłkarzy. Ze starej kadry zajęcia wznowił Dominik Jelonek. Dzisiaj, jak i wczoraj w Janikowie pojawili się kolejni testowani zawodnicy. Oprócz tego, że można było zobaczyć nowe twarze, kilku sprawdzanych dotąd graczy przestało trenować. Z pewnością sztab szkoleniowy po jutrzejszym sparingu będzie mógł podjąć decyzje co do dalszej przydatności testowanych piłkarzy. Na poniedziałek planowany jest przyjazd innych piłkarzy, którzy mogli by wzmocnić Unię. Warto dodać, że dzisiaj biało-niebiescy mieli trening siłowy. Wczoraj z kolei odbyła się gierka, a także różnorodne ćwiczenia strzeleckie.