dzisiaj: 11598, wczoraj: 13014
ogółem: 28 992 257

Remis na początek

• autor: redakcja, 2010-07-10 13:11

W dzisiejszym sparingu piłkarze Unii Janikowo zremisowali z Lubońskim FC 1:1 (1:1).

Mecz rozgrywany był w dużym upale. Pierwsze zagrożenia bramkowe były autorstwem Unii. Nasi piłkarze dwukrotnie wychodzili na czyste pozycje, jednak strzały były przenoszone nad poprzeczką. Sytuacje te zemściły się w 22. minucie, kiedy to goście przeprowadzili akcję prawą stroną boiska i po płaskim dośrodkowaniu na piąty metr piłka skozłowała przed bramkarzem i mimo jego interwencji jeden z zawodników umieścił piłkę w pustej bramce. Ponownie Uniści mogli stracić gola kilka minut później, ale piłkarz z Lubonia fatalnie spudłował z najbliższej odległości. Nasi gracze doprowadzili do wyrównania w 29. minucie. Napastnik Unii - Piotr Bacahenk w sytuacji sam na sam strzelił pod poprzeczkę, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Z narożnika boiska na długi słupek dośrodkował Filip Jagielski, a jeden z testowanych obrońców - Marcin Dworacki celną główką z bliskiej odległości pokonał golkipera przyjezdnych. W 40. minucie jeden z graczy Lubońskiego FC opuścił boisko na kilka minut gdyż powstrzymał naszego piłkarza wychodzącego na czystą pozycję. W 55. minucie inny z testowanych defensorów - Tomasz Polehojko sfaulował w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę strzeloną w lewą stronę pięknie obronił sprawdzany w Janikowie bramkarz - Dawid Mieczkowski. Goście zdążyli jeszcze dobić strzał, ale równie wspaniałą interwencją popisał się osiemnastoletni golkiper. Następnie Luboń uderzył groźnie nad poprzeczką. Kolejnie ponownie na wysokości zadania stanął bramkarz Unii broniąc uderzenie zza pola karnego. Dwie dobre okazje do strzelenia bramki miał także Jagielski, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

UNIA JANIKOWO - LUBOŃSKI FC 1:1 (1:1)

0:1 - 22' zawodnik gości
1:1 - 29' Marcin Dworacki

UNIA: Mieczkowski - Brzykcy, Dworacki, zawodnik testowany (46' Polehojko), Wawrzyniak (68' zawodnik testowany) - Sirko (46' zawodnik testowany; 68' Sirko), Hulisz (68' Wieczorek) - Lisiecki (66' Jagielski), Bachanek (46' Jelonek; 68' Bachanek), Jagielski (46' Zaleski) - Wieczorek (46' zawodnik testowany).

W sparingu trener miał do dyspozycji szesnastu piłkarzy. Zagrało ośmiu zawodników ze starej kadry: Brzykcy, Wawrzyniak, Sirko, Hulisz, Lisiecki, Zaleski i Jelonek.  Pozostali gracze byli testowani. Z Unistów, którzy wznowili treningi nie zagrał tylko Gabrych, który wyjechał.

Testowani zawodnicy:
- Dawid Mieczkowski (bramakrz)
- Marcin Dworacki (obrońca - Zawisza Bydogszcz)
- Piotr Bachanek (napastnik - Zootechnik Kołuda Wielka)
- Bartosz Wieczorek (napastnik - Gopło Kruszwica)
- Tomasz Polehojko (oborńca - juniorzy starsi)

Ponadto testowanych było trzech innych piłkarzy.

Po meczu trener Tomasz Mazurkiewicz powiedział:
"Był to pierwszy sparing, z którego można wyciągnąć wnioski. Jesteśmy w trakcie budowania drużyny. W przyszłym tygodniu spodziewamy się przyjazdu kolejnych testowanych piłkarzy".

Kolejny sparing zespół Unii rozegra w najbliższą środę. W Janikowie przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Cuiavia Inowrocław.