Marcin Piesik wrócił do Unii

• autor: redakcja, 2010-07-12 14:59

MLKS Unia Janikowo nową drużynę zaczął budować od pozyskania bramkarza. Nowym zawodnikiem naszego klubu został Marcin Piesik grający ostatnio w Victorii Koronowo. Warunki kontraktu z Unią ustalił także inny golkiper - Dawid Mieczkowski. W chwili obecnej trwają jeszcze rozmowy z Promieniem Opalenica, dotyczące przejścia osiemnastoletniego piłkarza do Janikowa.

Marcin Piesik urodził się 7 stycznia 1985 roku w Świeciu. Ma 194 centymetry wzrostu i waży 84 kilogramy. Bramkarz ten jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. Przed sezonem 2002/2003 został zawodnikiem UKS SMS Łódź. Rundę jesienną kolejnego sezonu spędził w Pogoni Zduńska Wola, by na wiosnę ponownie zagrać w Łodzi. Do tej pory był bramkarzem młodzieżowej reprezentacji Polski U-19. Następne trzy lata, czyli od 2004 roku do 2007 reprezentował barwy naszej Unii. Wówczas piłkarz ten rozegrał w janikowskiej drużynie przez trzy sezony tylko siedemnaście meczów. Rywalizował o miejsce z takimi golkiperami jak: Marcin Ciesielski, Maciej Zając, Tomasz Kościukiewicz i Michał Wróbel. W debiucie z Amicą II Wronki wybronił rzut karny i został jednym z bohaterów spotkania. Grał wówczas z numerem "23", a później z "12". Po odejściu z Unii przeniósł się do AS Othellos Athienou, czyli do klubu cypryjskiego. Sezon 2008/2009 spędził w TKP Tczew, a ostatni rok grał w Victorii Koronowo. Rozegrał tam trzynaście meczów wpuszczając siedemnaście bramek.

Marcina ponownie po trzech latach witamy w MLKS Unia Janikowo i życzymy sukcesów w barwach Unii.

Przyjście do Unii Piesika, jak i bardzo bliskie zakontraktowanie Mieczkowskiego jest bardzo dobrą wiadomością. Wiadomo, że po odejściu Radosława Hołubca klub musiał pozyskać wartościowego bramkarza. W takim wypadku Maciej Buzała prawdopodobnie przeniesie się do Piasta Kołodziejewo.

Natomiast jeżeli chodzi o dzisiejszy trening, to pojawiło się na nim osiemnastu zawodników. Piłkarze najpierw mieli testy biegowe, a kolejnie zagrali gierkę wewnętrzną. Treningi wznowił Bartosz Komsta. Dzisiaj można było zaobserwować jedną nową twarz. Jutro z kolei dojadą kolejni testowani gracze. Od jutra Unia trenować będzie dwa razy dziennie.

Znamy także godzinę rozpoczęcia pucharowego meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie to zostanie rozegrane 21 lipca o godzinie 18:00. Zmianie uległa też pora środowego sparingu z Cuiavią Inowrocław. Pojedynek ten rozpocznie się także o godzinie 18:00.