dzisiaj: 2529, wczoraj: 12002

Sparing z Cuiavią Inowrocław

• autor: redakcja, 2010-07-13 09:31

Jutro o godzinie 18:00 w Janikowie piłkarzy Unii czeka kolejny sparing. Tym razem podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zmierzą się z Cuiavią Inowrocław - czwartoligową drużyną, która ma aspiracje awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Cuiavia Inowrocław powstał w 1922 roku. Ma barwy biało-zielone. Trenerami tej drużyny są Maciej Szłyk i Mirosław Milewski. Ten drugi kiedyś miał być szkoleniowcem Unii. W tamtym sezonie Cuiavia zajęła czwarte miejsce w czwartej lidze. Teraz inowroławska ekipa ma zamiar zmierzać po awans do trzeciej ligi. W "zielonych" barwach gra testowany kiedyś w Janikowie Adam Cielasiński, a także Kornel Semenowicz, który także mógł reprezentować barwy Unii. Tego lata do zespołu dołączyło kilku wartościowych piłkarzy. M.in. byli gracze janikowskiej drużyny - Billy Abbott i Krzysztof Kretkowski. Z Cuiavią trenują też testowani niegdyś w naszej drużynie - Łukasz Kempski i Radosław Mazurowski.

Trener Tomasz Mazurkiewicz będzie mógł przetestować kolejnych zawodników. Klub jest też zainteresowny ponownym wypożyczeniem piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz. Będą w tej sprawie prowadzone rozmowy z Piotrem Burlikowskim - wiceprezesem bydgoskiego klubu.

Dzisiaj na treningu pojawiło się czterech kolejnych zawodników, którzy będą testowani. Unię czeka też sparing z imienniczką ze Solca Kujawskiego.

Poprzednie mecze Unii z Cuiavią:
+ 09.07.2003, Unia - Cuiavia 2:1 (Kuczyński, Pieniążek - testowany) - sparing
+ 02.08.2005, Unia - Cuiavia 9:0 (Przysiuda, Kozłowski, M. Kaźmierczak, Abbott 2, Bzdęga 3, Gnegne) - sparing - mecz ten doskonale pamięta Marcin Piesik, który zagrał pierwsze 45 minut
+ 10.10.2007, Cuiavia - Unia 1:4 (Zakulski - Biegański 3, Niedbała) - Puchar Polski KPZPN

Razem: 3 mecze (3 wygrane) - bramki: 15-2.