Kolejny remis

• autor: redakcja, 2010-07-14 20:25

Po raz kolejny piłkarze Unii Janikowo zremisowali w sparingu z czwartoligowym przeciwnikiem. Tym razem wynikiem 1:1 (0:1) zakończył się mecz z Cuiavią Inowrocław.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Już w 4. minucie prowadzenie objęli goście. Lukę w środku obrony wykorzystał Billy Abbott strzelając z dziesięciu metrów w długi róg bramki Marcina Piesika. W odpowiedzi strzał Adama Lisieckiego z rzutu wolnego przeszedł nad poprzeczką. Później z wolnego uderzał Abbott, ale jego kopnięcie piłki wyłapał bramkarz. Kolejnie Filip Jagielski dostał piłkę od obrońcy Cuiavii i wszedł z nią w pole karne, jednak posłał piłkę obok bramki. Potem kontratak przeprowadzili inowrocławianie. Lewą stroną pobiegł zawodnik gości, który płasko dośrodkował w pole karne. Tam stał już jeden z napastników, który potężnie uderzył na bramkę. Piłkę zmierzająca w okienko w pięknym stylu obronił Piesik wybijając na rzut rożny. Inaczej gra wyglądała w drugiej części meczu. Wówczas widoczna była dominacja Unii. Sebastian Hulisz wypatrzył Adama Lisieckiego, który wychodząc sam na sam z bramkarzem próbował go zaskoczyć lobem, ale strzelił w boczna siatkę. W następnej akcji powinien być już gol. Jeden z testowanych zawodników minął bramkarza, ale źle trafił w piłkę i odebrali mu ją obrońcy. Potem nad poprzeczką z daleka groźnie strzelił testowany stoper. Odpowiedzią Cuiavii było wyjście sam na sam, ale na posterunku był Dawid Mieczkowski. W 52. minucie sprawdzany w Unii obrońca za dyskusje dostał kare minutową i janikowianie musieli grać w dziesiątkę. Jednak nie wpłynęło to negatywnie na postawę naszych piłkarzy, gdyż minutę później strzeliliśmy wyrównującą bramkę. Napastnik wypatrzył Dawida Kaniewskiego, który wszedł w pole karne i umieścił futbolówkę w siatce strzałem w długi róg. Kolejnie ten sam zawodnik wrzucił na drugi metr, ale Lisiecki przestrzelił. Unia mogła jeszcze zdobyć następne gole jednak wybornych okazji nie wykorzystali: testowany napastnik dwóch i Lisiecki, a także Hulisz.

UNIA JANIKOWO - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:1 (0:1)

0:1 - 4' Billy Abbott
1:1 - 53' Dawid Kaniewski

UNIA: Piesik (46' Mieczkowski) - Brzykcy (46' zawodnik testowany), Dworacki (65' Jelonek), Rogalski, Wawrzyniak (46' Sirko) - Hulisz (76' Polehojko), zawodnik testowany (46' zawodnik testowany) - Lisiecki (73' zawodnik testowany), Kaniewski (61' Wieczorek), Jagielski (46' Bachanek) - Klimek (73' Zaleski).

W spotkaniu zagrało dwóch nowych bramkarzy i starzy Uniści: Piesik, Mieczkowski, Brzykcy, Wawrzyniak, Hulisz, Lisiecki, Jagielski, Sirko, Zaleski, Jelonek, a także jedenastu testowanych zawodników - wśród nich byli m.in.:
- Marcin Rogalski (obrońca - Zawisza Bydgoszcz)
- Dawid Kaniewski (pomocnik - Calisia Kalisz)
- Paweł Klimek (napastnik - Cuiavia Inowrocław)

Kolejny sparing Unia rozegra w sobotę o godzinie 11:00 w Janikowie z Notecianką Pakość.

Ponadto informujemy, że dzisiaj dwa sparingi rozegrał Zawisza Bydgoszcz. Oba wygrał 4:1. W pierwszym z Gryfem Słupsk zagrał Grzegorz Brzeziński. Natomiast w drugim z Chemikiem Bydgoszcz zagrali: Paweł Ettinger i też Brzeziński. Z kolei Elana Toruń w składzie z Pawłem Mądrzejewskim przegrała z Unią Solec Kujawski 1:3.