Sparing z trzecioligowcem

• autor: redakcja, 2010-07-16 00:47

W dniu jutrzejszym o godzinie jedenastej w Janikowie nasza Unia rozegra ostatni sparing przed pucharowym meczem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Sparingpartnerem biało-niebieskich będzie ligowy rywal - Notecianka Pakość.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Notecianka Pakość powstał w 1951 roku. Ma barwy biało-niebieskie. Podopieczni byłego piłkarza Unii – grającego trenera Michała Nadolskiego, który kiedyś był także przymierzany do roli szkoleniowca w Janikowie zajęli w trzeciej lidze 10. miejsce i od nowego sezonu będą ligowym rywalem naszej drużyny. W Pakości grają m.in. byli piłkarze Unii – Marcin Ciesielski, Krzysztof Wiśniewski, Mateusz Szabelski i także juniorzy z Janikowa – Błażej BabiarzErwin Woźniak. Oprócz tego w składzie Notecianki są testowani kiedyś w naszym mieście – Bartłomiej Delekta i Roger Babiarz. Najlepszym strzelcem Notecianki w minionym sezonie był Arkadiusz Nowicki – 7 goli. Od tego lata zawodnikiem pakoskiej drużyny jest też Mikołaj Goczkowski, który był przymierzany do Unii.

W drużynie Unii z pewnością zagrają testowani dotąd zawodnicy, jak i ci nowi, a także prawdopodobnie kolejni piłkarze, którzy przyjadą do Janikowa by starać się o angaż w naszej drużynie. Przeciwko byłemu klubowi wystąpi Dominik Jelonek, a z kolei Tomasz Wawrzyniak był pewnien czas temu przymierzany do gry w Noteciance.

Historia poprzednich spotkań z Notecianką:
+ 11.10.2005, Unia-Notecianka 13:0 (Bilski 3, Gnegne 3, Bzdęga 2, Przysiuda 2, Abbott 1, M. Kaźmierczak 1, Rasić 1) - sparing
+ 02.02.2008, Unia-Notecianka 2:1 (Szabelski, Tarnowski-Nadolski) – sparing
+ 23.01.2010, Unia – Notecianka 1:2 (Krzywicki – Nadolski, Jarzyński) – sparing
+ 12.03.2010, Unia – Notecianka 2:1 (Krzywicki, Dettlaff – Szot) – sparing
+ 11.06.2010, Notecianka - Unia 0:1 (P. Kędziora) - charytatywny

Razem: 5 meczów (4 zwycięstwa, 1 porażka), bramki: 19-4.