Pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu

• autor: redakcja, 2010-07-20 11:39

Już jutro swój pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu rozegra MLKS Unia Janikowo. W ramach rundy wstępnej Pucharu Polski nasza drużyna zmierzy się z MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu w Janikowie o godzinie osiemnastej. Bilety kosztować będą pięć złotych.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”…

Miejski Klub Sportowy „Świt” Nowy Dwór Mazowiecki powstał w 1935 roku. Ma barwy biało-zielone. Świt w przeszłości grał w Ekstraklasie. Było to w sezonie 2003/2004, kiedy to uplasował się na trzynastej pozycji w tabeli. Z kolei w roku 2002 doszedł do ¼ finału Pucharu Polski. Obecnie ode sezonu 2009/2010 biało-zieloni grają w drugiej lidze wschodniej. Właśnie w tych latach w rozgrywkach tych zajęli szóste miejsce. Od 25 czerwca bieżącego roku Świt prowadzi Przemysław Cecherz. W leniej przerwie ze Świtu odeszło czterech piłkarzy. Natomiast wielu jest testowanych i jeszcze nie podpisała umowy z klubem z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Dla Unii będzie to bardzo ciężki pojedynek. Warto jednak dać z siebie wszystko i powalczyć o zwycięstwo. Wiadomo, że kto wygra, ten awansuje do dalszej rundy, w której otrzyma wolny los. Wciąż jednak nie wiadomo jakim składem będzie dysponował trener Tomasz Mazurkiewicz. Na kontuzje narzeka Filip Jagielski, a Mariusz Gabrych nadal nie wrócił z wakacji. Ponadto wciąż nie jest wyjaśniona sytuacja kilku zawodników ze starej kadry, jak i tych nowych, którzy wstępnie dogadali się z naszym klubem.

Informujemy też, że wczoraj na treningu zabrakło Dawida Kaniewskiego. Pojawił się za to inny testowanych zawodnik.

O tym kto będzie jutro do dyspozycji trenera postaramy się napisać po popołudniowym treningu.

Obie drużyny spotykały się już trzykrotnie w spotkaniach towarzyskich:

+ 26.01.2004, Świt – Unia 0:0
+ 12.03.2005, Unia – Świt 2:1 (Bilski, Gnegne – Reginis)
+ 15.02.2006, Unia – Świt 1:2 (Bzdęga – Wrzesiński, Wodniok)

Razem: 3 mecze: 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka, bramki: 3-3.