dzisiaj: 2636, wczoraj: 12002

Trzech piłkarzy wróciło do Zawiszy

• autor: redakcja, 2010-07-20 20:10

30 czerwca 2010 roku skończyły się umowy na mocy, których trzech piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz grało w Unii Janikowo na zasadzie wypożyczenia. Obrońcy: Paweł Ettinger i Damian Cuper, a także pomocnik: Grzegorz Brzeziński wrócili więc do bydgoskiego klubu, z którym kilka tygodni temu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Paweł Ettinger z całej trójki najdłużej występował w naszym klubie. W Unii grał bowiem przez cały miniony sezon. Pierwszą rundę oznaczony był numerem „14”, natomiast wiosną grał z „20” na koszulce. Popularny „Edek” na boisku spędził najwięcej minut ze wszystkich zawodników w kadrze. Zagrał 32 ligowe mecze (2831 minut), zdobył jedną bramkę, zaliczył jedną asystę i został ukarany siedmioma żółtymi kartkami. Wszystkie mecze zagrał jako środkowy obrońca.

Damian Cuper do Unii przeszedł w przerwie zimowej minionego sezonu. Grał z numerem „8”. Ten lewy obrońca wystąpił w 15. ligowych meczach (1273 minut). Zaliczył jedną asystę i ujrzał trzy żółte kartki.

Grzegorz Brzeziński podobnie jak Cuper do Unii trafił zimą w przerwie sezonu 2009/2010. Grał z numerem „19”. Zagrał w 13. meczach ligowych jako środkowy pomocnik. Na boisku spędził 1018 minut. Zaliczył dwie asysty.

Całej trójce dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo i życzmy sukcesów w życiu prywatnym, jak i zawodowym.