dzisiaj: 5996, wczoraj: 11232
ogółem: 51 971 547

Porażka po walce...

• autor: redakcja, 2010-07-21 20:28

W rozegranym dzisiaj spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Unia Janikowo przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:0). W meczu udział wzięło siedmiu nowych zawodników.

UNIA JANIKOWO - ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI 0:3 (0:0)

0:1 - 63' Dariusz Zjawiński
0:2 - 80' Piotr Maślanka
0:3 - 83' Dariusz Zjawiński

UNIA: 1. Piesik - 15. Sirko, 17. Brzykcy, 19. Rogalski, 2. Wawrzyniak - 11. Lisiecki, 22. Jelonek (75' 21. Polehojko) - 18. Zaleski, 20. Klimek, 8. Bachanek - 14. Wieczorek.

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Mieczkowski, 16. Jagielski.

ŚWIT: Bigajski - Lendzion, Reginis, Gurzęda, Jagodziński - Galicki, Obem (75' Gmitrzuk), Enow, Maślanka (84' Kończyński) - Zjawiński, Strzałkowski (86' Brzyski).

Rezerwowi - nie zagrali: Wiśniewski, Zalewski.

SĘDZIOWIE:
- Jarosław Rynkiewicz (główny - Szczecin)
- Dariusz Królikowski (liniowy - Szczecin)

- Bartosz Wieczorek
O piłkarzach tych więcej napiszemy w kolejnym newsie.

Więcej informacji w rozszerzeniu.

3' Paweł Klimek wrzucił po akcji prawą stroną w pole karne, gdzie obrońca gości głową wybił na róg.
4' Adam Lisiecki oddał niecelny strzał nad bramką z 30. metrów.
11' Wrzutka z prawej strony i z bliskiej odległości przestrzelił zawodnik Świtu.
13' Lisiecki podał do Marcina Zaleskiego, który odegrał do Klimka. Ten ostatni z kolei zagrał w pole karne do Bartosza Wieczorka, ale napastnik źle przyjął piłkę.
21' Lisiecki silnie uderzył z rzutu wolnego z okołu 30. metrów. Bramkarz ''wypluł'' ten strzał jednak nikogo nie było z zawodników Unii, by dobić piłkę do bramki.
26' Świt uderzył z wolnego po rozegraniu i piłka trafiła w mur. Po tym zablokowaniu futbolówka wyszła na aut. Po wyrzucie zza linii końcowej w pole karne jeden z zawodników uderzył minimalnie obok bramki.
35' Lisiecki z wolnego - Dominik Jelonek odbił piłkę w polu karnym głową, ale nie dało to żadnego efektu.
36' Świt strzelił z narożnika pola karnego, ale niecelnie.
37' Po aucie dla Świtu wybili nasi obrońcy, ale do piłki doszedł Marcellinus Obem i uderzył po ziemi zza pola karnego niecelnie.
38' Identyczna sytuacja, tyle, że tym razem aut był z drugiej strony. Znów strzał Obema przeszedł obok bramki.
43' Marek Lendzion z daleka uderzył nad bramką.
45' Rożny dla Świtu - Piotr Gurzęda z główki nad poprzeczką.

49' Piotr Maślanka z wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie piłka przeszła wszystkich i wyszła poza boisko.
51' Po akcji prawą stroną Michał Strzałkowski uderzył głową nad bramką.
52' Piotr Bachanek po rajdzie lewą stroną wrzucił w pole karne. Tam Wieczorek wycofał do Klimka, który uderzył z 16. metrów - strzał wybronił bramkarz.
53' Niecelny strzał Świtu zza pola karnego.
62' Jelonek fatalnie przymierzył z dalekiej odległości.
63' Zamieszanie w polu karnym w aucie. Zawodnicy Świtu rozmontowali obronę Unii po czym do wycofanej piłki na szesnasty metr doszedł Dariusz Zjawiński i strzałem tuż przy słupku po ziemi zdobył bramkę - 0:1.
66' Po podaniu Klimka Lisiecki z daleka uderzył niecelnie.
69' Klimek z dystansu z woleja z narożnika pola karnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
70' Rożny dla Świtu - zamieszanie, po którym Klimek wybił piłkę z linii bramkowej.
76' Faul Tomasza Polehojko - wolny zatrzymał się na murze.
80' Przerzut z lewej na prawą stronę, po czym było kolejne dośrodkowanie na lewą stronę, gdzie w narożniku pola karnego stał Maślanka, który z pierwszej piłki zaskoczył Marcina Piesika strzałem tuż przy słupku - 0:2.
83' Dośrodkowanie z lewej strony, piłki nie przechwycił bramkarz Unii i Zajwiński strzałem z główki do pustej bramki podwyższa prowadzenie Świtu - 0:3.
86' Za przepychanki żółte kartki otrzymali: Strzałkowski ze Świtu i Marcin Brzykcy z Unii.
88' Zza pola karnego strzał wybronił Piesik.
90' Piesik ponownie wybronił uderzenie z dalekiej odległości.

Zawodnicy Unii pierwszą połowę zagrali obiecującą. Mimo, iż skład był osłabiony brakiem m.in. Sebastiana Hulisza, który wczoraj na treningu nabawił się kontuzji, w grze widać było kilka pozytywnych elementów. W drugiej części meczu po pierwszej bramce Świtu nasi piłkarze jakby zagubieni oddali pole przeciwnikom, którzy wykorzystali to strzelając dwie kolejne bramki.

W sobotę w Solcu Kujawski Unia rozegra kolejny sparing. Tym razem zmierzymy się ze swoją imienniczką, która jest naszym rywalem w lidze.