Transfery

• autor: redakcja, 2010-07-21 22:24

W dzisiejszym meczu udział wzięło siedmiu nowych zawodników. Wszyscy ci piłkarze dopiero dziś zostali zgłoszeni do gry w Unii Janikowo na sezon 2010/2011.

Wcześniej już pisaliśmy o definitywnym pozyskaniu Marcina Piesika, który dzisiaj zagrał z numerem „1” i Marcina Rogalskiego, który wystąpił z numerem „19” i był kapitanem drużyny.

Oprócz tych dwóch zawodników do kadry dołączyli następujący piłkarze:

Dawid Mieczkowski
urodził się 21 marca 1992 roku. Ma 190 centymetrów wzrostu i waży 82 kilogramów. Do Unii trafił na zasadzie wypożyczenia z Promienia Opalenica. Gra na pozycji bramkarza. Latem był też testowany w Okocimskim Klubie Sportowym. Jest wychowankiem Pisa Barczewo. Grał także w juniorach Warmii Olsztyn. Podczas dzisiejszego meczu miał numer „12”.

Tomasz Polehojko urodził się 24 kwietnia 1991 roku w Stalowej Woli. Ma 188 cm wzrostu i waży 90 kg. Może grać zarówno jako środkowy obrońca, jak i defensywny pomocnik. Jest wychowankiem naszego klubu. Grał też w juniorach Korony Kielce. W rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 był już w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Unii. Wówczas nie rozegrał jednak żadnego meczu. Miał numer ''28''. Ma za sobą także występy w Gople Kruszwica. Ostatnią rundę spędził w juniorach starszych naszego klubu, w których zdobył kilka bramek. Dzisiaj grał z numerem „21”. Jako ciekawostkę można podać, że jest synem byłego piłkarza i trenera Unii – Artura Polehojko. Do pierwszej Unii mógł już wrócić zimą, wtedy jednak nie został zgłoszony do rozgrywek.

Piotr Bachanek urodził się 5 września 1988 roku. Jest wzrostu 176 cm, waży 68 kg. Jest lewym pomocnikiem lub napastnikiem. Jego pierwszym klubem była Unia. Grał również w rezerwach, czyli w Unii II Janikowo / Piast Kołodziejewo. W rundzie jesiennej 2007/2008 był w trzecioligowej kadrze naszej drużyny, jednak nie rozegrał żadnego meczu. Był wtedy oznaczony numerem "15". Ostatnio grał w Zootechniku Kołuda Wielka. Dziś grał z numerem „8”. Do Unii miał wrócić już zimą, jednak był tylko na kilkudniowych testach.

Paweł Klimek urodził się 12 marca 1983 roku. Ma 190 centymetrów wzrostu i waży 89 kilogramy. Jest napastnikiem, choć dziś grał z numerem „20” jako ofensywny pomocnik. Grał w takich klubach jak: Zawisza Bydgoszcz, Chemik/Zawisza Bydgoszcz, Zawisza (strzelił bramkę przeciwko Unii w sparingu), Tur Turek (6 meczów w obecnej pierwszej lidze), AS Lamia (Grecja), Victoria Koronowo (12 występów w drugiej lidze), Chemik Bydgoszcz (14 meczów w trzeciej lidze) i ostatnio Cuiavia Inowrocław.

Bartosz Wieczorek urodził się 15 września 1986 roku. Mierzy 193 cm, waży 88 kg. Gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Unii. Kiedyś występował w rezerwach janikowskiego klubu. Ostatnio był piłkarzem Gopła Kruszwica. Dzisiaj zagrał z numerem „14”.

Zawodników tych witamy w drużynie Unii Janikowo i życzymy wielu sukcesów.

Ponadto informujemy, że w nadchodzącym sezonie bramkarzem Unii nie będzie już Maciej Buzała. Dla zawodnika tego jest to już drugie pożegnanie z pierwszą drużyną naszego klubu. Piłkarz ten ostatnio do Unii dołączył zimą 2010 roku. W drugiej lidze nie rozegrał żadnego meczu. Oznaczony był numerem „12”.

Maciejowi dziękujemy za reprezentowanie barw Unii i życzmy powodzenia w życiu prywatnym, jak i zawodowym.