Sparing w Solcu Kujawskim

• autor: redakcja, 2010-07-23 07:36

Jutro, czyli 24 lipca 2010 roku janikowska Unia w ramach przygotowań do sezonu zmierzy się z na wyjeździe z imienniczką z Solca Kujawskiego. Mecz z tamtejszą Unią rozpocznie się o godzinie 10:30.

Dotychczasowe mecze z Unią Solec Kujawski:
+ 18.07.2009, Unia J. - Unia S.K. 2:1 (Ślifirczyk, Lisiecki - Mędlewski) - sparing
+ 06.02.2010, Unia J. - Unia S.K. 3:1 (Nowosielski, Krzywicki, Mądrzejewski) - sparing

Klub Sportowy Unia Solec Kujawski powstał w 1924 roku. Ma barwy niebiesko-biało-czerwone. Trenerem Unii jest Dariusz Porbes, który kiedyś według spekulacji mógł zostać szkoleniowcem naszej drużyny. Jego zespół to beniaminek trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, a co za tym idzie ligowy rywal janikowskiej ekipy. Warto dodać, że w Solcu Kujawskim gra były piłkarz Janikowa - Marcin Grzelak, który w biało-niebieskich grał w rundzie jesiennej sezonu 2007/2008 (nie rozegrał żadnego ligowego meczu). Ponadto barwy naszego rywala reprezentują testowani niegdyś w Janikowie: Przemysław Boldt, Adam Wiśniewski i Sebastian Mędlewski. Z kolei naszym zawodnikiem jest Marcin Brzykcy, który w przeszłości był piłkarzem Unii Solec Kujawski.

Trener Tomasz Mazurkiewicz z pewnością sprawdzi kolejnych nowych piłkarzy. Dzisiaj na treningu pojawiło się trzech następnych zawodników, którzy przejdą testy w naszym klubie. Ponadto z zespołem wciąż trenuje jeszcze  sześciu innych graczy, którzy wciąż mogą zostać w drużynie. Wśród nich jest m.in. Marcin Dworacki i Dawid Kaniewski, który wrócił do Janikowa. Z trzecioligowej kadry indywidualnie trenowali kontuzjowani: Sebastian Hulisz i Filip Jagielski. Zabrakło z kolei Mariusza Gabrycha i Tomasza Polehojko. Nie ćwiczą także: Bartosz Komsta i Marcin Dettlaff. Ich sytuacja wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.

Dzisiaj nowy klub ostatecznie znalazł Łukasz Ślifirczyk, który podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz.