dzisiaj: 10491, wczoraj: 11683
ogółem: 52 203 275

Pierwszy wygrany sparing

• autor: redakcja, 2010-07-24 12:45

W dzisiejszym wyjazdowym sparingu z Unią Solec Kujawski lepsza okazała się ekipa z Janikowa, która wygrała 1:0 po bramce testowanego Tomasza Kociszewskiego.

UNIA SOLEC KUJAWSKI - UNIA JANIKOWO 0:1 (0:1)

0:1 - 41' Tomasz Kociszewski

I połowa: Mieczkowski - Brzykcy, Rogalski, Dworacki, Sirko - Nowacki, Dereżyński - Zaleski, Kaniewski, Bachanek - Kociszewski.

II połowa: Piesik - Lenckowski, Nowacki, Dworacki, Wawrzyniak - Dereżyński (82' Polehojko), Lisiecki - Kociszewski, Klimek, Kaniewski (82' Kędziora) - Wieczorek.

Testowani zawodnicy:
- Marcin Dworacki (1992, obrońca, Zawisza Bydgoszcz - juniorzy starsi)
- Krzysztof Lenckowski (1991, obrońca, Zawisza Bydgoszcz - juniorzy starsi)
- Tomasz Nowacki (1986, obrońca/pomocnik, Lechia Kostrzyn)
- Arkadiusz Dereżyński (1985, pomocnik, Ilanka Rzepin)
- Dawid Kaniewski (1989, pomocnik, Calisia Kalisz)
- Tomasz Kociszewski (1986, pomocnik/napastnik, FC Oberlausitz Neugersdorf)

Ponadto zagrał jeden z zawodników juniorów naszego klubu, który będzie mógł być zgłoszony do rozgrywek, ale będzie mógł wystąpić w meczu ligowym dopiero, gdy ukończy wiek 16. lat, czyli 25.10.2010:
- Przemysław Kędziora (1994, napastnik, Unia Janikowo - juniorzy)

Po dwóch remisach, jednej porażce w sparingu i przegranym meczu pucharowym, nasza drużyna po dobrym meczu pokonała ligowego rywala z Solca Kujawskiego. Przez cały mecz padał silny deszcz. Boisko było grząskie.

Zdecydowanie lepsza była pierwsza połowa spotkania. Mimo, iż nie było zdby wiele okazji strzeleckich, widoczną przewagę miał zespół naszej Unii. Nasi zawodnicy grali mądrze i konsekwentnie. Prowadzenie dla biało-niebieskich mógł zdobyć Marcin Dworacki, ale jego strzał po dośrodkowniu Piotra Bachanka z rzutu rożnego był niecelny. W następnej bramkowej akcji padł już gol. Było to dopiero w 41. minucie meczu. Marcin Rogalski po długim prostopadłym podaniu uruchomił wychodzącego sam na sam z bramakrzem Tomasza Kociszewskiego, który bez problemów zdobył gola silnym strzałem po ziemi. Gsopodarze odpowiedzieli uderzeniem z dalszej odległości i dobitką, którą znakomicie obronił Dawid Mieczkowski.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej okazji bramkowych. W szeregach Janikowa szanse zdobycia bramki mieli tacy zawodnicy jak: Adam Lisiecki po uderzeniu z rzutu wolnego, Dawid Kaniewski i Paweł Klimek, a także dwie sytuacje miał Kociszewski. Swoje akcje przeprowadzili także gracze z Solca Kujawskiego, którzy pod koniec meczu groźnie atakowali. W jednej z nich piłka zatrzymała się na grząskiej murawie tuż przed linią bramkową... Ale jak to się mówi, szczęście sprzyja lepszym.

W naszej drużynie widać coraz lepszą komunikację na boisku. Unia budowana jest praktycznie na nowo i oczywiście brakuje jeszcze odpowiedniego zgrania, ale widać już zalążki bardzo dobrych akcji. Dzisiaj wyróżnić należy wszystkich zawodników. Bardzo dobre wrażenie sprawili też testowani gracze. Miejmy nadzieję, że zostaną w Unii i pomogą nam w wygrywaniu meczów podczas rozgrywek trzecioligowych.

Kolejny sparing zespół Unii rozegra w następną sobotę z Sokołem Kleczew na wyjeździe o 11:00. Natomiast już 7 sierpnia janikowianie po raz pierwszy wybiegną na boisko by zagrać mecz ligowy nowego sezonu.