dzisiaj: 471, wczoraj: 12002

Wiemy coraz więcej

• autor: redakcja, 2010-07-26 20:14

Powoli krystalizuje się sytuacja kadrowa Unii Janikowo. Działacze klubu dopinają szczegóły kolejnych transferów. Wiadomo też, kto jeszcze na pewno nie zagra w naszej drużynie w nadchodzącej rundzie jesiennej sezonu 2010/2011. Z Unii odeszli: Marcin Dettlaff i Dominik Jelonek.

Aby przeczytać całość kliknij na „więcej”.

Dzisiaj oficjalnie wiadomo już, że Marcin Dettlaff nie zagra w rundzie jesiennej w naszym klubie. Piłkarz ten musiał ostatecznie wrócić z rocznego wypożyczenia do Wisły Płock. Wszystko wskazuje na to, że będzie grał w rezerwach płockiej drużyny. Dettlaff ostatnio był kapitanem Unii. W naszych barwach rozegrał 20. ligowych meczów (1513 minut). Zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Ujrzał pięć żółtych i dwie czerwone kartki. Grał z numerem „6” jako środkowy bądź lewy pomocnik.

Z Unią Janikowo niespodziewanie żegna się też Dominik Jelonek. Dla tego napastnika jest to już drugi pożegnanie z pierwszą drużyną naszego klubu. Po raz drugi do Unii przyszedł w przerwie zimowej sezonu 2009/2010, kiedy to był bez klubu. Wcześniej ten wychowanek Unii grał jednak w Noteciance Pakość. W ostatniej rundzie zagrał w pięciu meczach, przebywając na boisku przez dziewiętnaście minut. Grał ostatnio z numerem „22”. Łącznie w barwach Unii rozegrał 13. ligowych spotkań. Z janikowską drużyną pod wodzą Zbigniewa Kieżuna świętował awans do drugi ligi zachodniej. Wówczas miał numer „11”. Co ciekawe, Jelonek zdążył zagrać w pierwszym oficjalnym meczu nowego sezonu. W pucharowym spotkaniu ze Świtem zagrał 74 minuty jako środkowy pomocnik. Nie wiadomo gdzie zagra w dalszej części sezonu.

Zawodnikom tym dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo i życzymy sukcesów w dalszej karierze oraz życiu prywatnym.

Prawdopodobnie Unię opuści też Bartosz Komsta, który zamierza wybrać się na studia do Poznania. Decyzja w jego sprawie wyjaśni się w ciągu najbliższych dni.

Do zawodników, którzy są w kadrze zespołu, a także przebywających na testach dołączył dziś wychowanek - Mateusz Biernacki (bramkarz). Ponadto cały czas trenuje Radosław Kosicki.