Unia się wzmacnia

• autor: redakcja, 2010-07-29 18:06

Zarząd Klubu doszedł do porozumienia w kwestii warunków kontaktu z kolejnymi nowymi zawodnikami. Barwy MLKS Unia Janikowo reprezentować będą: Tomasz Nowacki, Dawid Kaniewski i Arkadiusz Dereżyński.

W kadrze pierwszego zespołu znajdą się także wychowankowie: Radosław Kosicki i Przemysław Kędziora.

Wciąż prowadzone są rozmowy z Zawiszą Bydgoszcz w sprawie pozyskania Marcina Dworackiego i Krzysztofa Lenckowskiego.

Zawodnikiem naszego klubu nie zostanie ostatecznie Tomasz Kociszewski.

Aby dowiedzieć się wszystkiego kliknij na „więcej”.

Tomasz Nowacki urodził się 30 grudnia 1986 roku. Ma 177 centymetrów wzrostu i waży 76 kilogramów. Może grać na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Grał w takich klubach jak: Warta Poznań, Lechita Kłecko, Unia Swarzędz, 1920 Mosina i Lechia Kostrzyn. Do Janikowa przyjechał już zimą, jednak wtedy nie został zawodnikiem Unii.

Dawid Kaniewski urodzony 29 stycznia 1989 roku. Mierzy 172 cm, a waży 67 kg. Jest uniwersalnym ofensywnym pomocnikiem. Jego pierwszym klubem była Korona Piaski. Ostatni sezon spędził w Calisi Kalisz. W tym trzecioligowcu zagrał 29 meczów (1107 minut).

Arkadiusz Dereżyński urodził się 2 października 1985 roku w Wągrowcu. Ma 179 cm wzrostu i waży 76 kg. Jest środkowym pomocnikiem. W piłkę nożną zaczynał grać w juniorach Wełny Skoki. Kolejnie grał w młodzieżowych drużynach, rezerwach, a także pierwszej drużynie Amiki Wronki. Stamtąd przeniósł się do Mieszka Gniezno grającego wówczas w trzeciej lidze (15 meczów w rundzie jesiennej – wszystkie w pierwszym składzie – 1324 minuty i jeden gol). Rundę wiosenną spędził już w ŁKS Łomża, czyli na zapleczu ekstraklasy. Tam również należał do podstawowych zawodników grając 12. meczy (694 minut). Kolejny sezon – 2008/2009 spędził również w dwóch klubach jako gracz pierwszego składu. Jesienią w Polonii Słubice 12 meczów w drugiej lidze zachodniej (856 minut), wiosną zaś grał w Pogoni Świebodzin (13 spotkań w trzeciej lidze – 1109 minut). W ubiegłym sezonie grał w trzecioligowym klubie Ilanka Rzepin, gdzie zagrał 18 razy (1176 minut) i zdobył dwie bramki.

W szerokiej kadrze znaleźli się także juniorzy naszego klubu. Radosław Kosicki urodzony 17 sierpnia 1994 roku jest obrońcą, a Przemysław Kędziora urodził się 25 października 1994 roku i jest napastnikiem. Ten drugi mecze w trzeciej lidze będzie mógł rozgrywać dopiero wtedy, kiedy ukończy szesnaście lat. Ciekawostką jest fakt, iż jego brat - Daniel Kędziora był w szerokiej kadrze Unii jesienią w sezonie 2009/2010.

Wszystkich nowych zawodników witamy w pierwszej drużynie Unii Janikowo i życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich barwach.