Transfery - lato 2010

• autor: redaktor25, 2010-08-04 12:04

Pierwszy mecz ligowy zbliża się wielkimi krokami. Jedank przed spotkaniem z Chemikiem należy dokonać jeszcze jednego podsumowania dotyczącego okresu przygotowawczego. Mimo iż, okienko transferowe trwa do końca sierpnia, to już teraz trzeba przeanalizować zmiany kadrowe w Unii Janikowo.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

ODESZLI
Tego lata z Unii odeszło aż trzynastu zawodników. W tym sześciu z nich musiało wrócić do swojego macierzystego klubu z wypożyczeń. Tak więc w kadrze Zawiszy Bydgoszcz ponownie znaleźli się tacy gracze jak: Paweł Ettinger, Damian Cuper i Grzegorz Brzeziński. Już teraz wiadomo, że dwóch ostatnich może mieć problemy z grą w tym klubie i prawdopodobnie przeniesie się do innego pracodawcy. Po roku gry w Unii do Cracovii Kraków wrócił Marcin Krzywicki. Popularny "Krzywy" dostał już drugą szansę gry w Ekstraklasie. Decyzją macierzystych klubów: Wisły Płock i Victorii Koronowo w Unii nie mogli zostać: Marcin Dettlaff i Jakub Poznański. Z Janikowa odeszli też piłkarze, którym skończyły się kontrakty, a nie chcieli ich przedłużyć. Piotr Nowosielski po czterech sezonach gry w biało-niebieskich barwach przeniósł się do Olimpii Grudziądz. Łukasz Ślifirczyk po testach w kilku klubach znalazł angaż w bydgoskim Zawiszy, a Paweł Mądrzejewski zdecydował się grać dla klubu, z miasta w którym się urodził, czyli w Elanie Toruń. Ze względów zdrowotnych na rozstanie z futbolem postanowił Radosław Hołubiec. Z Unią pożegnali się też trzej wychowankowie. Treningów nie podjął rezerwowy bramkarz - Maciej Buzała, Bartosz Komsta rozpoczął studia w Poznaniu i grać będzie w jednym z wielkopolskich czwartoligowców, a Dominik Jelonek, mimo iż, rozegrał pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu (pucharowy ze Świtem) zdecydował się zrezygnować z dalszej gry w naszym klubie.

PRZYSZLI
Na szczęście udało się pozyskać o jednego więcej zawodnika. Oznacza to, że do Unii przyszło czternastu graczy (w tym kilku z juniorów naszego klubu). Idąc tą drogą, to w kadrze pierwszej drużyny znalazło się trzech juniorów. Do rozgrywek zgłoszony został Tomasz Polehojko. W obwodzie pozostają jeszcze: Radosław Kosicki i Przemysław Kędziora. Co prawda ten ostatni do gry będzie gotowy dopiero na trzy ostatnie kolejki rundy jesiennej, ale takie są przepisy. Angaż w Unii dostali też ofensywni piłkarze, którzy wrócili do Unii po wojażach w niższych ligach. Mowa tu o wychowankach: Piotrze Bachanku, który zakończył przygodę w Zootechniku Kołuda Wielka i Bartoszu Wieczorku z Gopła Kruszwica. Wszyscy ci piłkarze z pewnością dostaną szansę i to od nich zależy czy odpowiednio ją wykorzystają. Oprócz nich klub zasiliło siedmiu bardziej doświadczonych zawodników, którzy postrzegani są w kategorii wzmocnienia. Jako pierwsi z Zarządem MLKS Unia Janikowo dogadali się bramkarze. O miejsce między słupkami rywalizować będą więc: Marcin Piesik (powrót po trzech latach z Victorii Koronowo) i Dawid Mieczkowski (Promień Opalenica). Obronę wzmocnił Marcin Rogalski, który ma doświadczenie zdobyte w Ekstraklasie. Zakontraktowany został też defensor z Lechii Kostrzyn - Tomasz Nowacki. Miano rozgrywającego być może zostanie powierzone Arkadiuszowi Dereżyńskiemu z Ilanki Rzepin. Bardzo ofensywnym i uniwersalnym pomocnikiem jest Dawid Kaniewski z Calisi Kalisz. Napastnikiem mogącym grać też jako wysunięty pomocnik jest z kolei Paweł Klimek ostatnio grający w Cuiavii Inowrocław. Dzisiaj załatwieni zostali też juniorzy z Zawiszy Bydgoszcz - wychowankowie Unii: Marcin Dworacki i Krzysztof Lenckowski.

Teraz wszyscy wierzymy, że umiejętności trenerskie Tomasza Mazurkiewicza pomogą naszemu nowemu zespołowi w walce o najwyższe cele na trzecioligowych boiskach.