Wyjazdowa wygrana na inaugurację

• autor: redakcja, 2010-08-06 17:57

W inauguracyjnym spotkaniu trzeciej ligi, grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Unia Janikowo wygrała na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz 2:0. Obie bramki padły już w pierwszej połowie spotkania po stałych fragmentach gry. W 23' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Lisieckiego, w polu karnym piłkę po zamieszaniu otrzymał Marcin Dworacki, który zgrał, a gola z najbliższej odległości głową zdobył Paweł Klimek. Z kolei siedem minut później na 2:0 podwyższył Marcin Brzykcy, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lisieckiego popisał się również celną "główką".

CHEMIK BYDGOSZCZ - UNIA JANIKOWO 0:2 (0:2)

0:1 - 23' Paweł Klimek
0:2 - 30' Marcin Brzykcy

CHEMIK: Niwiński - Sarnowski, Rudziński, Paczkowski, Konecki ( 65 Spychała) - Jarzembowski (46' A. Kacprzak), Witucki, Jaworski, Katerla (75' Szeremet), Wrzos - M. Kacprzak (46' Retlewski).

Rezerwowi - nie zagrali: Żurawski, Ozner, Miedziński.

UNIA: Piesik - Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Wawrzyniak - Nowacki, Dereżyński (90+5' Zaleski) - Lisiecki (89' Sirko), Klimek, Kaniewski (75' Jagielski) - Wieczorek (65' Bachanek).

Rezerwowi - nie zagrali: Mieczkowski, Polehojko, Lenckowski.

Więcej informacji w rozwinięciu...

Przed spotkaniem odbyła się narada. Obie drużyny, jak również sędziowska trójka postanowiły zagrać mimo bardzo silnej ulewy i grząskiego boiska.

Pierwsze kilkanaście minut meczu rozgrywane było w silnej ulewie. Podczas tego okresu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Nie było żadnych podbramkowych sytuacji. Poza niecelnym strzałem z przewrotki Marcina Brzykcego, który otrzymał piłkę po wrzutce ze stałego fragmentu gry nic się nie wydarzyło. Chemik odpowiedział uderzeniem zza pola karnego, które w dobrym stylu wybronił Marcin Piesik. Później przestało padać. W 23' Unia objęła prowadzenie. Adam Lisiecki dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Piłkę otrzymał Marcin Dworacki, którą wrzucił na dalszy słupek, gdzie z najbliższej odległości gola głową strzelił Paweł Klimek. Janikowska drużyna poszła za ciosem. 2:0 było już w 30', kiedy dośrodkowanie z wolnego Lisieckiego strzałem główką na bramkę zamienił Brzykcy. Do końca pierwszej połowy Unia kontrolowała przebieg meczu i do szatni schodziła z dwubramkową przewagą.

W przerwie meczu goście zmienili stroje z czerwonych na niebieskie, gdyż Unia grała w złoto-bordowych i niezbyt wyraźnie było widać obie drużyny.

Zmiana koszulek, a także dwóch zawodników nie pomogła gospodarzom. Unia nadal grała bardzo mądrze. Często wyprowadzała kontry po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska. Chemik zagroził naszej bramce praktycznie tylko dwa razy, kiedy to strzelił z szesnastu metrów w boczną siatkę oraz pod koniec meczu, gdy Piesik znakomicie wybronił strzał z ostrego kąta. Nasi zawodnicy mogli z kolei podwyższyć prowadzenie. Najpierw Dawid Kaniewski po rajdzie prawą stroną zza pola karnego uderzył w słupek, a później wychodzący sam na sam z bramkarzem Piotr Bachanek zamiast podawać do lepiej ustawionego Klimka zdecydował się na strzał, który obronił golkiper Chemika.

19' Żółta kartka dla Nowackiego za faul.
78' Żółta kartka dla Rogalskiego za wybicie piłki po gwizdku.

Żółtą kartkę ujrzał też Klimek

Podsumowując, Unia zagrała lepiej i nie pozwoliła drużynie Chemika na zbyt wiele. Brawa należą się całej drużynie. Teraz trzeba koncentrować się na meczu z Wdą Świecie. Dzisiaj naszą drużynę obserwował Piotr Tworek - trener najbliższego rywala biało-niebieskich.

Warto też wspomnieć, że w meczu tym w pierwszej drużynie zadebiutowało dwóch wychowanków: Bartosz Wieczorek i Piotr Bachanek.