dzisiaj: 9205, wczoraj: 11408
ogółem: 51 963 524

Kubeł zimnej wody...

• autor: redakcja, 2010-08-14 19:24

W drugiej kolejce Unia, mimo wyrównanego meczu nie sprostała przed własną publicznością Wdzie Świecie, przegrywając 1:2 (1:0). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Adam Lisiecki lecz piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od zawodników zespołu Wdy. Z kolei dla gości gole strzelili: Arkadiusz Woźniak i Leszek Szczygielski. Mecz ten stał na wysokim poziomie i był bardzo dramatyczny. Wda zwycięstwo zapewniła sobie strzałem z rzutu wolnego w ostatniej minucie spotkania.

UNIA JANIKOWO - WDA ŚWIECIE 1:2 (1:0)

1:0 - 12' Adam Lisiecki
1:1 - 47' Arkadiusz Woźniak
1:2 - 90' Leszek Szczygielski (rzut wolny)

UNIA: Piesik - Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Wawrzyniak - Nowacki (55' Bachanek), Dereżyński - Lisiecki (82' Sirko), Klimek (75' Zaleski), Kaniewski - Wieczorek (65' Jagielski).

Rezerwowi - nie zagrali: Mieczkowski, Polehojko, Lenckowski.

WDA: Tomaszewski - Sólowski (46' Wenerski), Wolski, Kiełpiński, Raszka - Łożyński (62' Czerwiński), Szczygielski, Olszewski, Grzywaczewski (34' Żurowski) - S. Makowski, Dah (21' Woźniak).

Rezerwowi - nie zagrali: Raczkowski, Talaśka, M. Makowski.

SĘDZIOWIE:
Janusz Gierczyński (główny), Arkadiusz Witkowski, Wojciech Łuczak (Leszno).

OPIS MECZU W ROZWINIECIU

Zapis minutowy wydarzeń na boisku:

2' Bartosz Wieczorek
oddał zbyt lekki po ziemi z 15. metrów, który został obroniony.
3' Paweł Klimek po błędzie obrońców Wdy strzelił niecelnie.
4' Dawid Kaniewski po rajdzie lewą stroną dograł do Klimka, który nieczysto trafił w piłkę z 16 metrów.
12' Kaniewski dograł do Klimka, który odegrał Kaniewskiemu, ten ponownie pobiegł lewą stroną, po czym wystawił piłkę na szesnasty metr, którą przepuścił Wieczorek, stał tam Adam Lisiecki, który mocno uderzył na bramkę, piłka trafiła jeszcze w dwóch zawodników Wdy stojących na linii bramkowej i ostatecznie wpadła do siatki - 1:0.
15' Faul Marcina Brzykcego i rzut wolny dla Wdy z lewej strony. Wrzutka w pole karne, po czym mieliśmy róg dla gości.
16' Makowski minął dwóch piłkarzy i wystawił piłkę na szesnastkę gdzie jeden z gości strzelił nad poprzeczką.
17' Unia w akcji: Kaniewski dograł do Klimka, ten zagrał do Wieczorka, który podał Lisieckiemu. "Lisek" wrzucił, a w polu karnym obrońca głową uprzedził Kaniewskiego.
19' Za wejście na boisko bez zgody sędziego po opatrywaniu przez służbę medyczną żółtą kartką ukarany został Valentin Dah.
21' Dah opuszcza boisko z powodu kontuzji.
25' Strzał Makowskiego w polu karnym zablokował Brzykcy. Z rożnego było dośrodkowanie, które niecelnym strzałem z 7. metrów zakończył gracz Wdy.
34' Kolejna zmiana z powodu kontuzji. Schodzi Daniel Grzywaczewski.
35' Kaniewski na obieg do Klimka, który wystawił Lisieckiemu, ale jego strzał został zablokowany i wyszedł na róg. Dośrodkowania Lisieckiego z rożnego nikt nie zamknął.
37' Lisiecki z wolnego wysoko nad bramką.
39' Tomasz Wawrzyniak dograł w pole karne, gdzie Arkadiusz Dereżyński niezbyt dobrze opanował piłkę, którą chwycił bramkarz.
40' Niepilnowany po lewej stronie Paweł Olszewski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył nad bramką.
43' Marcin Piesik ukarany żółtą kartką za przedłużanie przy wznowieniu gry.
45' Lisiecki z daleka na bramkę - broni bramkarz. Kolejnie Michał Żurowski ujrzał żółtą kartkę.
45+4' Strzał Lisieckiego wybronił bramkarz.
45+5' Klimek prostopadle dograł do Wieczorka, który w polu karnym oddał strzał, ale wybronił go Robert Tomaszewski.

47' Arkadiusz Woźniak dostał piłkę na szesnastym metrze. Po przyjęciu na klatkę piersiową sprytnym lobem pokonał Piesika. Piłka ku zaskoczeniu naszego bramkarza wpadła w samo okienko - 1:1.
50' Klimek w pole karne do Kaniewskiego, ale wchodzącego w pole karne skrzydłowego Unii uprzedził bramkarz. Po chwili za taktyczny faul żółtą kartkę ujrzał Tomasz Nowacki.
51' Olszewski dośrodkował z rzutu wolnego, ale główka była niecelna.
55' Nowacki opuścił boisko z powodu kontuzji.
56' Kaniewski mógł oddać strzał, lecz stracił piłkę w zamieszaniu podbramkowym.
60' Leszek Szczygielski w polu karnym uderzył potężnie na bramkę - pięknie wybronił Piesik.
62' Wrzutka Świecia, lecz niecelna główka w polu karnym. Po chwili Szczygielski za faul na Dereżyńskim ujrzał żółtą kartkę.
66' Po długim podaniu Klimka - Kaniewski z kąta uderzył, lecz wybronił Tomaszewski.
67' Błąd Marcina Dworackiego, na szczęście bez efektu dla Wdy. Akcja zatrzymana spalonym.
68' Woźniak uderzył obok bramki. Kolejnie Bartosz Czerwiński skopiował strzał Woźniaka.
70' Brzykcy dograł do Piotra Bachanka, który zza pola karnego z pierwszej piłki huknął w poprzeczkę! To był piękny strzał, szkoda że minimalnie niecelny.
74' Bachanek mając przed sobą tylko bramkarza - zamiast strzelać chciał kiwać i stracił piłkę.
76' Woźniak głową - broni Piesik.
83' Filip Jagielski fatalnie uderzył głową po wrzutce Brzykcego.
85' Marcin Rogalski dośrodkował z wolnego - głową strzelał Brzykcy i złapał bramkarz.
89' Brzykcy za faul na linii pola karnego ujrzał żółtą kartkę.
90' Uderzenie z wolnego Szczygielskiego przeszło nad murem i wpadło do siatki - Piesik był bez szans - mógł tylko popatrzeć jak piłka zatrzepotała w siatce - 1:2.
90+3' Bachanek wrzuca z wolnego - w polu karnym gości jest nawet Piesik. Po zamieszaniu strzał Macieja Sirko z główki wybronił bramkarz. Potem Szczygielski przestrzelił na naszą bramkę.

Niestety nie potrafiliśmy dotrwać w dobrych humorach do końca meczu. Porażka bardzo boli. Unia prowadziła, kolejnie straciliśmy bramkę po strzale byłego piłkarza, a decydujący gola wpadł w ostatniej minucie... Trzeba szybko się podnieść i walczyć w kolejnych meczach. Miejmy nadzieję, że kontuzja Nowackiego nie okaże się groźna.

Na konferencji trener Piotr Tworek nie ukrywał, że bał się tego meczu. Obawiał się, że gdy Unia pierwsza strzeli bramkę to jego drużyna już się nie pozbiera. Był bardzo zadowolony po zwycięstwie. Z kolei trener Tomasz Mazurkiewicz był niezadowolony po porażce i straconych punktach w ostatniej minucie.

Informujemy, że nowym spikerem został Robert Nykiel. Przez ponad dziesięć lat był nim Jerzy Tojek.

Przed meczem uczczono minutą ciszy śmierć wiernego kibica Unii - Waldemara Tomaszka.