Przed nami mecz w Koninie

• autor: redakcja, 2010-08-20 11:05

Już jutro dojdzie do spotkania trzeciej kolejki piłkarskiej trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem zespół Unii pojedzie do Konina, by zagrać z miejscowym Górnikiem. Początek meczu o godzinie siedemnastej. Jak na razie Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli, a nasz najbliższy rywal jest trzynasty w stawce trzecioligowców.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Avans Górnik Konin powstał 12 czerwca 1957 roku. Od czerwca 2008 roku jest kontynuatorem tradycji Aluminium. Górnik ma barwy biało-niebieskie. Największymi sukcesami tego wielkopolskiego klubu jest gra w finale Pucharu Polski w roku 1998, a także zajęcie drugiego miejsca na zapleczu Ekstraklasy.
Obecnie Górnik po dwóch kolejkach zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. W pierwszym meczu przegrał na własnym boisku 0:3 z Polonią Leszno. Jedyny punkt zdobył remisując w Koronowie z Victorią 1:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Jerzego Banaszaka zdobył Maciej Adamczewski. Z kolei 18 sierpnia Górnik rozegrał mecz w ramach drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskim. W Rychwale Górnik rozgromił Zjednoczonych 4:0.

Unia po pechowej porażce z Wdą Świecie jest podrażniona i marzy o zwycięstwie w Koninie. Do gry nie gotowy jest jeszcze Sebastian Hulisz, który wczoraj rozpoczął indywidualne treningi. Ponadto ze względów formalnych nie może zagrać Przemysław Kędziora. Do dyspozycji trenera będą natomiast: Tomasz Wawrzyniak, Tomasz Nowacki i Arkadiusz Dereżyński oraz Paweł Klimek, którzy przez kilka dni trenowali indywidualnie.

Historia spotkań Unii z Górnikiem Konin (do statystyk wliczone są także mecze z Aluminium Konin):
+ 20.10.2001, Aluminium - Unia 0:1 (III liga)
+ 18.05.2002, Unia - Aluminium 0:2 (III liga)
+ 28.01.2004, Aluminium - Unia 3:2 (sparing) - Klepczarek, B. Grzelak
+ 28.07.2007, Unia - Aluminium 4:1 (sparing) - Tarnowski 3, Filipek oraz Augustyniak
+ 24.02.2009, Górnik - Unia 2:3 (sparing) - M. Kaźmierczak, Bilski - R. Kaźmierczak, Nowosielski, Ślifirczyk

RAZEM: 5 meczów (3 zwycięstwa i 2 porażki), bramki 10-8.