dzisiaj: 5578, wczoraj: 11232
ogółem: 51 971 129

Pucharowe zwycięstwo

• autor: redakcja, 2010-08-25 18:16

W spotkaniu pucharowym na szczeblu okręgowym Unia wygrała w Szubinie z Szubinianką 3:1 (0:0). Prowadzenie dla Unii zdobył Adam Lisiecki po strzale z rzutu karnego, jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania. Drugą bramkę dla Unii zdobył Paweł Klimek, a wynik spotkania ustalił Piotr Bachanek. Zwycięstwo to oznacza, że biało-niebiescy awansowali do trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego.

SZUBINIANKA SZUBIN - UNIA JANIKOWO 1:3 (0:0)

0:1 - 54' Adam Lisiecki (rzut karny)
1:1 - 65' Damian Czerwiński
1:2 - 80' Paweł Klimek
1:3 - 90' Piotr Bachanek

SZUBINIANKA: Kopaczewski - M. Bakaj, Chudzyński, J. Żurawski (80' Grzelak), P. Kujawa (55' M. Janicki)  - Szweda (55' Czerwiński), Wiśniewski (46' Kaczor), R. Jurek, Cegiełka - Stodolny, Klein.

Rezerwowi - nie zagrali: Kurdziel, K. Siatka.

UNIA: Mieczkowski - Lisiecki, Nowacki, Lenckowski (70' Dworacki), Sirko - Polehojko (46' Hulisz), Wawrzyniak - Gabrych (46' Brzykcy), Bachanek, Jagielski - Wieczorek (46' Klimek).

Rezerwowi - nie zagrali: Piesik, Rogalski, Dereżynski.

ABY PRZECZYTAĆ CAŁOŚĆ KLIKNIJ NA "WIĘCEJ"...

Trener Tomasz Mazurkiewicz dał odpocząć takim zawodnikom jak: Marcin Piesik, Marcin Rogalski, Arkadiusz Dereżyński. Poza kadrą meczową był z kolei Dawid Kaniewski, który w ostatnich spotkaniach był wyróżniającym się piłkarzem. Nie zagrali też wychowankowie: Radosław Kosicki, Przemysław Kędziora i Marcin Zaleski. Ci natomiast wystąpili w juniorach starszych.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak to Unia była zespołem przeważającym. W 43' z około 35. metrów potężny strzał Adama Lisieckiego z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.
W drugiej części meczu spotkanie nabrało tempa. W 54' Maciej Sirko dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę ręką zatrzymał jeden z obrońców gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Lisiecki, który zdobył bramkę dla Unii. Jedenaście minut później nastąpiło wyrównanie. Po podaniu Cegiełki Dawida Mieczkowskiego pokonał Damian Czerwiński. Później gospodarze trafili w słupek. Na 2:1 dla naszych po błędzie obrony Szubinianki i podaniu Filipa Jagielskiego strzelił Paweł Klimek. Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Piotr Bachanek, który wykorzystał zagranie Klimka. Nasi zawodnicy w czasie meczu mieli jeszcze kilka stuprocentowych okazji. Kolejne gole strzelić mógł Tomasz Polehojko (jeszcze w pierwszej połowie), Bartosz Wieczorek i Klimek.

Wyniki pucharowe z dnia dzisiejszego:
BKS Bydgoszcz - Start/Eco-Pol Pruszcz 1:5 (0:2)
Gwiazda Bukowiec - Polonia Bydgoszcz 0:4 (0:1)
Czarni Nakło - Chemik Bydgoszcz 0:8 (0:2)
Start Warlubie - Wda Świecie 1:2 (1:1)
LKS Dąbrowa Chełmińska - Spójnia/Sanitrans Białe Błota 2:3 (1:2)
Fala Świekatowo - Grom Osie 5:1 (2:0)
Szubinianka Szubin – Unia Janikowo 1:3 (0:0)
LZS Palczyn – Kujawianka Strzelno 0:3 (0:1)
Cukrownik Inremo Tuczno – Kujawy Markowice 0:4 (0:3)
Czarni Wierzchosławice – Gopło Kruszwica 3:7 (1:2)
Cuiavia Inowrocław - Unia Solec Kujawski 0:1 (0:0)
Hermes Radłowo – Dąb Barcin 1:3 (0:0)
Brzysko-Rol – Notecianka Pakość 1:4 (1:1)
Orłowianka – Piast Kołodziejewo 1:6 (1:3)

Mecze: Strażak Przechowo - Victoria Koronowo i Wisła Gruczno - Pomorzanin Serock zostały przełożone na 1 września (środa).