dzisiaj: 1977, wczoraj: 12442

Przełamać się u siebie

• autor: redakcja, 2010-09-10 19:55

Jutro piłkarze Unii Janikowo staną przed szansą na pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w sezonie 2010/2011. Naszym rywalem będzie Nordenia Dopiewo.  Wszyscy mamy nadzieję, że biało-niebiescy pójdą za ciosem i zainkasują kolejne trzy punkty. Początek meczu o godzinie szesnastej.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Towarzystwo Sportowe 1998 Nordenia Dopiewo ma barwy żółto-niebieskie. Największym sukcesem tego klubu jest gra w dawnej czwartej lidze w sezonie 2005/2006. Do sukcesów dodać należy także awans do trzeciej ligi wywalczony w minionym sezonie. Oznacza to, że ten wielkopolski zespół jest beniaminkiem rozgrywek. Trenerem Dopiewa jest Ryszard Rybak. Jego drużyna zajmuje 13. miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Podopieczni szkoleniowca Rybaka wygrali jeden mecz i jeden przegrali. Z kolei trzy razy spotkanie z udziałem Nordenii zakończyło się wynikiem remisowym. M. in. było tak w ostatniej kolejce, kiedy punktami z naszym jutrzejszym rywalem podzieliła się Victoria Koronowo (0:0). Najskuteczniejszymi piłkarzami żółto-niebieskich są gracze, którzy mają po dwa gole - Łukasz Rewers, Łukasz Szczudeł. W Dopiewie gra też były napastnik Unii - Marcin Florek.

Co ciekawe, Dopiero razem z liderem - Polonią Leszno ma najmniej straconych bramek - cztery. O jedną więcej mają nasi zawodnicy. Nordenia wyróżnia się także razem z Victorią największą ilością remisów (trzy).
Unia do meczu podejdzie bardzo zmobilizowana. Z tych powodów co zawsze do gry nie zdolny jest Przemysław Kędziora.

Warto dodać, że w ostatnim tygodniu z pierwszą drużyną trenowali juniorzy: Mateusz Biernacki i Krystian Kosicki.

Jutro na boisku przy Gimnazjum w Janikowie nasi juniorzy podejmą Olimpię Grudziądz. Początek meczu o 10. Z kolei trampkarze i młodzicy wyjadą do Bydgoszczy na spotkania z Zawiszą. Orlicy będą pauzować.