Zmazać plamę po zimowym sparingu

• autor: redakcja, 2010-09-17 14:03

Piłkarze Unii Janikowo w dobrych humorach udadzą się na mecz siódmej kolejki trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W sobotę o godzinie szesnastej przeciwnikiem naszej drużyny będzie Unia Swarzędz. Głównym celem podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza jest zainkasowanie trzech punktów, ale przy okazji janikowianie chcieliby zmazać plamę z zimowego sparingu. Przypomnijmy, że wówczas jako drugoligowiec ulegliśmy 0:4.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej"...

Swarzędzki Klub Sportowy "Unia" Swarzędz założony został w 1921 roku. Barwami klubowymi są kolory niebiesko-białe. Najwyższym poziomem rozgrywkowym swarzędzkiego zespołu jest trzecia liga, w której znajduje się właśnie teraz. Trenerem Unii jest Andrzej Ostański. Jego drużyna zajmuje dziewąte miejsce w tabeli. Ma siedem punktów. Trzy ostatnie mecze naszego najbliższego rywala zakończyły się porażkami. Ostatnio lepsi od Unii Swarzędz okazali się piłkarze Victorii Koronowo wygrywając 2:1. Bilans bramkowy wielkopolskiej ekipy to 6-8. Uważać trzeba m.in. na Marcina Hercoga i Łukasza Lebiode, którzy mają po dwa gole i są najlepszymi strzecami swojego zespołu.

Nasza Unia po sześciu meczach jest na piątym miejscu w tabeli. Biało-niebiescy wygrali dwa ostatnie spotkania ligowe i ich poczynania na boisku wyglądają coraz pewniej. Mecz w Swarzędzu będzie wyjątkowy dla Tomasza Mazurkiewicza. Trener janikowskiej drużyny w latach 2007-2008 był szkoleniowcem drużyny ze Swarzędza. Z tamtą Unią wywalczył awans do czwartej i trzeciej ligi. Wówczas w jego kadrze był Tomasz Nowacki, który dziś stanowi o sile naszego zespołu. Niestety, ze względu na cztery żółte kartki ten środkowy pomocnik będzie musiał pauzować. Łącznie Nowacki grał w Swarzędzu cały sezon 2007/2008, a także rundę jesienną sezonu 2008/2009.

W przeszłości doszło dwa razy do konfrontacji pomiędzy Unią Janikowo, a Unią Swarzędz. Oba spotkania były towarzyskie. 18 lipca 2007 roku nasi piłkarze wygrali 1:0 po golu Tomasza Warczachowskiego w 75' z rzutu karnego. Natomiast ostatniej zimy - 16 lutego 2010 roku janikowska drużyny wysoko przegrała 0:4.

Informujemy także, że ponownie z pierwszą drużyną trenowali juniorzy: Mateusz Biernacki i Krystian Kosicki.