dzisiaj: 8431, wczoraj: 12794
ogółem: 28 925 692

Sensacja w Markowicach

• autor: redakcja, 2010-09-22 18:57

Do sensacji doszło dzisiaj w Markowicach, gdzie trzecioligowa Unia została wyeliminowana z Pucharu Polski przez piątoligowe Kujawy. Nasi piłkarze przegrali 0:1 (0:0). Miejmy nadzieję, że janikowianie szybko zapomną o tym meczu i będą koncentrować się już tylko na pojedynkach ligowych.

KUJAWY MARKOWICE - UNIA JANIKOWO 1:0 (0:0)

1:0 - 72' Radosław Świtalski (rzut karny)

KUJAWY: Sypniewski - Piekański, Marek, Koczorowski, Modliński - Matuszak, Świtalski, Matuszak, Gajkowski (35' Kowalski) - Grodziski (60' Matuszak), Lewandowski (80' Kaszak).

UNIA: Mieczkowski - Wawrzyniak, Nowacki (46' Dworacki), Lenckowski, Sirko (46' Brzykcy) - Polehojko, Lisiecki (46' Hulisz) - Gabrych, Bachanek (70' Klimek), Zaleski - Wieczorek.

Rezerwowi - nie zagrali: Piesik, Jagielski, Kaniewski.

Kapitanem Unii był Tomasz Nowacki, a po jego zejściu Tomasz Wawrzyniak.

Relacja z meczu dostępna w "więcej".

8' Dawid Mieczkowski wybronił sytuację sam na sam parując piłkę na rzut rożny.
11' Strzał Piotra Bachanka z okolic szesnastu metrów został zablokowany.
14' Adam Lisiecki uderzył z rzutu wolnego w mur, a piłka znalazła się pod nogami Bachanka, który z siedmiu metrów oddał strzał - bramkarz pięknie wybronił i uchronił swój zespół od straty gola.
19' Maciej Sirko wszedł z piłką w pole karne, po czym dograł do Mariusza Gabrycha, a ten wślizgiem na bramkę lecz górą był golkiper.
30' Akcja gospodarzy prawą stroną boiska - wrzutka w pole karne i strzał z dziesięciu metrów wybronił Mieczkowski.
33' Bartosz Wieczorek z zza pola karnego uderzył w spojenie słupka z poprzeczką!
36' Gracz Kujaw dośrodkował z wolnego w pole karne, gdzie po główce interweniował Mieczkowski.
41' Lisiecki zza pola karnego po ziemi - broni bramkarz.
44' Marcin Zaleski faulowany w polu karnym, jednak arbiter był nieugięty.
45+1' Zaleski znów faulowany. Tym razem z wolnego wrzuca Lisiecki, a Tomasz Polehojko oddał strzał główką. Piłkę zmierzającą w okienko na róg wybił bramkarz.

53' Gabrych minął bramkarza, zszedł do boku i wrzucił, ale Wieczorek uderzył wysoko nad bramką.
55' Żółta kartka dla Wieczorka.
69' Po rożnym interweniował bramkarz Unii.
71' Mieczkowski zahaczył ręką wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gospodarzy. Sędzia wskazał na jedenasty metr i ukarał naszego bramkarza żółtą kartką.
72' Mieczkowski w prawą stronę, strzelec posłał piłkę po ziemi w przeciwny róg bramki i było 1:0.
73' Po zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej siatki mógł skierować Marcin Dworacki. Na nasze szczęście był tylko rzut rożny.
75' Paweł Klimek po rajdzie strzelał zza pola karnego. Piłka przeszła obok bramki.
77' Polehojko za faul otrzymał żółtą kartkę.
83' Strzał gospodarzy z dalekiej odległości - broni Mieczkowski.
88' Dworacki zza pola karnego, ale niecelnie...
90+2' Gabrych strzał rozpaczy z dość ostrego kąta także obok bramki...