Derby powiatu inowrocławskiego

• autor: redakcja, 2010-09-24 19:08

Już jutro o godzinie szesnastej na stadionie przy ulicy Głównej 40 w Janikowie dojdzie to trzecioligowych derbów powiatu inowrocławskiego. Przeciwnikiem miejscowej Unii będzie Notecianka Pakość. Zapraszamy wszystkich kibiców obu drużyn na to spotkanie.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej"...

Klub Sportowy Notecianka im. Mariana Malinowskiego Pakość
Rok założenia: 1951
Barwy: biało-niebieskie
Największy sukces: gra w starej III lidze w sezonie 1986/1987

Notecianka Pakość zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Zdobyła dziesięć goli, a straciła trzynaście. Pakoska drużyna wygrała dwa mecze i dwa zremisowała. Trzy razy schodziła z boiska jako pokonana. W ostatniej kolejce zremisowała bezbramkowo z Victorią Koronowo. Bramkarzami Notecianki są: Marcin Ciesielski - wieloletni golkiper Unii, a także Paweł Krajewski, który gościnnie zagrał w naszej drużynie w czerwcowym turnieju charytatywnym. Defensywę pakoskiej ekipy stanowią natomiast m.in. byli piłkarze naszego klubu - Krzysztof Misiąg i Krzysztof Wiśniewski, a także przymierzani kiedyś do Unii - Mikołaj Bednarek i Bartłomiej Delekta (nie zagra przez pauzę za kartki). Czołowym pomocnikiem jest grający trener i były Unita - Michał Nadolski. Gra tam też wymieniany wśród potencjalnych zawodników naszej drużyny tego lata Mikołaj Goczkowski. W ataku być może szansę dostaną: Mateusz Szableski (grał w Unii) i Erwin Woźniak - wychowanek janikowskiej ekipy, który u nas grał w juniorach, a także Roger Babiarz testowany cztery lata temu w Janikowie. Najlepszym strzelcem Notecianki jest Dariusz Słupski - pięć goli.

Unia przegrała dwa ostatnie mecze nie strzelając żadnego gola (ligowy w Swarzędzu i pucharowy w Markowicach). Wszyscy czekają na przełamanie się swoich ulubieńców w meczu z Notecianką. Będzie to pierwszy mecz od kilkunastu lat między tymi drużynami o ligowe punkty. Ostatni taki pojedynek miał miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych.

Warto dodać, że na stadionie Unii zamontowany został nowy zegar elektryczny, a także tablica wyników. Prawdopodobnie jednak na jutrzejszym meczu aktywny będzie jeszcze stary, który ma trzydzieści lat.

Historia poprzednich spotkań z Notecianką w ostatniej dekadzie:
+ 11.10.2005, Unia-Notecianka 13:0 (Bilski 3, Gnegne 3, Bzdęga 2, Przysiuda 2, Abbott 1, M. Kaźmierczak 1, Rasić 1) - sparing
+ 02.02.2008, Unia-Notecianka 2:1 (Szabelski, Tarnowski-Nadolski) – sparing
+ 23.01.2010, Unia – Notecianka 1:2 (Krzywicki – Nadolski, Jarzyński) – sparing
+ 12.03.2010, Unia – Notecianka 2:1 (Krzywicki, Dettlaff – Szot) – sparing
+ 11.06.2010, Notecianka - Unia 0:1 (P. Kędziora) - charytatywny
+ 17.07.2010, Unia - Notecianka 1:4 (Zaleski - Szot 3, Ciesielski) - sparing

Razem: 6 meczów (4 zwycięstwa, 2 porażki), bramki: 20-8.